Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 kwietnia 2015, 11:54

autor: Jiker

Hitman GO jest już dostępne na Windows Phone i PC

W Windows Phone Store i Windows Store zadebiutowała gra Hitman GO – zaskakująca odsłona serii o przygodach płatnego zabójcy Agenta 47. Produkcja łącząca grę logiczną z turową strategią okazała się jedną z najciekawszych produkcji mobilnych ostatnich lat.

Hitman GO – specjalna odsłona skradankowej serii o przygodach Agenta 47, dostępna od roku na smartfonach i tabletach z Androidem oraz iOS – trafiła wreszcie na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemu Windows Phone. Zaskakująco udaną grę logiczną można nabyć w Windows Phone Store za kwotę 21,50 złotych. W tej samej cenie gra została udostępniona w Windows Store, dzięki czemu mogą ją przetestować (i dowiedzieć się, dlaczego zbiera tak wysokie oceny) użytkownicy pecetów.

Hitman GO to jedno z największych mobilnych zaskoczeń ostatnich lat. Autorzy postanowili nie przenosić na ekrany dotykowe mechanizmów wykorzystywanych w pecetowych oraz konsolowych odsłonach cyklu i zamiast skradankowej gry akcji zaoferowali turową grę logiczną z elementami strategicznymi. Zabawa polega na docieraniu do wskazanych punktów na mapie i realizacji wyzwań, takich jak eliminacja konkretnych celów czy zbieranie wskazanych przedmiotów.

Rozgrywka toczy się na poziomach stylizowanych na papierowe makiety, a aktywne postacie (Agent 47, przeciwnicy, ofiary) przypominają... pionki. To jednak nie koniec ciekawostek, gdyż tytułowy bohater porusza się wyłącznie po liniach siatki, jaka została nałożona na pole gry tuż przed rozpoczęciem zabawy. W znacznym stopniu ogranicza to jego swobodę i liczbę możliwych sposobów na rozwiązanie problemu.

Warto dodać, że odsłona dla Windows Phone i Windows 8/8.1 została wzbogacona o wszystkie dodatkowe poziomy, wydane na Androidzie i iOS w ramach darmowych aktualizacji (m.in. rozdziały Airport Box oraz St. Petersburg Stakeout, wzorowany na słynnym poziomie z Hitman 2: Silent Assassin). Tytuł zapewnia więc kilka godzin zabawy na najwyższym logicznym poziomie.

Mimo początkowych kontrowersji, Hitman GO zostało uznane za bardzo udaną produkcję, godną oryginalnych odsłon serii. Średnia ocen kształtuje się aktualnie na wysokim poziomie 81% (według serwisu Metacritic.com). Tytuł jest regularnie aktualizowany, a dzięki systematycznym obniżkom ceny ciągle przybywa mu nowych fanów.