Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 października 2014, 09:06

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 25–26 października (m.in. cykl Grand Theft Auto, Hitman GO, Broken Age)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak seria Grand Theft Auto, Hitman GO, Broken Age, World of Goo oraz Frozen Synapse. Wzięliśmy pod lupę także najnowszą odsłonę akcji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż serii GTA z okazji 10. rocznicy wydania Grand Theft Auto: San Andreas

26 października 2004 roku na konsoli PlayStation 2 zadebiutowała jedna z najlepszych gier w historii – Grand Theft Auto: San Andreas. Przygody Carla Johnsona znalazły kilkadziesiąt milionów nabywców, zdobywając jednocześnie wiele branżowych laurów. Z okazji 10. rocznicy tego wydarzenia firma Rockstar Games obniżyła ceny mobilnych odsłon Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas w wersjach na Androida oraz iOS.

Hitman GO

Android: ok. 8 zł; wcześniej ok. 16 zł  – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 19 zł

Hitman GO to jedno z największych mobilnych zaskoczeń ostatnich lat. Przed premierą produkcja była skazywana za pożarcie za zbytnie odejście od podstawowych założeń serii. Ostatecznie jednak spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem, zdobywając bardzo wysokie oceny. Hitman GO jest turową grą logiczną, w której na każdym poziomie musimy niezauważeni dotrzeć do wskazanego punktu i wypełnić dodatkowe cele, takie jak np. wyeliminowanie konkretnych celów czy zebranie wskazanych przedmiotów. Twórcy poeksperymentowali nawet z wyglądem gry, projektując mapy na wzór papierowych makiet.

Broken Age

iOS: ok. 19 zł; wcześniej ok. 38 zł

Jeszcze tylko przez kilka dni (do końca października) potrwa 50% promocja na grę przygodową Broken Age. Produkcja studia Double Fine powstała dzięki akcji w serwisie Kickstarter. Ostateczne Tim Schafer i spółka musieli podzielić grę na dwie części, ponieważ suma 3,3 milionów dolarów okazała się niewystarczająca do sfinalizowania prac nad całością. Na szczęście pierwszy rozdział sprzedał się na tyle dobrze, że historia Shay’a i Velli będzie mogła zostać dokończona. Kupując grę w App Store zapewnia się dostęp właśnie do Aktu I. Drugi zostanie opublikowany w przyszłości w formie płatnego dodatku (w przeciwieństwie do PC, gdzie dopełnienie opowieści zostanie wypuszczone za darmo).

Shadowrun Returns

iOS: ok. 11 zł; wcześniej ok. 19 zł – Android: 9,99 zł; wcześniej ok. 16 zł

Studio Harebrained Schemes po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch tygodni próbuje skusić nas zniżką do zakupu oldskulowego cRPG Shadowrun Returns. Produkcjałączy w sobie cyberpunk i magiczne fantasy. Głównymi bohaterami opowieści są tytułowi shadowrunnerzy, czyli najemnicy, wykonujący najróżniejsze zadania w futurystycznym świecie zamieszkałym nie tylko przez ludzi, ale i orki, trolle, elfy, krasnoludy, gobliny, ghoule, wampiry i wilkołaki.

Wyprzedaż gier studia Rubicon

– m.in. cykl Great Little/Big War Game

Studio Rubicon, które zaistniało w świadomości graczy za sprawą doskonałej serii wojennych turówek Great Little/Big War Game, zainicjował na platformach Google Play i App Store wyprzedaż, że ramach której przez ten weekend można nabyć za kilka złotych (Android) lub pobrać zupełnie za darmo (iOS) wszystkie jego płatne produkcje. Pełną listę oferowanych tytułów umieszczamy poniżej:

World of Goo

Android: ok. 3 zł; wcześniej ok. 15 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 19 zł

Do poniedziałku obowiązywać będzie również godna uwagi, 80-procentowa obniżka ceny jednego z największych niezależnych hitów w historii – World of Goo. Dzieło studia 2D Boy, któremu niedawno stuknęło sześć lat, jest przykładem doskonałej gry logiczno-zręcznościowej. Wyróżnia ją niezwykły klimat, prosta, ale potrafiąca zaciekawić fabuła, mechanika idealnie skrojona pod urządzenia mobilne oraz piękna, dwuwymiarowa szata graficzna. Pierwsze skrzypce grają jednak tytułowe Goo, czyli obdarzone świadomością kulki galaretowatej mazi, z których gracz buduje rozmaite konstrukcje.

Frozen Synapse

Android: ok. 11 zł; wcześniej ok. 33 zł; iOS: ok. 11 zł; wcześniej ok. 38 zł

Pokaźnej obniżki doczekała się niekonwencjonalna strategia turowa Frozen Synapse. Produkcję wyróżnia niecodzienna mechanika, w której strony konfliktu planują swoje ruchy jednocześnie, po czym przyglądają się akcji oraz efektom wprowadzonych w życie pomysłów. Gra oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza, a także szereg trybów wieloosobowych, w tym kooperację. Wielkim atutem jest też możliwość grania z posiadaczami różnych platform sprzętowych.

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

W tym tygodniu promocją Red Stripe po raz kolejny objęto pięć produkcji. Tym razem uwagę przyciąga przede wszystkim Final Fantasy III, aczkolwiek pozostałe tytułu również mogą Wam przypaść do gustu. Jest wśród nich przygodówka typu ukryte obiekty (Szepty w Mroku), gra logiczna (Doodle Devil) oraz dwie zręcznościówki (Sunny Hillride, City Dodge Pro). Przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej:

Humble Mo-Boo!-ile Bundle

– m.in. Rebuild, Oscura: Second Shadow, The Walking Dead: Assault

Wystartowała dziesiąta edycja akcji Humble Mobile Bundle. Tym razem w ofercie znalazło się sześć produkcji utrzymanych w klimacie horroru. Dowolna wpłata gwarantuje dostęp do turowej strategii Rebuild, zręcznościówki Oscura: Second Shadow oraz krwistej gry logicznej Containment: The Zombie Puzzler. Z kolei wpłata na poziomie co najmniej 3,02 dolarów, czyli około 10 złotych, dodatkowo odblokowuje przerażające Five Nights At Freddy's, wersję Premium pierwszoosobowej strzelanki Dead Effect oraz taktyczne The Walking Dead: Assault. Akcja dobiegnie końca 5 listopada o godzinie 21:00.