Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2016, 09:32

autor: Góral

Hitman GO: Definitive Edition ukaże się za kilka dni na PS4, PSV i PC

Firma Square Enix poinformowała, że 23 lutego na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita oraz komputerach osobistych ukaże się gra Hitman GO: Definitive Edition, czyli ulepszona wersja mobilnego spin-offa serii Hitman.

Firma Square Enix ujawniła, że 23 lutego na komputerach osobistych (Steam) i dzień później na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita ukaże się znana z urządzeń mobilnych gra Hitman GO. Oczywiście nowa wersja, oznaczona podtytułem Definitive Edition, zostanie nieco ulepszona względem oryginału. Produkcja otrzyma przede wszystkim ładniejszą oprawę graficzną. Nie zabraknie też wszystkich wydanych wcześniej aktualizacji i dodatków, pojawią się osiągnięcia, zniknie system mikropłatności, a posiadacze PS4 i PS Vita będą mogli przenosić stan gry pomiędzy urządzeniami. Wszystko to uzupełni zmienione sterowanie, przystosowane do padów, myszek i klawiatur. Hitman GO: Definitive Edition sprzedawane będzie w cenie 7,99 dolarów (około 31 zł, ale u nas będzie najpewniej 7,99 euro, czyli około 35 zł). Użytkownicy konsol Sony kupując jedną z wersji, drugą otrzymają w gratisie (cross-buy).

Hitman GO: Definitive Edition to ulepszona wersja mobilnego hitu z 2014 roku. - Hitman GO: Definitive Edition ukaże się za kilka dni na PS4, PSV i PC - wiadomość - 2016-02-16
Hitman GO: Definitive Edition to ulepszona wersja mobilnego hitu z 2014 roku.
Hitman GO: Definitive Edition ukaże się za kilka dni na PS4, PSV i PC - ilustracja #4

Hitman GO pierwotnie zadebiutowało w kwietniu 2014 roku na iOS, a w późniejszym czasie doczekało się wersji na Androida i Windows Phone. Tytuł jest spin-offem popularnego cyklu gier akcji z Agentem 47 w roli głównej. Gracze ponownie wcielają się w łysego zabójcę, wykonującego szereg rozmaitych kontraktów, sprowadzających się m.in. do eliminowania wyznaczonych osób.

Mobilny Hitman jest turową grą logiczną z elementami strategii i skradanki. Gracze trafiają do niewielkich, zamkniętych lokacji patrolowanych przez przeciwników. W związku z ograniczonym polem manewru i koniecznością poruszania się po wyznaczonych ścieżkach, zabawa wymaga główkowania i skrupulatnego planowania kolejnych ruchów.