Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 22 października 2022, 12:25

Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy dwadzieścia gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

Spis treści

Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji gier mobilnych, które oferują zabawę na setki godzin. Nie są to może tytuły wybitne, ale zdecydowanie potrafią wciągnąć. Na dodatek sprawdzają się sytuacjach, gdy pozostaje nam jedynie czekać i nie mamy nic innego do roboty. Dłuższa podróż publicznym środkiem transportu? A może kilka godzin w kolejce do lekarza? Poniższe produkcje powinny umilić czas, a przy tym nie zająć nadmiernie Waszej uwagi.

AKTUALIZACJA 2022

Na liście pojawiły się dwie kolejne pozycje. Pozwoliło to dobić do okrągłej liczby dwudziestu gier w zestawieniu. Nowych tytułów nie należy jednak traktować jedynie jako wypełniaczy. Zarówno Merge Mansion, jak i Survivor.io to wyjątkowo wciągające „mobilki”. Ich dopisaniem zajął się Mateusz "rassi" Ługowik.

CZEGOŚ TU BRAKUJE?

Proponowane przez nas gry mobilne są darmowe i dostępne w sklepie Google Play. Niektóre z nich wymagają nowszej wersji Androida, ale większość raczej powinna poradzić sobie i na starszych urządzeniach. Jeśli macie jakieś własne propozycje, wspomnijcie o nich w komentarzach. Chętnie uzupełnimy naszą listę.

Plants vs. Zombies 2

To gra dla Ciebie, jeśli:

  1. lubisz żarty z postapokalipsy;
  2. cierpisz na nadmiar czasu;
  3. stawiasz na taktyczny rodzaj zabawy.

Tej produkcji chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest to zdecydowanie jedna z lepszych mobilnych gier, która wciąga na długie godziny. Do tego specyficzne poczucie humoru sprawia, że nie sposób oderwać się od Plants vs. Zombies 2. Apokalipsa zombie, podczas której z martwiakami walczymy poprzez sadzenie w różnych miejscach bojowych roślin? Brzmi dziwnie, ale sprawdza się wyśmienicie. Wprawdzie w pewnym momencie rozgrywka robi się mocno powtarzalna, a etapy coraz łatwiejsze, ale minie sporo czasu, nim dojdziemy do tego etapu.

Deweloperom udało się tak zaprojektować Plants vs. Zombies 2, że co kilka plansz otrzymujemy nową roślinkę lub ulepszenie, które przydają się na polu bitwy. W efekcie, zanim zbierzemy je wszystkie i dopasujemy swój arsenał do konkretnych wrogów, przyjdzie nam spędzić wiele godzin w postapokaliptycznym ogrodzie. Do tego dochodzą dodatkowe aktywności, nowi przeciwnicy oraz kilka bonusów. Rzucającą się w oczy wadą jest dość nachalne reklamowanie dostępnych mikrotransakcji, bez których można spokojnie całkiem dobrze się bawić. Niemniej gra stara się nas przekonać, że jest zupełnie inaczej.

  1. Plants vs. Zombies 2 w Google Play
  2. Więcej o grze Plants vs. Zombies 2

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Zdarza Ci się grać na smartfonie w domu, kiedy obok jest komputer/konsola?

Tak
58,1%
Nie
41,9%
Zobacz inne ankiety
18 klasycznych gier z PC, które odpalisz na telefonie
18 klasycznych gier z PC, które odpalisz na telefonie

Kiedyś to były gry, nie to co dzisiaj... ale zupełnie poważnie - przyglądamy się starym klasykom na smartfonach i sprawdzamy, czy melancholia wytrzyma w starciu z topornym sterowaniem.

Gry single player, w które redakcja GRYOnline.pl grała ponad 100 godzin
Gry single player, w które redakcja GRYOnline.pl grała ponad 100 godzin

Które gry jednoosobowe pochłonęły członków redakcji GRYOnline.pl bez końca? Popytaliśmy, zebraliśmy odpowiedzi i tak oto otrzymaliśmy naprawdę ciekawy zestaw produkcji, na które poświęciliśmy po przynajmniej 100 godzin.

Gry na Androida 2020 roku - lista najlepszych gier mobilnych roku
Gry na Androida 2020 roku - lista najlepszych gier mobilnych roku

Kolejny rok za nami, w trakcie którego uzbierało się całkiem sporo gier mobilnych zasługujących na uwagę. Zwłaszcza gdy czekacie na łatki oraz poprawę optymalizacji „najważniejszej premiery” 2020 roku.