Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Final Fantasy: Brave Exvius (AND)

Final Fantasy: Brave Exvius

Mobilna odsłona jednej z najpopularniejszych serii japońskich RPG-ów, wykorzystująca model darmowy z mikropłatnościami. Final Fantasy: Brave Exvius osadzone jest w świecie Lapsis, w którym występują magiczne kryształy.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Okładka Final Fantasy: Brave Exvius (AND)

data premiery gry:

22paź2015

iOS AND

Final Fantasy: Brave Exvius to wydane na system AND i iOS mobilne RPG, które wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Grę opracowało japońskie studio A-Lim, czyli autorzy Brave Frontier.

Fabuła

Akcja gry toczy się w nowym świecie znanym jako Lapsis, którego cechą charakterystyczną jest powszechne występowanie magicznych kryształów. Ludzkość nauczyła się wykorzystywać ich moc, dzięki czemu cywilizacja wkroczyła na ścieżkę dobrobytu i pokojowego rozwoju. Ta sielanka dobiega końca, gdy do krainy przybywają siły ciemności, chcące zniszczyć kryształy, a wraz z nimi całą ludzkość. Kampania opowiada o przygodach dwóch rycerzy – Raina i Lasswella, którzy stają się ostatnią linią obrony przed apokalipsą. Szybko dołączają do nich inni dzielni bohaterowie.

Mechanika

Wydane na mobilny system AND i iOS Final Fantasy: Brave Exvius to japońskie RPG. Sercem gry są turowe bitwy, podczas których dowodzimy niewielką drużyną bohaterów. W walce pomagają oni sobie, wykorzystując liczne zdolności specjalne i rozbudowany system magii, łącząc ataki między towarzyszami broni w potężne kombinacje oraz przywołując posłuszne ich rozkazom bestie.

Pomiędzy bitwami zajmujemy się eksplorowaniem świata, w tym kilku miast, prowadzeniem rozmów oraz odwiedzaniem sklepów. W tych sekcjach decydujemy także o wyborze misji do zrealizowania. Większość przygód wymaga wygrania serii potyczek z grupami nieprzyjaciół, a na końcu pokonania potężnego bossa.

Do walki możemy wystawić maksymalnie sześć osób, ale podczas zabawy gracz otrzymuje okazję do zgromadzenia znacznie większej kolekcji postaci, z których wiele wystąpiło wcześniej w innych grach z cyklu Final Fantasy. Pozwala to dobierać herosów pod konkretne zadania, mając na uwadze ich zalety i wady. Oczywiście, jak na grę RPG przystało, wszystkich tych wojowników możemy rozwijać, jak również wyposażać ich w coraz lepsze uzbrojenie i pancerze.

Produkcję zaprojektowano specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych. Dlatego przygody są w miarę krótkie, a bitwy toczą się w błyskawicznym tempie. Dzięki temu nawet po zakończeniu raptem kilkuminutowej sesji z grą mamy wrażenie, że coś osiągnęliśmy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do Final Fantasy: Brave Exvius

Wymagania wiekowe Final Fantasy: Brave Exvius

12+

Wymagania sprzętowe Final Fantasy: Brave Exvius

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.

Danteveli_ Ekspert 9 lipca 2016

Final Fantasy nie ma zbyt wielkiego szczęścia do urządzeń mobilnych. Na każdą interesująca grę opartą na kultowej serii otrzymujemy jakiegoś crapa albo leniwy port. Dlatego też podczas pierwszego odpalenia Final Fantasy: Brave Exvius nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Czy nadszedł dzień gdy usunę z telefonu Final Fantasy Record Keeper i zastąpię tą gierkę jakimś innym prostym RPG? Czy też Brave Exvius to wpadka marnująca tylko ograniczoną przestrzeń dyskową mojego telefonu?

7.0
Final Fantasy: Brave Exvius - premiera obiecującego jRPG firmy Square Enix
Final Fantasy: Brave Exvius - premiera obiecującego jRPG firmy Square Enix

wiadomość30 czerwca 2016

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała anglojęzyczna wersja Final Fantasy: Brave Exvius, czyli mobilnego jRPG-a firmy Square Enix. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play.

Najciekawsze gry mobilne targów E3 2016 (Deus Ex GO, Pokemon GO, Final Fantasy: Brave Exvius)
Najciekawsze gry mobilne targów E3 2016 (Deus Ex GO, Pokemon GO, Final Fantasy: Brave Exvius)

wiadomość20 czerwca 2016

Spośród gier mobilnych pokazywanych podczas tegorocznej edycji targów E3 wybraliśmy trzy naszym zadaniem najlepsze produkcje. Listę oczywiście zdominowały odsłony popularnych serii: Deus Ex, Pokemon oraz Final Fantasy.

iOS
AND