Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCANDiOS
Okładka Tiny Thief (PC)

Tiny Thief

Tiny Thief to dwuwymiarowa gra skradankowa opracowana przez zespół 5 Ants, w której wcielamy się w młodego złodzieja próbującego zarobić na życie w czasach średniowiecza. W większości misji zadaniem gracza jest okradzenie bogatych arystokratów i uniknięcie przy tym wykrycia.

Zręcznościowe | skradanki | średniowiecze | elementy logiczne | 2D

Okładka Tiny Thief (PC)

data premiery gry:

11lip2013

iOS AND

16gru2013

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiny Thief to dwuwymiarowa skradanka wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gier logicznych. Projekt opracowało hiszpańskie studia 5 Ants, a wydawcą jest znana z serii Angry Birds firma Rovio.

Głównym bohaterem Tiny Thief jest młody złodziej próbujący zarobić na życie w średniowiecznych miastach i wioskach. W tym celu musi kraść kosztowności i jednocześnie unikać wykrycia. Kampania w podzielona została na pięć rozdziałów, z których każdy rozgrywa się innej lokacji. W sumie w grze znajdziemy dwadzieścia pięć poziomów, a każdy z nich da się ukończyć na kilka sposobów.

Kierujący złodziejem gracze mogą m.in. chować się w skrzyniach oraz szafach, wspinać się na maszty, chodzić po linach oraz skakać po żyrandolach. Wykorzystywanie wszystkich możliwości, jakie zapewniają poziomy jest tutaj kluczem do przetrwania, gdyż złodziej jest bezbronny i nawet jeden strażnik bez problemu pozbawi go życia. Tiny Thief duży nacisk kładzie na zagadki przypominające łamigłówki z gier przygodowych. Na każdej z map umieszczono dziesiątki interaktywnych obiektów i by odnieść sukces musimy wykombinować, w jaki sposób je efektywnie wykorzystać. Przykładowo, aktywacja zegara z kukułką sprawia, że gospodarz domu popędzi go uciszyć, co da nam kilka chwil na splądrowanie jego sypialni.

Mocną stroną Tiny Thief jest oprawa graficzna. Gra utrzymana jest w stylistce kreskówkowej, w której mapy skrzą się kolorami, a postacie mają budzące sympatię karykaturalne kształty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tiny Thief

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tiny Thief

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 60 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier lipca
iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier lipca

wiadomość18 sierpnia 2013

W przeglądzie najlepszych lipcowych gier na iOS omawiamy platformówki Limbo i Prince of Persia: The Shadow and the Flame, turową strategię Breach & Clear, cyberpunkowego FPS-a Deus Ex: The Fall, zręcznościówkę A Ride into the Mountains, strzelankę Sine Mora, skradankę Tiny Thief oraz grę logiczną Sky Tourist.

Tiny Thief - skradanka 2D zostanie wydana przez twórców Angry Birds
Tiny Thief - skradanka 2D zostanie wydana przez twórców Angry Birds

wiadomość15 maja 2013

Twórcy serii Angry Birds, czyli ludzie ze studia Rovio, chcą rozszerzyć swoją działalność na wydawanie gier innych zespołów. Jednym z pierwszych projektów tego typu będzie dwuwymiarowa skradanka Tiny Thief, zmierzająca na pecety i urządzenia mobilne.

PC
iOS
AND