Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2015, 12:10

autor: Draug

Armored Warfare – publiczne testy symulatora czołgów studia Obsidian za miesiąc

Studio Obsidian Entertainment zapowiedziało serię publicznych testów gry Armored Warfare, do których zaproszeni zostaną wylosowani szczęśliwcy oraz nabywcy pakietów założycielskich. Pierwsza faza próbnych rozgrywek odbędzie się w dniach 27 maja – 3 czerwca bieżącego roku. Przy okazji otrzymaliśmy też nowy zwiastun tego sieciowego symulatora czołgów.

Armored Warfare w skrócie:
  • Producent: Obsidian Entertainment
  • Gatunek: sieciowy symulator współczesnych czołgów, oparty na modelu darmowym z mikropłatnościami
  • Technologia: CryEngine 3
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 2015?

Przez ostatnie tygodnie studio Obsidian Entertainment żyło przede wszystkim sukcesem gry Pillars of Eternity, ale skoro emocje już trochę opadły, nadszedł czas, by wrócić myślami do drugiego projektu rozwijanego obecnie przez ten zespół – sieciowego symulatora czołgów zatytułowanego Armored Warfare. Deweloper ogłosił wreszcie, kiedy rzesze graczy będą mogły położyć ręce na wspomnianym projekcie – możliwość taka po raz pierwszy zaistnieje w okresie od 27 maja do 3 czerwca bieżącego roku. Jednak nie będą to jeszcze otwarte beta testy; nadchodząca faza rozgrywek została ochrzczona jako Early Access Test, a dostęp do gry uzyskają wybrani gracze, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w próbach (opcja Sign Up na stronie gry), a także wszyscy nabywcy udostępnionych właśnie pakietów założycielskich.

Founder’s Packi występują w trzech wariantach, różniących się ceną i dodatkami zapewnianymi w grze, takimi jak wirtualna waluta na zakupy, status premium, tytuły i medale, członkowie załogi pojazdów oraz ekskluzywne maszyny bojowe. Podstawowy pakiet (Soldier of Fortune Bundle) kosztuje 13,99 euro, czyli ok. 52 zł.

Twórcy zapowiedzieli, że czeka nas teraz cała seria owych „testów wczesnego dostępu” – nie wiadomo, jak długo to potrwa, ale zwieńczeniem tego procesu będzie wprowadzenie Armored Warfare w fazę otwartych beta testów. Wtedy też pakiety założycielskie przestaną być oferowane.

Na początek udostępnione zostaną cztery zróżnicowane mapy do rozgrywek w trybie PvP. Gracze ruszą do boju w 38 pojazdach, podzielonych na sześć poziomów („tierów”) oraz pięć klas: czołgi lekkie i standardowe, artylerię, lekkie pojazdy opancerzone (AFV) i niszczyciele czołgów.

Nie znamy jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych omawianej gry, ale jeśli wierzyć informacjom, jakie jeden z uczestników zamkniętych beta testów ujawnił na początku bieżącego roku, Armored Warfare ruszy nawet na kilkuletnim komputerze.