Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Puzzle & Dragons (iOS)
OkładkaPuzzle & Dragons (iOS)

Puzzle & Dragons

Puzzle & Dragons to darmowa gra, łącząca w sobie elementy gier logicznych oraz RPG. Walka polega na układaniu na osobnej planszy specjalnych kombinacji z klejnotów – im lepiej sobie radzimy, tym większe obrażenia zadajemy przeciwnikom.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle & Dragons Premiera

20lut2012

iOS

18wrz2012

AND

Gry podobne do Puzzle & Dragons

Candy Crush Saga

Puzzle Quest 2

Bejeweled 2

Puzzle & Dragons to połączenie gry logicznej i dungeon crawlera na urządzenia z Androidem, w którym głównym zadaniem gracza jest walka z napotkanymi potworami. Formuła w dużej mierze przypomina tę znaną z serii Pokemon – kolekcjonując własne kreatury, stawiamy czoła stopniowo coraz silniejszym przeciwnikom. Za produkcję odpowiada japońskie studio GungHo Online Entertainment.

Akcja gry nie podąża żadną konkretną ścieżką fabularną – świat, w którym się znaleźliśmy daje nam pełną swobodę w zakresie podejmowanych działań. Przemierzana kraina jest pełna magii oraz fantastycznych kreatur, z którymi regularnie się mierzymy w ramach luźnych, niepowiązanych ze sobą misji. W trakcie przygód możemy napotkać ponad 700 unikalnych, posłusznych bestii, spośród których każda nie tylko różni się wyglądem, ale także i statystykami oraz umiejętnościami.

Sama walka opiera się jednak o całkowicie osobny koncept, mocno wzorowany na klasycznych grach logicznych, polegających na układaniu w rzędach wskazanych elementów. Puzzle & Dragons garściami czerpiąc z tytułów takich jak Bejeweled, oferuje system pojedynków całkowicie zależny od tego, jak radzimy sobie na osobnej planszy z kolorowymi klejnotami. Jeżeli graczowi uda się ułożyć odpowiednią kombinację – atakuje przeciwnika. Obrażenia są tym większe, im więcej kamieni zniszczył za jednym razem.

Puzzle & Dragons jest tytułem darmowym, oferującym mikrotransakcje. Gracze za prawdziwą gotówkę mogą wykupywać walutę pozwalającą na udział w specjalnej loterii, w której nagrodą są najrzadsze i najpotężniejsze potwory. Osoby nie chcące wydawać pieniędzy mogą pozyskiwać tzw. Magic Stones poprzez regularne granie. Produkcja doczekała się również licznych, tematycznych spin-offów łączących mechanikę gry z innymi, popularnymi światami – m.in. Mario czy chociażby Dragon Ball.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Puzzle & Dragons: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND