Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOS3DSAND
Okładka Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle (3DS)
OkładkaMercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle (3DS)

Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle

Taktyczne RPG z turowym systemem walki od twórców Adventure Bar Story. Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle rozgrywa się w klasycznej krainie fantasy, a gracz wciela się w wojownika o imieniu Claude, wodza zakonu Srebrnych Orłów.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle Premiera

2lip2015

3DS

28paź2016

iOS

4lis2016

AND

Gry podobne do Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle

Fire Emblem: Awakening

Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia

Tales of the Abyss 3D

Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle to wydane na platformę 3DS, AND i iOS taktyczne RPG z turowym systemem walki. Jest to produkcja studia RideonJapan, czyli autorów Adventure Bar Story.

Fabuła

Akcja gry toczy się w dosyć klasycznej krainie fantasy – pełnej magii i przypominającej ziemskie średniowiecze pod względem rozwoju cywilizacyjnego. W kampanii wcielamy się w wojownika imieniem Claude, będącego wodzem podległego księciu koronnemu zakonu Srebrnych Orłów.

Fabuła zaczyna się od polowania zorganizowanego na cześć władcy. W jego trakcie dochodzi do próby zamachu. Szczęśliwie protagoniście udaje się uratować życie monarchy, ale sukces jest połowiczny – książę zostaje zraniony zatrutym ostrzem. Claude wraz z najlepszymi rycerzami zakonu udaje się na wyprawę na północ w celu znalezienia antidotum – legendarnego kwiatu Erni.

Mechanika

Wydane na platformę 3DS, AND i iOS Mercenaries Saga 2 to klasycznie zrealizowane taktyczne RPG, pełnymi garściami czerpiące z takich konsolowych serii jak Final Fantasy Tactics, Ogre Battle czy Fire Emblem. Zabawa polega więc głównie na toczeniu turowych bitew, które rozgrywają się na niewielkich planszach ukazanych z perspektywy izometrycznej.

Podczas starć dowodzimy kilkuosobowym oddziałem bohaterów; kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie ich zdolności specjalnych oraz przewagi, jaką mogą zapewnić elementy otoczenia. Zabawę uatrakcyjnia kompetentna sztuczna inteligencja, której pokonanie – zwłaszcza w późniejszych etapach kampanii – stanowi spore wyzwanie.

Jak na RPG-a przystało, w Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle nie zabrakło systemu rozwoju. Podczas bitew nasze postacie powoli gromadzą punkty doświadczenia, które pozwalają rozwijać ich umiejętności i statystyki.

Kwestie techniczne

Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle wykonane zostało w stylu wzorowanym na 16- i 32-bitowych konsolowych RPG-ach. Autorzy postawili więc na pełną dużych pikseli grafikę i uproszczone modele postaci.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle: 12+

AND
iOS
3DS