Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2015, 11:36

autor: luckie

Polska wersja Kholat z Andrzejem Chyrą i Mirosławem Zbrojewiczem w rolach głównych

W polskiej wersji językowej gry Kholat głosu głównemu narratorowi użyczy Andrzej Chyra, zastępując w tej roli Seana Beana. W nowej produkcji studia IMGN.PRO usłyszymy również Mirosława Zbrojewicza, Miłogosta Reczka oraz Justynę Wasilewską.

Kholat to kolejna polska gra, która przykuła uwagę mediów na całym świecie - Polska wersja Kholat z Andrzejem Chyrą w roli głównej - wiadomość - 2015-04-30
Kholat to kolejna polska gra, która przykuła uwagę mediów na całym świecie

Sean Bean w roli głównego narratora gry Kholat to z pewnością mocne uderzenie nadchodzącej produkcji rodzimego studia IMGN.PRO. Polska wersja – jako jedna z dwóch pełnych lokalizacji dostępnych na starcie – również doczeka się gwiazdorskiej obsady. Studio IMGN.PRO poinformowało, że w grze usłyszymy m.in. Andrzeja Chyrę i Mirosława Zbrojewicza. Łukasz Kubiak z IMGN.PRO tak skomentował ten wybór:

„Jako polskie studio postawiliśmy sobie za punkt honoru przygotowanie rodzimej lokalizacji Kholat, bez względu na zaangażowane środki i poniesione koszty. Angielska wersja, w której wziął udział sam Sean Bean podniosła poprzeczkę bardzo wysoko i od razu założyliśmy, że do głównej roli szukamy pierwszoligowego aktora. Chcieliśmy jednocześnie uniknąć wykorzystywania głosu, który często pojawia się w voice-over’ach gier. W tej sytuacji Andrzej Chyra okazał się być idealnym wyborem, wnoszącym powiew świeżości i najwyższy aktorski kunszt. Na podstawie efektów sesji nagraniowej mogę śmiało stwierdzić, że polski narrator w Kholat to naprawdę mocny punkt gry, który podtrzymuje poziom swojego brytyjskiego pierwowzoru.”

W polskiej wersji Kholat wystąpią Andrzej Chyra i Mirosław Zbrojewicz - Polska wersja Kholat z Andrzejem Chyrą w roli głównej - wiadomość - 2015-04-30
W polskiej wersji Kholat wystąpią Andrzej Chyra i Mirosław Zbrojewicz

Andrzej Chyra, znany chociażby z takich filmowych produkcji, jak Dług (Gerard Nowak), Wszyscy jesteśmy Chrystusami (Adaś Miauczyński), Komornik (Lucjan Bohme), czy serial Wiedźmin (Borch Trzy Kawki) – użyczy głosu głównemu narratorowi o imieniu Anton, zastępując w tej roli Seana Beana. Z kolei kwestie wypowiadane przez agenta Witalija Grazeniuka nagra Mirosław Zbrojewicz, a.k.a „Grucha” z filmu Chłopaki nie płaczą. Jako graczy bardziej zainteresuje Was pewnie spore doświadczenie aktora w dubbingowaniu gier wideo, w tym Diablo III (Nekromanta Mehtan), Wiedźmin 2: Zabójcy królów (Letho), Mass Effect 2 (Człowiek Iluzja) czy Gothic 3 (Gorn). W pozostałych rolach wystąpią Miłogost Reczek (Talar z Wiedźmina) i Justyna Wasilewska (Hotel 52).

Kholat – pierwszoosobowy horror eksploracyjny z akcją osadzoną w górach Ural – ukaże się 10 czerwca 2015 roku wyłącznie na komputerach PC i Mac.

  1. Testujemy Kholat - polski horror i symulator eksploracji... góry
  2. Oficjalna strona internetowa gry Kholat