Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCANDiOS
Okładka Tiny Thief (PC)
OkładkaTiny Thief (PC)

Tiny Thief

Tiny Thief to dwuwymiarowa gra skradankowa opracowana przez zespół 5 Ants, w której wcielamy się w młodego złodzieja próbującego zarobić na życie w czasach średniowiecza. W większości misji zadaniem gracza jest okradzenie bogatych arystokratów i uniknięcie przy tym wykrycia.

Zręcznościowe | skradanki | średniowiecze | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiny Thief Premiera

11lip2013

iOS AND

16gru2013

PC

Gry podobne do Tiny Thief

Shank 2

Mark of the Ninja

Lara Croft GO

Tiny Thief to dwuwymiarowa skradanka wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gier logicznych. Projekt opracowało hiszpańskie studia 5 Ants, a wydawcą jest znana z serii Angry Birds firma Rovio.

Głównym bohaterem Tiny Thief jest młody złodziej próbujący zarobić na życie w średniowiecznych miastach i wioskach. W tym celu musi kraść kosztowności i jednocześnie unikać wykrycia. Kampania w podzielona została na pięć rozdziałów, z których każdy rozgrywa się innej lokacji. W sumie w grze znajdziemy dwadzieścia pięć poziomów, a każdy z nich da się ukończyć na kilka sposobów.

Kierujący złodziejem gracze mogą m.in. chować się w skrzyniach oraz szafach, wspinać się na maszty, chodzić po linach oraz skakać po żyrandolach. Wykorzystywanie wszystkich możliwości, jakie zapewniają poziomy jest tutaj kluczem do przetrwania, gdyż złodziej jest bezbronny i nawet jeden strażnik bez problemu pozbawi go życia. Tiny Thief duży nacisk kładzie na zagadki przypominające łamigłówki z gier przygodowych. Na każdej z map umieszczono dziesiątki interaktywnych obiektów i by odnieść sukces musimy wykombinować, w jaki sposób je efektywnie wykorzystać. Przykładowo, aktywacja zegara z kukułką sprawia, że gospodarz domu popędzi go uciszyć, co da nam kilka chwil na splądrowanie jego sypialni.

Mocną stroną Tiny Thief jest oprawa graficzna. Gra utrzymana jest w stylistce kreskówkowej, w której mapy skrzą się kolorami, a postacie mają budzące sympatię karykaturalne kształty.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tiny Thief: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tiny Thief Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 60 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
PC
iOS
AND