Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2019, 12:10

autor: Serek

Star Wars Jedi: Fallen Order z rewelacyjną sprzedażą w dystrybucji cyfrowej

Star Wars Jedi: Fallen Order zaliczył najlepszy start na konsolach w historii marki Gwiezdne wojny, jeżeli chodzi o sprzedaż na platformach dystrybucji cyfrowej, ponad dwukrotnie wyprzedzając Star Wars: Battlefront II. Rozczarowaniem okazał się zaś Red Dead Redemption 2 przed premierą na Steamie. Takie informacje podaje w raporcie za listopad 2019 roku firma analityczna SuperData.

Czy sukces SWJ: Fallen Order przyczyni się do powstania większej liczby gier single player od EA? - Star Wars Jedi: Fallen Order z rewelacyjną sprzedażą w dystrybucji cyfrowej - wiadomość - 2019-12-21
Czy sukces SWJ: Fallen Order przyczyni się do powstania większej liczby gier single player od EA?

Firma SuperData podzieliła się danymi na temat cyfrowej sprzedaży gier w listopadzie 2019 roku. W zeszłym miesiącu konsumenci wydali łącznie 9,5 mld dolarów na wszelkiego rodzaju tytuły w digitalu. Wynik ten jest o 5% wyższy w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku. Listopad przyniósł także o około 0,7 mld dolarów przychodu więcej niż październik, głównie ze względu na zbliżające się wielkimi krokami Boże Narodzenie. Przed Wami ranking najlepiej zarabiających produkcji w listopadzie bieżącego roku.

Najbardziej dochodowe tytuły w listopadzie 2019 roku.
Najbardziej dochodowe tytuły w listopadzie 2019 roku.

Star Wars Jedi: Fallen Order może pochwalić się tytułem najszybciej sprzedającej się w dystrybucji cyfrowej gry z uniwersum Gwiezdnych wojen - w samym tylko listopadzie w ten sposób nabywców znalazło 2,14 miliona egzemplarzy produkcji. Tytuł zaliczył także najlepszy start na konsolach, wyprzedzając ponad dwukrotnie Star Wars: Battlefront II. Sukces produkcji jest zapewne w jakimś stopniu spowodowany idealnym momentem premiery - na Disney+ emisja serialu The Mandalorian, a chwilę później Skywalker. Odrodzenie w kinach. Powrót do rozgrywki dla jednego gracza również zrobił swoje.

Red Dead Redemption 2 cieszy się niewielkim zainteresowaniem w Epic Games Store. Tytuł sprzedał się „zaledwie” w liczbie 408 tysięcy egzemplarzy podczas ekskluzywnego miesiąca na platformie Epic. Dla porównania: inna premiera na wyłączność - Borderlands 3 - sprzedała się w debiutanckim miesiącu w liczbie 1,78 mln sztuk.

Niezbyt dobrze wiedzie się także produkcjom free-to-play na konsolach. Ten segment spadł o 41% w porównaniu z tym samym miesiącem zeszłego roku. Poniekąd wynika to z postępującego obniżenia popularności Fortnite, który święcił największe triumfy w 2018 roku. Mimo słabnącego zainteresowania, produkcja Epic Games nadal dominuje wśród darmowych produkcji.

Warto zwrócić uwagę, że najbardziej dochodowymi tytułami na konsole w listopadzie 2019 roku były Pokemon Sword oraz Pokemon Shield z Nintendo Switch. Zeszły miesiąc to również świetny czas dla Call of Duty: Modern Warfare oraz wspomnianego Star Wars Jedi: Fallen Order. Na rynku mobilnym rządziły natomiast Honour of Kings, Candy Crush Saga oraz Last Shelter: Survival.

  1. Oficjalna strona internetowa serwisu SuperData
  2. Recenzja gry Star Wars Jedi: Fallen Order
  3. Poradnik do gry Star Wars Jedi: Fallen Order