Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2014, 09:20

autor: Adrian Werner

Raven’s Cry - poznaliśmy wymagania sprzętowe

Firma TopWare opublikowała wymagania sprzętowe pecetowej wersji Raven’s Cry, czyli pirackiej gry akcji powstającej w polskim studiu Reality Pump.

Raven’s Cry wypłynie z portu w październiku. - Raven’s Cry - poznaliśmy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-07-07
Raven’s Cry wypłynie z portu w październiku.

Po kilku latach produkcji prace nad piracką grą akcji Raven’s Cry powoli dobiegają końca. Dzięki temu firma TopWare, czyli wydawca projektu, mogła na własnej stronie internetowej podać wymagania sprzętowe tytułu.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel/AMD Core Duo 2.4 GHz
 2. Pamięć RAM: 2 GB
 3. Karta grafiki: z 512 MB pamięci i wsparciem dla Pixel Shader 4.0
 4. System operacyjny: Windows Vista / 7 /8
 5. Sterowanie: myszka i klawiatura

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel/AMD Multicore
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: Geforce GTX 400 / Radeon HD5000
 4. System operacyjny: Windows Vista / 7 /8
 5. Sterowanie: pad Xboksa 360

Wymagania jak widać nie szokują. Niepokojące może być jedynie wymienienie pada Xboksa 360 jako rekomendowanej metody kontrolowania gry, co może sugerować, że wersja pecetowa nie zostanie do końca zoptymalizowana pod kątem myszki i klawiatury.

Raven's Cry zmierza na PC oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 14 października tego roku. Gra jest efektem prac dwóch zespołów. Przez pierwszych kilka lat cyklu deweloperskiego tytuł powstawał w fińskim studiu Octane Games. Wydawca nie był jednak do końca zadowolony z dokonań tej ekipy, więc w zeszłym roku projekt został przekazany polskiemu Reality Pump. Wydaje się, że produkcja zyskała na tej zamianie, gdyż otrzymała dzięki niej otwartą strukturę świata, a do mechanizmów rozgrywki wprowadzono sporo nowych rozwiązań opartych na sugestiach graczy.

Przypomnijmy, że Raven's Cry to gra akcji wzbogacona lekkimi elementami przygodowymi i RPG, w której wcielimy się w kapitana bandy piratów Christopera Ravena. Podczas kampanii pomożemy mu zemścić się na ludziach, którzy doprowadzili do śmierci jego bliskich. W trakcie zabawy zajmiemy się głównie walką, zarówno na lądzie, jak i w trakcie bitew morskich, a poza głównym wątkiem fabularnym pojawi się także sporo opcjonalnych zadań pobocznych.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Raven’s Cry
 2. Widzieliśmy Raven's Cry - polskie RPG akcji dla fanów Risen 2 i Assassin's Creed IV (zapowiedź)

Ostatnia aktualizacja: 2014-07-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.