Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSANDPS4WPPSV
Okładka Hitman GO (iOS)

Hitman GO

Hitman GO: Definitive Edition

Spin-offowa odsłona popularnego cyklu Hitman, zapoczątkowanego w roku 2000 przez firmę Eidos. Tytuł został przygotowany z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych i w odróżnieniu od pełnoprawnych części serii, stanowi połączenie skradanki, strategii turowej oraz gry logicznej.

Logiczne | turowe | skradanki | widok izometryczny

Okładka Hitman GO (iOS)

data premiery gry:

17kwi2014

iOS

4cze2014

AND

27kwi2015

WP PC

24lut2016

PSV PS4

Hitman GO: Definitive Edition na PC, AND itd. to skradankowa turowa gra logiczna, będąca produkcją poboczną w stosunku do popularnego na pecetach i konsolach cyklu Hitman. Projekt powstał na bazie wydanego w 2014 roku na urządzeniach mobilnych (Android, iOS, a nieco później także Windows Phone) Hitman GO. Nowa wersja może się przede wszystkim pochwalić ładniejszą oprawą graficzną, sterowaniem przystosowanym do padów, myszek i klawiatur oraz systemem osiągnięć. Gra została także od razu wyposażona we wszystkie dodatki i aktualizacje, których doczekał się oryginał, a poza tym wszystkim pozbyto się mikropłatności obecnych w mobilnym wydaniu.

Fabuła

W grze wcielamy się w łysego profesjonalnego zabójcę znanego jako Agent 47. Hitman GO: Definitive Edition na PC, AND itd. nie oferuje żadnego rozbudowanego wątku fabularnego. Zamiast tego otrzymujemy po prostu zestaw misji i w każdej z nich naszym zadaniem jest pozbawienie życia konkretnych osób.

Mechanika

Hitman GO: Definitive Edition pod względem rozgrywki nie różni się niczym od pierwotnego wydania. Oznacza to, że mamy do czynienia z turową grą logiczną. Podczas rozgrywki na każdym poziomie musimy niezauważeni dotrzeć do wskazanego punktu i wypełnić dodatkowe cele, takie jak np. wyeliminowanie konkretnych celów czy zebranie wskazanych przedmiotów. Mapy są małe i dlatego każdy ruch trzeba dobrze przemyśleć, gdyż nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek błędy. Wszystkie nasze działania pociągają bowiem za sobą konkretne reakcje nieprzyjaciół i musimy się nauczyć je przewidywać, jeśli chcemy mieć szanse na sukces.

Kwestie techniczne

Rozgrywka w Hitman GO: Definitive Edition na PC, AND itd. została ukazana w atrakcyjnej stylistyce, wzorowanej na papierowych makietach, gdzie lokacje przypominają miniaturowe dioramy, a postacie wyglądają niczym pionki.

Minirecenzja Hitman GO – Agent 47 szaleje na smartfonach

PLUSY:
  • Nietypowa adaptacja marki, która jednocześnie pozostaje wierna jej tradycjom;
  • Ciekawy system rozgrywki, potrafiący solidnie przetestować spryt gracza;
  • Śliczna oprawa graficzna z unikalnym stylem wizualnym;
  • Dostępność licznych płatnych dodatków z nowymi poziomami.
MINUSY:
  • Pewnej części poziomów nie da się przejść bez zabicia strażników, co kłuci się z tradycjami serii.

Hitman GO to przykład coraz popularniejszego trendu przenoszenia na urządzenia mobilne popularnych marek pecetowych i konsolowych, ale autorom wyszło to zdecydowanie lepiej niż większości konkurencyjnych zespołów. Nie próbowali na siłę adaptować istniejących odsłon, ani nie zaoferowali nam leniwej gry pobocznej w formie karcianki. Zamiast tego wzięli rdzeń tego, co czyni tę serię popularną i zinterpretowali go w zupełnie inny sposób.

