Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Terra Battle (AND)
OkładkaTerra Battle (AND)

Terra Battle

Terra Battle to wyprodukowana przez japoński zespół Mistwalker gra RPG utrzymana w klimatach fantasy i oparta na modelu free-to-play. Zabawa koncentruje się głównie na toczeniu bitew za pomocą rozbudowanego turowego systemu walki oraz rozwijaniu umiejętności członków drużyny.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Terra Battle Premiera

9paź2014

iOS AND

producent: Mistwalker wydawca: Mistwalker Strona oficjalna

Terra Battle to turowy japoński RPG korzystający z modelu darmowego z mikropłatnościami. Grę opracowało studio Mistwalker, a głównym projektantem był ojciec cyklu Final Fantasy Hironobu Sakaguchi.

Akcja gry toczy się w chylącej się ku upadkowi pełnej magii krainie fantasy. Tereny te zdominowane są przez ludzi, ale zamieszkują na nich również człekokształtne bestie i jaszczury. Każda z tych grup posiada odmienny język, historię i kulturę, ale jednocześnie w legendach wszystkich trzech pojawia się postać Stwórcy. Jego istnienie nigdy nie zostało udowodnione, ale nieciekawa sytuacja w krainie ostatecznie zmusza śmiertelników do wyruszenia na wyprawę do centrum świata, w nadziei, że odnajdą tam tę istotę, a jej wiedza oraz moc pomoże im uratować cywilizację.

Oczywiście, na drodze do Stwórcy czekają hordy potworów, więc zabawa polega głównie na toczeniu z nimi bitew w systemie turowym. Starcia rozgrywają się na pokrytych siatką mapach, na których gracze przesuwają małe żetony reprezentujące bohaterów. Każdy z nich posiada unikalne właściwości, a gra pozwala na wyprowadzanie kombinacji ciosów i sowicie nagradza atakowanie z flanki. Mechanizmy rozwoju bohaterów oparte zostały na znanym z Final Fantasy systemie profesji, pozwalającym na bardziej swobodne dobieranie umiejętności niż typowy system klas.

Warto podkreślić, że silną stroną Terra Battle jest dopracowana pod kątem artystycznym oprawa graficzna, uzupełniona klimatyczną muzyką.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Terra Battle: Odpowiednia dla każdego wieku.

Terra Battle Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND