Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Fire Emblem Heroes (iOS)

Fire Emblem Heroes

Osadzona w realiach fantasy taktyczna gra RPG z turowym systemem walki, będąca pierwszą mobilną odsłoną popularnego cyklu firmy Nintendo.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne

Okładka Fire Emblem Heroes (iOS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

data premiery gry:

2lut2017

iOS AND

Fire Emblem Heroes to wydane na system AND i iOS taktyczne RPG. Gra wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami, a opracowało ją wewnętrzne studio firmy Nintendo. Jest to pierwsza mobilna odsłona popularnego konsolowego cyklu.

Fabuła

Akcja gry toczy się w krainie fantasy podzielonej pomiędzy dwie wrogie nacje – pragnące władzy nad całym światem Imperium Emblian oraz próbujące je zatrzymać królestwo Askran. Gracz wciela się w walczącego dla drugiej z tych frakcji maga, który podejmuje próbę ocalenia ojczyzny. Nie jest bez szans, gdyż posiada zdolność przywoływania bohaterów z różnych uniwersów wchodzących w skład serii Fire Emblem.

Moc ta służy mu do gromadzenia armii, ale problem tkwi w tym, że po stronie Imperium Emblian stoi rywal o dokładnie tych samych zdolnościach. Dlatego w trakcie kampanii część słynnych herosów walczy po naszej stronie, podczas gdy innych znajdziemy wśród popleczników wrogiej frakcji.

Mechanika.

W wydanym na system AND i iOS Fire Emblem Heroes zabawa koncentruje się na turowych bitwach rozgrywanych za pomocą prostego systemu gestów. W starciach kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie unikalnych cech i umiejętności bohaterów, jak również robienie użytku z elementów otoczenia oraz ukształtowania terenu. Mapy są stosunkowo małe i najczęściej mieszczą się w całości na ekranie. Takie rozwiązanie wprowadzono po to, abyśmy mogli stoczyć całą bitwę w kilka minut, co pasuje do mobilnego stylu zabawy.

Jak na grę RPG przystało, kluczową rolę odgrywa system rozwoju. Postacie z bitwy na bitwę gromadzą punkty doświadczenia, za które rozwijamy potem statystyki oraz odblokowujemy nowe zdolności.

Tryby gry

Fire Emblem Heroes oferuje wyłącznie rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Możemy bawić się obszerną kampanią fabularną oraz kilkoma dodatkowymi trybami zabawy. Do tej drugiej kategorii należą pojedynki na arenach (ang. Arena Duels), samodzielne starcia przeciwko bohaterom (Hero Battles), gdzie pokonany wojownik dołącza do naszej drużyny, oraz tzw. Wieża Treningowa (Training Tower), oferująca szereg scenariuszy, które możemy rozgrywać wielokrotnie w celu zdobywania doświadczenia i przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena gry 8 / 10 na podstawie 14 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Fire Emblem Heroes

12+

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Lara Croft GO, Fire Emblem Heroes i Plague Inc.)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Lara Croft GO, Fire Emblem Heroes i Plague Inc.)

wiadomość19 kwietnia 2017

W najnowszym przeglądzie mobilnych aktualizacji omawiamy najciekawsze patche do takich gier jak Bit City, Dungeons of Chaos, Fire Emblem Heroes, Lara Croft GO oraz Plague Inc.

Fire Emblem Heroes - pierwszy dzień przyniósł 2 mln pobrań i 2,9 mln dolarów przychodu
Fire Emblem Heroes - pierwszy dzień przyniósł 2 mln pobrań i 2,9 mln dolarów przychodu

wiadomość6 lutego 2017

Firma Nintendo może się pochwalić kolejnym mobilnym sukcesem. W ciągu pierwszych 24 godzin od premiery taktyczne RPG Fire Emblem Heroes zostało pobrane dwa miliony razy i przyniosło prawie trzy miliony dolarów przychodu.

Fire Emblem Heroes zadebiutowało na iOS i Androidzie
Fire Emblem Heroes zadebiutowało na iOS i Androidzie

wiadomość2 lutego 2017

Do dystrybucji w serwisach App Store i Google Play trafiła gra Fire Emblem Heroes, czyli taktyczne RPG firmy Nintendo. Produkcja stanowi mobilny debiut tej popularnej na konsolach marki.

Fire Emblem Heroes - wystartowała wstępna rejestracja w Google Play
Fire Emblem Heroes - wystartowała wstępna rejestracja w Google Play

wiadomość25 stycznia 2017

W serwisie Google Play ruszyła wstępna rejestracja do gry Fire Emblem Heroes. Dzięki profilowi tej produkcji dowiedzieliśmy się również sporo nowego na temat planowanych trybów rozgrywki.

Zapowiedziano trzy nowe gry z serii Fire Emblem - po jednej na Switch, 3DS i Androida/iOS
Zapowiedziano trzy nowe gry z serii Fire Emblem - po jednej na Switch, 3DS i Androida/iOS

wiadomość19 stycznia 2017

Firma Nintendo postanowiła dogodzić fanom cyklu Fire Emblem, zapowiadając aż trzy nowe jego odsłony. Konsola Switch dostanie w przyszłym roku nową część serii, przenośne 3DS w maju otrzyma Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia, a użytkownicy mobilnych systemów wkrótce zagrają w Fire Emblem Heroes. Ponadto Fire Emblem Warriors wyjdzie też na 3DS.

iOS
AND