Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2019, 11:00

autor: Serek

Twórcy Little Nightmares kupieni przez firmę macierzystą THQ Nordic i Koch Media

Szwedzkie Tarsier Studios, odpowiedzialne za Little Nightmares, zostało przejęte przez firmę macierzystą Koch Media i THQ Nordic, czyli Embracer Group. Zanim jednak studio rozpocznie produkcję gier dla nowego wydawcy, musi wywiązać się z umowy z Bandai Namco.

Twórcy Little Nightmares przechodzą pod skrzydła Embracer Group. - Twórcy Little Nightmares kupieni przez firmę macierzystą THQ Nordic i Koch Media - wiadomość - 2019-12-21
Twórcy Little Nightmares przechodzą pod skrzydła Embracer Group.

Grupa Embracer, w skład której wchodzą firmy THQ Nordic oraz Koch Media, kupiła Tarsier Studios - twórców Little Nightmares, świetnie przyjętej platformówki 2.5D z 2017 roku. Transakcja wyniosła nowego właściciela 88 milionów koron szwedzkich, czyli około 9,5 mln dolarów (plus dodatkowe 1,2 mln dolarów w udziałach). Komunikat o przejęciu ukazał się na oficjalnej stronie internetowej Embracer Group. Zakup obejmuje całe studio deweloperskie, wszystkich pracowników oraz własność intelektualną. Dzięki temu nowy właściciel może wydawać gry na licencjach twórców.

Jak pewnie kojarzycie, podczas tegorocznego gamescomu firma Bandai Namco zapowiedziała Little Nightmares II - nową produkcję wspomnianego studia Tarsier. I tutaj ciekawostka, bo zakup licencji nie obejmuje tej marki, która wciąż należy do japońskiego wydawcy. Szwedzi są zobligowani do wywiązania się z umowy z Bandai Namco, a dopiero później zajmą się produkcjami na zlecenie Embracer Group.

W komunikacie możemy przeczytać standardową wymianę grzeczności między najważniejszymi osobami w spółce i studiu. Andreas Johnsson, szef Tarsier, przyznał, że czuje się podekscytowany współpracą z nowym wydawcą i rozwojem potencjału zespołu. Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer Group, pochwalił natomiast dotychczasowe osiągnięcia studia:

W Embracer jesteśmy pod wrażeniem pozycji i zespołu, które Tarsier zbudował w ciągu 15 lat. Widać to po fantastycznych recenzjach, jakie otrzymały słynne produkcje studia, oraz po ambicjach twórców.

Miejmy nadzieję, że twórcy nie zaniżą poziomu przy produkcji ostatniego tytułu dla Bandai Namco. Przypomnijmy, że Little Nightmares II ma ujrzeć światło dzienne w 2020 roku i trafić na PC, Xboksa One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona internetowa Little Nightmares II
  2. Oficjalna strona internetowa Embracer Group