Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 16:58

autor: Karol Laska

Recenzje Little Nightmares 2 - bardzo dobra platformówka, porządny sequel

Little Nightmares 2, kontynuacja uznanej platformówki autorstwa Tarsier Studios, już niedługo zostanie wydana. Pojawiły się pierwsze przedpremierowe recenzje gry i są one przeważająco pozytywne.

W SKRÓCIE:
 • w sieci pojawiły się pierwsze recenzje nowej gry platformowej od Tarsier Studios pod tytułem Little Nightmares 2;
 • krytycy chwalą produkcję za stronę zarówno artystyczną, jak i mechaniczną, jednakże są zgodni co do tego, że tytułowi nieco brakuje do miana wybitnego.

Niecałe 4 lata po premierze ciepło przyjętej platformówki 2,5D o nazwie Little Nightmares ma pojawić się jej sequel. Znów towarzyszymy Szóstce (a teraz także chłopczykowi Mono) w podróży po krainie opanowanej przez senne koszmary. Kontynuacja oparta została na ciekawej mechanice współpracy ze sobą dwojga głównych bohaterów. Portal Metacritic zdążył zebrać już pierwsze recenzje tytułu. Krytycy pozytywnie oceniają grę – średnia punktowa wynosi aktualnie 84/100 na podstawie 21 wystawionych opinii (platforma PC).

 1. Nasza recenzja Little Nightmares 2 na GRYOnline.pl
 2. Nasza recenzja Little Nightmares 2 na Gamepressure

Wybrane recenzje gry Little Nightmares 2

 1. App Trigger – 95/100
 2. God is a Geek – 90/100
 3. XGN – 85/100
 4. Gamers Heroes – 85/100
 5. GRYOnline.pl – 80/100
 6. Gamepressure – 80/100
 7. IGN Italia – 80/100
 8. Press Star Australia – 75/100
 9. Screen Rant – 70/100

Little Nightmares 2 spełnia, według krytyków, wszystkie kryteria, która pozwalają zaliczyć tytuł do grona naprawdę udanych platformówek. Projekty lokacji są imponujące, zagadki satysfakcjonujące, a rozgrywkę uatrakcyjnia chociażby system walki.

Tytuł, podobnie jak poprzednik, angażuje w mroczny oniryczny świat przedstawiony i przy okazji opowiada emocjonalną historię pełną wizualnych metafor. Recenzenci doceniają też fakt, że deweloperzy z Tarsier Studios chcieli rozwinąć sprawdzoną formułę – gra jest dłuższa, bardziej szczegółowa i od razu widać, że wyłożono na nią trochę pieniędzy. Niestety, nie wszystkie nowe mechaniki działają tak, jak powinny, przez co trudno krytykom nie mówić o pewnego rodzaju zmarnowanym potencjale.

Little Nightmares 2 pojawi się 11 lutego 2021 roku na PC, Switchu, PS4 i XONE. W późniejszym terminie wydana zostanie wersja gry na konsole nowej generacji – PS5 oraz XSX/S. Dzieło zaopatrzono w polską wersję językową w postaci rodzimych napisów.

 1. Recenzja gry Little Nightmares 2
 2. Strona internetowa gry Little Nightmares 2