Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2013, 15:47

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Raven's Cry – piracka gra akcji w rękach Reality Pump

Firma TopWare Interactive zmieniła dotychczasowego producenta gry Raven’s Cry na polskie studio Reality Pump, znane chociażby z serii Earth czy Two Worlds. Z tej okazji udostępniono też garść nowych obrazków z produkcji.

W grze nie zabraknie efektownych bitew morskich

Na tegorocznych targach gamescom firma TopWare Interactive ogłosiła, że prace nad piracką grą akcji zatytułowaną Raven’s Cry nie są dłużej kontynuowane przez fińskie studio Octane Games. Dotychczasowego producenta zastąpił rodzimy deweloper – Reality Pump, znany z m.in. Polanie, serii Earth czy Two Worlds. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Ponury klimat zostanie zachowany

Tematyka piracka to rzadkość w grach wideo, więc tym bardziej raduje fakt, że prace nad Raven's Cry są kontynuowane

Raven's Cry połączy rozwiązania z kilku gatunków...

Podstawowe założenia gry nie zmienią się – nadal mamy otrzymać rozgrywkę utrzymaną w mrocznym klimacie i z dużym naciskiem na warstwę fabularną. Nowe studio opracuje przede wszystkim otwarty świat oraz doda kilka świeżych rozwiązań tworzonych na podstawie opinii graczy. Na podsycenie apetytu firma TopWare podzieliła się jeszcze ciepłymi grafikami.

Raven’s Cry zostało zapowiedziane w 2011 roku przez firmę TopWare Interactive, ale od tamtego czasu nie ujawniono zbyt wielu nowych szczegółów. Tytuł ma być przygodową grą akcji w pirackich klimatach. Wcielimy się w postać kapitana Christophera Ravena, który pragnie za wszelką cenę pomścić śmierć swoich bliskich. Produkcja ma skupić się głównie na walce nie tylko za pomocą broni białej, ale także z użyciem umiejętności specjalnych, takich jak uroki voodoo. Dla odmiany wypłyniemy również na otwarte wody i stoczymy bitwy morskie, a otwarta struktura świata sprawi, że w grze pojawi się wiele zadań pobocznych.

... ale najwięcej czasu spędzimy raczej na walce

Według ostatnich doniesień Raven’s Cry miało ukazać się 24 października 2013 roku na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Niestety, w oficjalnym komunikacie prasowym TopWare nie potwierdzono docelowych platform sprzętowych ani daty wydania, więc być może plany nie uległy zmianie.