Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 lipca 2014, 09:43

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Terra Battle – mobilne jRPG od ojca cyklu Final Fantasy

Ojciec cyklu Final Fantasy, czyli Hironobu Sakaguchi, poinformował, że pracuje nad mobilną grą RPG zatytułowaną Terra Battle.

Mamy dobre wieści dla miłośników japońskich RPG-ów. Legendarny projektant Hironobu Sakaguchi, znany głównie jako ojciec serii Final Fantasy, podczas zorganizowanych w Paryżu targów Japan Expo zapowiedział mobilną grę zatytułowaną Terra Battle.

Terra Battle – oficjalna strona gry

Na razie informacje na temat projektu są bardzo skromne. Wiemy, że zmierza on na urządzenia z systemami iOS i Android, a za jego produkcję odpowiada dowodzone przez Sakaguchiego studio Mistwalker, mające na koncie takie udane tytuły jak The Last Story czy Lost Odyssey. Premiera w Kraju Kwitnącej Wiśni ma nastąpić we wrześniu tego roku. Na razie nie potwierdzono oficjalnie wersji na rynki zachodnie, ale strona projektu posiada informacje w języku angielskim, więc pojawienie się gry poza Japonią jest praktycznie pewne.

Niestety, na tym kończą się posiadane przez nas informacje. Więcej konkretów otrzymamy za kilkanaście dni, wraz z premierą nowego wydania magazynu Famitsu.

Warto wspomnieć, że Terra Battle to kolejny już przykład trendu, w ramach którego weterani konsolowych jRPG-ów coraz częściej próbują sił na rynku mobilnym. Wystarczy tu przypomnieć takie projekty jak Granblue Fantasy, nad którym pracuje Hideo Minaba (główny artysta kultowego Final Fantasy VI) oraz legendarny kompozytor Nobuo Uematsu, czy Project Phoenix, mający wśród twórców takie sławy jak Hiroaki Yura (ojciec Valkyria Chronicles i Steins;Gate), Kiyoshi Arai (odpowiedzialny za styl graficzny Final Fantasy III, XIII i XIV). Coraz częściej na smartfony i tablety przenoszone są również stare klasyki z konsol, a znane marki często otrzymują mobilne kontynuacje.

Taki trend nie dziwi, gdyż w Japonii rynek mobilny rozwija się w tempie, przy którym bladnie wzrost w każdym innym kraju. W zeszłym roku mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni wydali na produkcje na App Store i Google Play najwięcej na świecie, przebijając nawet przychody wygenerowane w Stanach Zjednoczonych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Terra Battle

Terra Battle