Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 czerwca 2016, 12:45

Najciekawsze gry mobilne targów E3 2016 (Deus Ex GO, Pokemon GO, Final Fantasy: Brave Exvius)

Spośród gier mobilnych pokazywanych podczas tegorocznej edycji targów E3 wybraliśmy trzy naszym zadaniem najlepsze produkcje. Listę oczywiście zdominowały odsłony popularnych serii: Deus Ex, Pokemon oraz Final Fantasy.

Tegoroczne targi E3 były zaskakująco ubogie jeśli chodzi o gry mobilne, zwłaszcza w porównaniu z kilkoma ostatnimi edycjami. Mimo to wydawcy i deweloperzy nie zapomnieli kompletnie o tym rynku i pokazali kilka godnych uwagi produkcji. Wybraliśmy trzy naszym zadaniem najlepsze.

Pokemon GO

Jedną z najważniejszych mobilnych gier targów było oczywiście Pokemon GO, czyli produkcja, która pozwoli graczom eksplorować rzeczywisty świat, do którego dodawane będą elementy związane z łapaniem i tresowaniem tytułowych stworków, oraz wykorzystywaniem ich do bitew z innymi trenerami. Firma Nintendo poświęciła tej produkcji spory fragment swojej prezentacji. Potwierdzono, że lokalizacje Pokemonów będą związane z ich charakterem (np. wodny gatunek znajdziemy obok rzek i jezior), a rozwój podopiecznych odbywać się będzie przede wszystkim na skutek łączenia kilku stworków w celu stworzenia jednego, znacznie potężniejszego.

Ponadto podano kilka nowych konkretów odnośnie Pokemon GO Plus, czyli gadżetu, który pozwoli na chwytanie stworków bez wyciągania telefonu. Wibracje poinformują nas o znajdującym się w pobliżu okazie, a różnokolorowe światła przekażą czy udało nam się złapać stworka, czy nie. Cena tej zabawki wyniesie około 140 złotych i trafi ona do sprzedaży pod koniec lipca. Nintendo poinformowało, że gra ukażę się wcześniej, więc tym pośrednim sposobem dowiedzieliśmy się, że Pokemon GO zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Produkcja dostępna będzie na iOS-a oraz Androida i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Oficjalna strona gry

Final Fantasy: Brave Exvius

Innym godnym uwagi tytułem okazało się Final Fantasy: Brave Exvius. Japończycy bawią się tym mobilnym RPG już od pewnego czasu, a podczas targów udostępniono praktycznie ukończoną wersję anglojęzyczną. Nad projektem pracuje studio A-Lim, czyli autorzy Brave Frontier i mechanizmy tego przeboju zostały połączone z elementami typowymi dla cyklu Final Fantasy. Mamy więc uproszczony system bitewny, za pomocą którego musimy pokonać serię plansz z wrogami, aby na końcu zmierzyć się z bossem. Nie zabrakło także kolekcjonowania bohaterów, którzy rekrutują się ze wszystkich odsłon marki.

Jednocześnie w porównaniu z Brave Frontier znacząco rozbudowano elementy RPG, tak aby przypominały to, do czego przyzwyczaili się fani Final Fantasy. Dodano więc swobodą eksplorację miast, podczas której możemy prowadzić rozmowy, odwiedzać sklepy i podejmować się realizacji zadań. Wprowadzono także systemy magii oraz przywoływania potworów, a w mechanice walki nie zabrakło klasycznych limitbreaków.

Final Fantasy: Brave Exvius ukaże się na iOS-a oraz Androida i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. W Japonii gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i do teraz pobrało ją ponad 5 milionów osób, więc mamy nadzieję, że i nam przypadnie do gustu.

Oficjalna strona gry

Deus Ex GO

Największą mobilną niespodzianką targów okazało się Deus Ex GO, czyli specjalnie przygotowana pod ekrany dotykowe gra logiczna, będąca produkcją poboczną w stosunku do znanego z pecetów i konsol cyberpunkowego cyklu. Wcielimy się w Adama Jensena, który w trybie turowym będzie przedzierał się przez plansze, zabijając wrogów, włamując się do systemów bezpieczeństwa oraz robiąc pomysłowy użytek z cyberwszczepów, które będziemy mogli ulepszać.

Gra ma zadebiutować w tym roku i zaoferuje obszerną kampanię oraz edytor poziomów. Nie podano na jakie systemy się ukaże, ale na pewno będą to iOS oraz Android, a istnieją także spore szanse na edycję na Windows Phone. Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Nie ma więc tego za wiele, ale poprzednie odsłony serii, czyli Hitman GO oraz Lara Croft GO okazały się wyśmienitymi grami logicznymi, jednym z najlepszych w ostatnich latach, więc oczekiwania względem Deus Ex GO są ogromne.

Oficjalna strona gry