Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDXONEPS4iOS
Okładka Gems of War (PC)
OkładkaGems of War (PC)

Gems of War

Gems of War to wyprodukowana przez studio Infinite Interactive gra logiczna z rozbudowanymi elementami RPG. Gracze wcielają się w generałów próbujących podbić pełną magii i fantastycznych istot krainę fantasy.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gems of War Premiera

29paź2014

iOS

22lis2014

PC

15cze2015

AND

11lis2015

XONE

13lis2015

PS4

Gems of War to gra logiczna wzbogacona elementami RPG. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Infinite Interactive, czyli autorzy wczesnych odsłon cyklu Puzzle Quest.

Zabawę zaczynamy od wykreowania własnego bohatera, a następnie wyruszamy podbijać krainę fantasy znaną jako Krystara. Zdobyte tereny zapewniają nam dostęp do nowych jednostek oraz misji pobocznych, pomagając w gromadzeniu jak największej armii. W sumie na podbój czeka piętnaście państw i wszystkie są wypełnione ciekawymi przygodami oraz interesującymi postaciami.

Większość czasu spędzamy oczywiście na ekranie walki, w której centrum umieszczona została plansza podzielona na 64 kwadratowe pola, zapełnione różnorodnymi kamieniami szlachetnymi. Naszym zadaniem jest takie nimi manipulowanie, aby tworzyć grupy przynajmniej trzech tego samego rodzaju. Te kombinacje pozwalają nam atakować przeciwników i rzucać zaklęcia. Nie zabrakło oczywiście systemu gromadzenia doświadczenia, dzięki któremu nasi bohaterowie oraz żołnierze uczą się nowych umiejętności i ulepszają swoje statystyki.

Poza trybem kampanii dla pojedynczego gracza dostępne są także rozgrywki multiplayer typu PvP, w których otrzymujemy okazję zmierzenia się z innymi użytkownikami. Najlepsi zdobywają tytuł Czempiona, co czyni ich głównym celem ataku reszty społeczności. Nie zabrakło także opcji tworzenia gildii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gems of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Gems of War Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
iOS
PC
AND
XONE
PS4