Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWWiOSAND
Okładka Candy Crush Saga (WWW)
OkładkaCandy Crush Saga (WWW)

Candy Crush Saga

Stworzona przez studio King z myślą o urządzeniach mobilnych i portalach społecznościowych casualowa gra logiczna z gatunku match-3.

Logiczne | casual | Facebook | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Candy Crush Saga Premiera

12kwi2012

WWW

14lis2012

iOS

14gru2012

AND

producent: King wydawca: King Strona oficjalna

Gry podobne do Candy Crush Saga

Bubble Island

Farm Heroes Saga

Farm On!

Gra Candy Crush Saga zadebiutowała na Facebooku i urządzeniach mobilnych w 2012 roku, z miejsca stając się jedną z najsłynniejszych casualowych produkcji i przynosząc swoim twórcom ogromne zyski. Za jej deweloping odpowiada zespół King, mający na koncie takie hity, jak Candy Crush Soda Saga, Farm Heroes Saga oraz Pet Rescue Saga.

Zasady zabawy są stosunkowo proste, albowiem na każdym z wielu przygotowanych przez twórców poziomów trzeba wykonać określone zadanie, zazwyczaj sprowadzające się do uzyskania określonej liczby punktów lub pozyskania kilku sztuk danego rodzaju cukierków. Rozgrywka sprowadza się do przesuwania w pionie i poziomie elementów znajdujących się na niewielkiej planszy, tak, by takie same słodycze łączyły się w grupy liczące przynajmniej trzy sztuki. Po wykonaniu tej czynności, połączone łakocie znikają z planszy, na ich miejsce wchodzą kolejne, a na nasze konto wpadają punkty. Dodatkowo, jeżeli uda się połączyć większą ilość cukierków, to tworzą one ładunek wybuchowy, detonowany przy zetknięciu z grupką słodyczy tego samego rodzaju i oczyszczający za jednym zamachem dużą część planszy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Candy Crush Saga: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
WWW