Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 czerwca 2016, 11:36

Final Fantasy: Brave Exvius - premiera obiecującego jRPG firmy Square Enix

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała anglojęzyczna wersja Final Fantasy: Brave Exvius, czyli mobilnego jRPG-a firmy Square Enix. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play.

Osiem miesięcy po japońskim debiucie wreszcie doczekaliśmy się premiery anglojęzycznej wersji Final Fantasy: Brave Exvius, czyli nowego mobilnego jRPG-a firmy Square Enix. Opracowało go pochodzące z Kraju Kwitnącej Wiśni studio A-Lim, czyli autorzy Brave Frontier i oba tytuły mają ze sobą wiele wspólnego.

Akcja gry toczy się w nowym świecie znanym jako Lapsis, którego cechą charakterystyczną jest powszechne występowanie magicznych kryształów. Ludzkość nauczyła się wykorzystywać ich moc, dzięki czemu cywilizacja wkroczyła na ścieżkę dobrobytu i pokojowego rozwoju. Ta sielanka dobiega końca, gdy do krainy przybywają siły ciemności, które chcą zniszczyć kryształy, a wraz z nimi całą ludzkość. Kampania opowiada o przygodach dwóch rycerzy – Raina i Lasswella, którzy stają się ostatnią linią obrony przed apokalipsą.

Final Fantasy: Brave Exvius to japońskie RPG, które zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych. Autorzy gry wcześniej opracowali przebojowe Brave Frontier i ich najnowsze dzieło stanowi rozwinięcie pomysłów i mechanizmów z tego tytułu. Sercem rozgrywki są więc turowe bitwy, podczas których dowodzimy maksymalnie sześcioosobową drużyną i możemy pomagać sobie wykorzystując liczne zdolności specjalne bohaterów i rozbudowany system magii, łącząc ich ataki w kombinacje oraz przywołując posłuszne naszym rozkazom bestie.

Pomiędzy bitwami zajmujemy się eksplorowaniem świata, w tym kilku miast, prowadzeniem rozmów, odwiedzaniem sklepów oraz wybieraniem misji do zrealizowania. Większość przygód wymaga wygrania serii potyczek z grupami nieprzyjaciół, a na końcu pokonania potężnego bossa.

Na bitwy możemy zebrać maksymalnie sześć osób, ale podczas zabawy gracz otrzymuje okazję do zgromadzenia znacznie większej kolekcji postaci, z których wiele pochodzi z innych odsłon serii Final Fantasy. Pozwala to dobierać herosów pod konkretne zadania, mając na uwadze ich zalety i wady. Oczywiście, jak na grę RPG przystało, wszystkich tych wojowników możemy rozwijać, jak również wyposażać ich w coraz lepsze uzbrojenie i pancerze.

Final Fantasy: Brave Exvius dostępne jest na systemy iOS oraz Android i wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami.

Final Fantasy Brave Exvius w App Store

Final Fantasy Brave Exvius w Google Play