Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2021, 09:18

autor: Adrian Werner

Little Nightmares 2 wielkim sukcesem sprzedażowym

W miesiąc od premiery sprzedano ponad milion egzemplarzy Little Nightmares 2. Gra sprzedaje się znacznie szybciej niż pierwsza część cyklu.

LITTLE NIGHTMARES 2 W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Tarsier Studios
  • Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  • Gatunek: platformówka
  • Platformy: PC, PS4, XONE, Switch, w przyszłości także PS5 i XSX

Studio Tarsier ma powody do zadowolenia. Zespół pochwalił się, że sprzedaż gry Little Nightmares II przekroczyła milion egzemplarzy. Ten wynik udało się osiągnąć w miesiąc od premiery, gdyż produkcja zadebiutowała na rynku 11 lutego tego roku.

Przypomnijmy, że gra trafiła równocześnie na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. W projekt mogą zagrać także posiadacze PS5 i Xboksa Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności. W planach są dedykowane wersje na next-geny, ale na nie poczekamy dłużej.

Sukces produkcji jest tym większy, że pierwsza część serii, czyli Little Nightmares, na przekroczenie progu miliona sprzedanych egzemplarzy potrzebowała szesnastu miesięcy. Sequel radzi więc sobie znacznie lepiej. Oczywiście jednym z głównych powodów tego jest fakt, że wpierw premierowa odsłona cyklu wyrobiła marce wyśmienitą renomę i zapewniła jej duże grono fanów.

Sprzedażowy sukces Little Nightmares II sprawia, że powstanie trzeciej części wydaje się być kwestią czasu. Wiemy już jednak, że nie wyprodukują jej autorzy dotychczasowych odsłon. Odpowiedzialne za opracowanie marki Tarsier Studios zostało bowiem jakiś czas temu wykupione przez grupę Embracer, natomiast prawa do serii posiada firma Bandai Namco Entertainmanet.

Japoński wydawca najpewniej zechce kontynuować serię, ale do tego zadania będzie musiał poszukać innego dewelopera. Natomiast studio Tarsier pracuje już nad nowa marką.

  1. Recenzja gry Little Nightmares 2
  2. Strona internetowa gry Little Nightmares 2