Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Final Fantasy: Brave Exvius (iOS)
OkładkaFinal Fantasy: Brave Exvius (iOS)

Final Fantasy: Brave Exvius

Mobilna odsłona jednej z najpopularniejszych serii japońskich RPG-ów, wykorzystująca model darmowy z mikropłatnościami. Final Fantasy: Brave Exvius osadzone jest w świecie Lapsis, w którym występują magiczne kryształy.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy: Brave Exvius Premiera

22paź2015

iOS AND

Gry podobne do Final Fantasy: Brave Exvius

The Banner Saga 2

Fate/Grand Order

Terra Battle

Final Fantasy: Brave Exvius to wydane na system AND i iOS mobilne RPG, które wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Grę opracowało japońskie studio A-Lim, czyli autorzy Brave Frontier.

Fabuła

Akcja gry toczy się w nowym świecie znanym jako Lapsis, którego cechą charakterystyczną jest powszechne występowanie magicznych kryształów. Ludzkość nauczyła się wykorzystywać ich moc, dzięki czemu cywilizacja wkroczyła na ścieżkę dobrobytu i pokojowego rozwoju. Ta sielanka dobiega końca, gdy do krainy przybywają siły ciemności, chcące zniszczyć kryształy, a wraz z nimi całą ludzkość. Kampania opowiada o przygodach dwóch rycerzy – Raina i Lasswella, którzy stają się ostatnią linią obrony przed apokalipsą. Szybko dołączają do nich inni dzielni bohaterowie.

Mechanika

Wydane na mobilny system AND i iOS Final Fantasy: Brave Exvius to japońskie RPG. Sercem gry są turowe bitwy, podczas których dowodzimy niewielką drużyną bohaterów. W walce pomagają oni sobie, wykorzystując liczne zdolności specjalne i rozbudowany system magii, łącząc ataki między towarzyszami broni w potężne kombinacje oraz przywołując posłuszne ich rozkazom bestie.

Pomiędzy bitwami zajmujemy się eksplorowaniem świata, w tym kilku miast, prowadzeniem rozmów oraz odwiedzaniem sklepów. W tych sekcjach decydujemy także o wyborze misji do zrealizowania. Większość przygód wymaga wygrania serii potyczek z grupami nieprzyjaciół, a na końcu pokonania potężnego bossa.

Do walki możemy wystawić maksymalnie sześć osób, ale podczas zabawy gracz otrzymuje okazję do zgromadzenia znacznie większej kolekcji postaci, z których wiele wystąpiło wcześniej w innych grach z cyklu Final Fantasy. Pozwala to dobierać herosów pod konkretne zadania, mając na uwadze ich zalety i wady. Oczywiście, jak na grę RPG przystało, wszystkich tych wojowników możemy rozwijać, jak również wyposażać ich w coraz lepsze uzbrojenie i pancerze.

Produkcję zaprojektowano specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych. Dlatego przygody są w miarę krótkie, a bitwy toczą się w błyskawicznym tempie. Dzięki temu nawet po zakończeniu raptem kilkuminutowej sesji z grą mamy wrażenie, że coś osiągnęliśmy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 2,9 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Final Fantasy: Brave Exvius: 12+

Final Fantasy: Brave Exvius Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND