Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchiOSAND
Okładka Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line (Switch)

Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line

Konwersja klasycznego 8-bitowego jRPG autorstwa japońskiej firmy Square Enix. Podczas zabawy w Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line gracze eksplorują obszerny świat, rozwijają postacie oraz toczą turowe bitwy z różnorodnymi przeciwnikami.

RPG | fantasy | turowe | 2D | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Okładka Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line (Switch)

data premiery gry:

8paź2014

iOS AND

27wrz2019

Switch

Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line to gra jRPG należąca do jednego z najpopularniejszych cykli tego typu. Pierwotnie produkcja ukazała się na 8-bitową konsolę NES w 1987 roku.

Fabuła

Akcja Dragon Quest II rozpoczyna się sto lat po wydarzeniach z pierwszej części. Potomkowie Bohatera Alegardu utworzyli trzy potężne królestwa i przez kolejne pokolenia cieszyli się pokojem i dobrobytem. Ta sielanka dobiega jednak końca, gdy upadły kapłan Hargon otwiera portal między światem śmiertelników a wymiarem demonów, który pozwala hordom zła na rozpoczęcie inwazji.

Gracze wcielają się w młodego księcia imieniem Midenhall, mającego w sobie krew legendarnego wojownika Erdricka. Będzie on musiał odnaleźć dwóch innych spadkobierców heroicznych linii krwi, gdyż tylko ich połączone moce zdołają powstrzymać Hargona.

Mechanika

Podczas zabawy gracze eksplorują świat, wypełniają zadania, rozwijają postacie oraz toczą bitwy z różnorodnymi przeciwnikami. Gra była jednym z pierwszych japońskich RPG-ów z prawdziwie otwartym światem, pozwalającym na dużą swobodę w wyborze misji. Dzisiaj coś takiego jest już standardem, ale rozmiary krainy i ilość zadań wciąż robią spore wrażenie. Eksplorację ułatwia wyposażenie gracza w łódź, która pozwala na szybkie podróże na długie dystanse.

Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line wprowadza wiele ulepszeń w porównaniu z pierwszą częścią. Możemy kontrolować więcej niż jednego bohatera, a turowe bitwy toczone są z dużymi grupami wrogów, zamiast tylko z jednym. Ponadto znacząco rozszerzono listę dostępnych przedmiotów i zaklęć oraz zwiększono opcje rozwoju bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Gry podobne do Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line

Wymagania wiekowe Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line

12+

Zero Age, Banner Saga, The Silent Age i inne – przegląd najlepszych gier października na iOS
Zero Age, Banner Saga, The Silent Age i inne – przegląd najlepszych gier października na iOS

wiadomość4 listopada 2014

Przed Wami omówienie najlepszych produkcji, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Znajdziecie wśród nich m.in. grę logiczna Zero Age, RPG-i Banner Saga oraz Dragon Quest II, wyścigi Reckless Racing 3 czy przygodówkę The Silent Age.

iOS
AND
Switch