Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 maja 2016, 11:52

Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play

Analitycy serwisu App Annie opublikowali raport, z którego wynika, że Subway Surfers i Candy Crush Saga są najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play.

Specjalizujący się w analizowaniu rynku mobilnego serwis App Annie opublikował raport podsumowujący wyniki usługi Google Play od jej oficjalnego otwarcia w 2012 roku. Okazuje się, że najwcześniej pobieraną grą przez te cztery lata było Subway Surfers, a na drugiej pozycji znalazło się Candy Crush Saga.

W pierwszej piątce znalazły się także gry Pou, Temple Run 2 oraz Hill Climb Racing. Co jednak ciekawe, dzięki łagodnemu systemowi mikropłatności Subway Surfers nie zmieściło się do zestawienia pięciu najbardziej dochodowych produkcji na Google Play. Tutaj pozycję lidera zajęło Puzzle & Dragons, a kolejne miejsca przypadły Clash of Clans, Monster Strike, Candy Crush Saga oraz Game of War: Fire Age.

Z raportu wynika także, że gry są kategorią absolutnie dominującą w Google Play. W ciągu czterech lat przypadło na nie 40% wszystkich pobrań i aż 90% przychodów. Poza grami najlepiej radzą sobie aplikacje komunikacyjne i społecznościowe.

Przypomnijmy, że Subway Surfers to zręcznościówka typu endless runner autorstwa studiów Kiloo oraz SYBO Games, która zadebiutowała w 2012 roku. To klasyczny przedstawiciel tego gatunku, w którym akcję obserwujemy zza pleców postaci, a zabawa polega na pędzeniu przez losowo generowane i niekończące się mapy oraz unikaniu zderzenia z przeszkodami i zagrożeniami.

Z kolei Candy Crush Saga to gra logiczna typu match-3 autorstwa studia King.com. Tytuł również zadebiutował w 2012 roku i i podobnie jak Subway Surfers korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Obie omawiane gry nie zaoferował oryginalnych pomysłów, ale wynagradzają to wysokim poziomem dopracowania oraz regularnym aktualizacjom z nową zawartością.