Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2016, 09:04

Sniper Elite 4 może zostać zapowiedziane w przyszłym miesiącu

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że studio Rebellion pracuje nad Sniper Elite 4. Możliwe, że gra zostanie ujawniona w połowie przyszłego miesiąca podczas konferencji GDC 2016.

Ostatnią wydaną odsłoną serii jest Sniper Elite III z 2014 roku. - Sniper Elite 4 może zostać zapowiedziane w przyszłym miesiącu - wiadomość - 2016-02-16
Ostatnią wydaną odsłoną serii jest Sniper Elite III z 2014 roku.

Fani serii Sniper Elite już wkrótce mogą mieć powód do świętowania. Wiele wskazuje na to, że autorzy cyklu, czyli ludzie ze studia Rebellion, szykują się do ujawnienia czwartej jego odsłony. Powody tych spekulacji są dwa. Po pierwsze, deweloperzy poinformowali, że wkrótce zapowiedzą nowy projekt i najprawdopodobniej nastąpi to podczas tegorocznej edycji imprezy Game Developers Conference, która odbędzie się w dniach 14-18 marca. Ponadto wzmianka o Sniper Elite 4 znalazła się na karcie profilowej w serwisie LinkedIn jednego z pracowników chińskiej firmy ADIA Entertainment, specjalizującej się w pomaganiu innym zespołom w produkcji.

Serwis Videogamer zapytał o sprawę współzałożyciela studia Rebellion, Jasona Kingsleya. Ten nie potwierdził tych doniesień, ani im nie zaprzeczył. Stwierdził jedynie, że osoba, do której należy wspomniany profil LinkedIn, nie jest pracownikiem tego zespołu i na razie firma nie jest gotowa niczego oficjalnie zapowiedzieć. Jednocześnie Kingsley wyraził zadowolenie z tego, że fani przekopują sieć w poszukiwaniu doniesień na temat kolejnej odsłony Sniper Elite i zapewnił, że marka ta jest dla jego zespołu niezwykle ważna. W zeszłym roku twórcy świętowali bowiem dziesięciolecie serii, a jej sprzedaż przekroczyła 10 mln egzemplarzy.

Jak to zwykle w przypadku plotek bywa, należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do oficjalnej zapowiedzi projektu. Warto jednak pamiętać, że profile w LinkedIn są od dawna doskonałym źródłem informacji o nieujawnionych projektach i rzadko kiedy okazują się nieprawdziwe. W tym konkretnym wypadku popularność serii powoduje, że powstanie Sniper Elite 4 jest praktycznie pewne i jedyną otwartą kwestią pozostaje to, czy to właśnie ten tytuł zostanie pokazany podczas Game Developers Conference, czy też może Rebellion postanowiło na razie zająć się czymś innym.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowało wydane w 2005 roku Sniper Elite: Berlin 1945. Siedem lat później ukazało się Sniper Elite V2, które zaprojektowano jako restart serii. Natomiast w 2014 roku otrzymaliśmy Sniper Elite III.

W międzyczasie autorzy zaczęli również rozwijać poboczną linię serii nazwaną Sniper Elite: Nazi Zombie Army, gdzie zgodnie z tytułem pojawiły się liczne elementy nadnaturalne, w tym ożywione trupy. Tempo produkcji tej odnogi było bardzo szybkie i w 2013 roku do sprzedaż trafiły dwie części. W zeszłym roku obie gry zebrano w jedną paczkę, dodano sporo nowej zawartości i taki zestaw wypuszczono jako Zombie Army Trilogy.

  1. Rebellion – oficjalna strona studia