Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDWWW
Okładka Candy Crush Saga (iOS)

Candy Crush Saga

Stworzona przez studio King z myślą o urządzeniach mobilnych i portalach społecznościowych casualowa gra logiczna z gatunku match-3.

Logiczne | casual | Facebook | połącz trzy elementy

Okładka Candy Crush Saga (iOS)

producent: King

wydawca: King

Strona oficjalna

data premiery gry:

12kwi2012

WWW

14lis2012

iOS

14gru2012

AND

Gra Candy Crush Saga zadebiutowała na Facebooku i urządzeniach mobilnych w 2012 roku, z miejsca stając się jedną z najsłynniejszych casualowych produkcji i przynosząc swoim twórcom ogromne zyski. Za jej deweloping odpowiada zespół King, mający na koncie takie hity, jak Candy Crush Soda Saga, Farm Heroes Saga oraz Pet Rescue Saga.

Zasady zabawy są stosunkowo proste, albowiem na każdym z wielu przygotowanych przez twórców poziomów trzeba wykonać określone zadanie, zazwyczaj sprowadzające się do uzyskania określonej liczby punktów lub pozyskania kilku sztuk danego rodzaju cukierków. Rozgrywka sprowadza się do przesuwania w pionie i poziomie elementów znajdujących się na niewielkiej planszy, tak, by takie same słodycze łączyły się w grupy liczące przynajmniej trzy sztuki. Po wykonaniu tej czynności, połączone łakocie znikają z planszy, na ich miejsce wchodzą kolejne, a na nasze konto wpadają punkty. Dodatkowo, jeżeli uda się połączyć większą ilość cukierków, to tworzą one ładunek wybuchowy, detonowany przy zetknięciu z grupką słodyczy tego samego rodzaju i oczyszczający za jednym zamachem dużą część planszy.

Candy Crush Saga – słodkie i hardcorowe match-3

PLUSY:
  1. Jedna z najlepiej zrealizowanych produkcji z gatunku match-3, wyróżniająca się spokojną, ale wymagającą rozgrywką;
  2. Niezliczona ilość poziomów do pokonania, zapewniająca mnóstwo godzin zabawy;
  3. Zróżnicowane zadania – od zwykłego nabijania punktów, przez zbieranie określonej liczby danego rodzaju cukierków, po niszczenie galaretki.
MINUSY:
  1. W późniejszych etapach poziom trudności skutecznie wymusza korzystanie z mikropłatności ułatwiających rozgrywkę.

Candy Crush Saga nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi rozgrywki. Tytuł autorstwa firmy King jest jednym z największych hitów w historii gier wideo. Gra w szczytowym momencie popularności na Facebooku notowała średnio 46 mln graczy miesięcznie, a wersja na urządzenia mobilne została pobrana kilkaset milionów razy. Dzięki takiej popularności deweloper uzyskał w pierwszym półroczu 2014 roku ponad 700 mln dolarów przychodu z mikropłatności wewnątrz gry.

Dobra, ale co jest takiego ciekawego w tej produkcji? W teorii niewiele, gdyż tytuł reprezentuje gatunek układanek match-3, w związku z tym zabawa polega po prostu na łączeniu w pionie i poziomie elementów (w tym przypadku słodyczy) tego samego koloru. W odróżnieniu jednak od innych podobnych produkcji, w tym przypadku rozgrywka nastawiona jest na bardzo spokojne pokonywanie kolejnych poziomów, w których trzeba zastanawiać się nad każdym ruchem.

Wszystko związane jest z wysokim stopniem trudności, gdyż wbrew pozorom, Candy Crush Saga wcale nie jest tak prostą pozycją, na jaką wygląda. Co prawda początkowe levele zalicza się z marszu, ale im dalej w las, tym jest coraz trudniej. Mimo wszystko każdy układ udaje się prędzej czy później pokonać, jednak system ten po prostu zmusza wiele osób do zapłacenia za ułatwienia (np. dodatkowe ruchy) i kolejne życia. Krótko pisząc, największa zaleta, jest jednocześnie największą wadą, ale i tak warto ten projekt samodzielnie przetestować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Candy Crush Saga

odpowiednia dla każdego wieku

9 milionów osób spędza ponad 3 godziny dziennie w Candy Crush Saga
9 milionów osób spędza ponad 3 godziny dziennie w Candy Crush Saga

wiadomość1 lipca 2019

Według starszego wicedyrektora firmy King, ponad 9 milionów graczy spędza od trzech do sześciu godzin dziennie w grze free-to-play Candy Crush Saga. Przedstawiciel studia zapewnia jednak, że produkcja nie ma właściwości uzależniających.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Guild of Dungeoneering i Mobius Final Fantasy)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Guild of Dungeoneering i Mobius Final Fantasy)

wiadomość14 lutego 2017

W najnowszym przeglądzie najciekawszych mobilnych aktualizacji polecamy sprawdzenie łatek do takich gier jak Candy Crush Soda Saga, Disney Crossy Road, Guild of Dungeoneering, Mobius Final Fantasy oraz Subway Surfers.

Amerykańskie wybory i nowe światy, czyli najlepsze mobilne aktualizacje
Amerykańskie wybory i nowe światy, czyli najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość8 listopada 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Candy Crush Saga, Junk Jack X, Leap Day, Soda Dungeon i Subway Surfers.

Symbionty, nowe poziomy oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje
Symbionty, nowe poziomy oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość14 września 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds POP!, Candy Crush Saga, Crusaders Quest, Pathfinder Adventures oraz Spider-Man: Unlimited.

Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play
Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play

wiadomość13 maja 2016

Analitycy serwisu App Annie opublikowali raport, z którego wynika, że Subway Surfers i Candy Crush Saga są najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play.

iOS
AND
WWW