W rezultacie Agent 47 robi dokładnie to samo, co wcześniej, czyli morduje w cichy sposób określone cele, ale dzięki przeobrażeniu zleceń w serię turowych wyzwań logicznych otrzymaliśmy produkcję wyśmienicie dopasowaną do specyfiki ekranów dotykowych. Współgra z tym sposób, w jaki zaprojektowano poziomy. Mapy są miniaturowe, co zarówno wymusza dobre przemyślenie każdego ruchu, jak i sprawia, że każdą misje możemy ukończyć w kilka minut, co zawsze jest dużym plusem w przypadku produkcji mobilnej.

Doskonałe wrażenie robi także wykonanie gry. Autorzy postawili na uroczy styl wizualny zainspirowany makietami i figurkami, przez na Hitman GO patrzy się z prawdziwą przyjemnością, mając wrażenie obserwowania w akcji dopracowanej artystycznie planszówki.

Składa się to w sumie na fascynującą grę logiczną, która z jednej strony realizuje wszystkie kluczowe elementy swojej marki, a drugiej robi to w zupełnie niespodziewany, ale jednocześnie bardzo udany sposób. Jedynym do czego można się przyczepić to fakt, że wiele misji wymaga zabicia osób postronnych, co może rozczarować osoby, które celowały w maksymalny profesjonalizm w wydaniach pecetowych i konsolowych, gdzie dało się ukończyć zlecenie mordując jedynie wskazane cele. Ten niedostatek wynagradza jednak obecność wielu zadań pobocznych, przez co każdą mapę można przechodzić kilkukrotnie bez uczucia większego znużenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena gry 7,6 / 10 na podstawie 38 ocen czytelników.

Gry podobne do Hitman GO

Klasyfikacja PEGI Hitman GO

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Square Enix porzuca serię GO
Square Enix porzuca serię GO

wiadomość1 czerwca 2018

Przedstawiciele montrealskiego oddziału Square Enix potwierdzili, że nie planują żadnych kontynuacji dobrze przyjętej serii GO. Przypomnijmy, że w jej skład wchodziły gry Hitman GO, Lara Croft GO oraz Deus Ex GO, które w pierwszej kolejności ukazały się na urządzeniach mobilnych, by później trafić także na konsole i komputery PC.

Hitman GO: Definitive Edition ukaże się za kilka dni na PS4, PSV i PC
Hitman GO: Definitive Edition ukaże się za kilka dni na PS4, PSV i PC

wiadomość16 lutego 2016

Firma Square Enix poinformowała, że 23 lutego na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita oraz komputerach osobistych ukaże się gra Hitman GO: Definitive Edition, czyli ulepszona wersja mobilnego spin-offa serii Hitman.

Hitman GO jest już dostępne na Windows Phone i PC
Hitman GO jest już dostępne na Windows Phone i PC

wiadomość30 kwietnia 2015

W Windows Phone Store i Windows Store zadebiutowała gra Hitman GO – zaskakująca odsłona serii o przygodach płatnego zabójcy Agenta 47. Produkcja łącząca grę logiczną z turową strategią okazała się jedną z najciekawszych produkcji mobilnych ostatnich lat.

Promocje mobilne na weekend 25–26 października (m.in. cykl Grand Theft Auto, Hitman GO, Broken Age)
Promocje mobilne na weekend 25–26 października (m.in. cykl Grand Theft Auto, Hitman GO, Broken Age)

wiadomość25 października 2014

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak seria Grand Theft Auto, Hitman GO, Broken Age, World of Goo oraz Frozen Synapse. Wzięliśmy pod lupę także najnowszą odsłonę akcji Humble Mobile Bundle.

Hitman GO, Stealth Inc, Beat Sneak Bandit i inne najlepsze mobilne skradanki
Hitman GO, Stealth Inc, Beat Sneak Bandit i inne najlepsze mobilne skradanki

wiadomość22 lipca 2014

W tym tygodniu przyglądamy się najlepszym mobilnym skradankom, omawiając takie tytuły jak Hitman GO, Stealth Inc, Republique, Beat Sneak Bandit czy Third Eye Crime.

iOS
AND
WP
PC
PSV
PS4