Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 grudnia 2016, 12:19

autor: Adrian Werner

RunGunJumpGun, Yankai's Triangle, F1 2016 i inne najlepsze mobilne gry listopada

Omawiamy najlepsze gry mobilne listopada. Wśród polecanych pozycji znalazły się Super Cat Bros., Kathy Rain, Football Manager Touch 2017, F1 2016, RunGunJumpGun, SteamWorld Heist, Yankai's Triangle oraz Mercenaries Saga 2.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najlepszych mobilnych gier minionego miesiąca. Nasze zestawienie obejmuje produkcje wydane zarówno na iOS-a, jak i Androida, te na modelu free-to-play, jak i premium, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Super Cat Bros.

Zaczynamy od Super Cat Bros. Pod tym tytułem kryje się wyśmienita dwuwymiarowa platformówka, w której główne role odgrywają koty. Wraz z postępami w rozgrywce gracz odblokowuje kolejne futrzaki, uzyskując dostęp do ich unikalnych zdolności. Do tego dochodzi nietypowy, ale bardzo dobrze sprawdzający się w akcji system sterowania. Przede wszystkim jednak produkcja jest po prostu świetnie zaprojektowana. Map są krótkie, ale trudne i bardzo różnorodne, a kampania co chwila zaskakuje nas świeżymi pomysłami.

Super Cat Bros. w App Store (za darmo)

Super Cat Bros. w Google Play (za darmo)

Kathy Rain

Z kolei miłośnicy przygodówek powinni zainteresować się grą Kathy Rain. To klasycznie zrealizowany przedstawiciel gatunku, wzorowany na pecetowych produkcjach z pierwszej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Autorzy przygotowali spory zestaw pomysłowych zagadek, ale główną atrakcją jest fabuła. Obraca się ona wokół tajemniczego zabójstwa i wątek śledztwa jest wciągający, a przy okazji świetnie opracowano tło historii w postaci pełnego sekretów małego miasteczka.

Kathy Rain w App Store (24 PLN)

Kathy Rain w Google Play (24 PLN)

Football Manager Touch 2017

W listopadzie do sprzedaży trafiło również Football Manager Touch 2017. Jak zwykle dostaliśmy szalenie rozbudowanego piłarskiego menadżera, z bogactwem opcji, wysokim poziomem realizmu i ogromnymi pokładami głębi. Gra wymaga dużo cierpliwości i mocnego sprzętu, ale potrafi się pięknie odwdzięczyć za zainwestowany w nią czas.

Football Manager Touch 2017 w App Store (91 PLN)

Football Manager Touch 2017 w Google Play (97 PLN)

Warto dodać, że dla osób szukających czegoś prostszego, tańszego oraz bardziej przyjaznego słabym sprzętom i małym ekranom autorzy przygotowali Football Manager Mobile 2017. Mechanika jest mniej skomplikowana, a baza danych skromniejsza, ale dzięki temu rozgrywka toczy się w znacznie szybszym tempie.

Football Manager Mobile 2017 w App Store (44 PLN)

Football Manager Mobile 2017 w Google Play (44 PLN)

F1 2016

Inną godną uwagi premierą listopada było F1 2016. Gra okazała się sporym zaskoczeniem. Spodziewaliśmy się prostej zręcznościówki, a zamiast tego dostaliśmy rozbudowany symulator wyścigów, o dużym poziomie skomplikowania i z realistycznym modelem jazdy. Gra jest także bardzo ładnie wykonana i zapewnia zabawę na długie godziny. Jedynym poważnym mankamentem jest brak trybu multiplayer.

F1 2016 w App Store (43 PLN)

F1 2016 w Google Play (41 PLN)

RunGunJumpGun

Warto także zwrócić uwagę na RunGunJumpGun. To wymagająca zręcznościówka, w której pędzimy przez pełne wrogów i pułapek dwuwymiarowe mapy. Cała zabawa polega na tym, że kierowana przez nas postać wyposażona jest w gigantyczne działko, które służy nie tylko do ataków, ale skierowane w dół wyrzuca naszą postać w górę. Przy odrobinie wprawy da się przejść całe poziomy praktycznie bez dotykania ziemi. Ten prosty pomysł napędza doskonale zaprojektowaną kampanię o dużej różnorodności wyzwań. Do tego gra łapie dodatkowe punkty są niesamowity klimat, stanowiący psychodeliczną wariację na temat gatunku science fiction z lat 80. ubiegłego wieku.

RunGunJumpGun w App Store (13 PLN)

RunGunJumpGun w Google Play (16 PLN)

SteamWorld Heist

W minionym miesiącu doczekaliśmy się też wreszcie premiery mobilnej wersji SteamWorld Heist. To steampunkowa turowa strategia, której nietypowego charakteru dodaje fakt, że misje rozgrywane są na mapach wyglądających jak poziomy z dwuwymiarowych platformówek. Pomimo tego gra oferuje rozbudowane taktycznie mechanizmy i wysoki poziom trudności. Do tego dochodzi ciekawa kampania fabularna, która starcza na około dziesięć godzin zabawy.

SteamWorld Heist w App Store (44 PLN)

Yankai's Triangle

Najdziwniejszą premierą listopada było Yankai's Triangle. To gra logiczna, w której obracamy trójkątami tak, aby pasowały do innych trójkątów i łącznie tworzyły coraz większe figury o regularnych wzorach. Brzmi prosto, ale produkcja od początku wydaje się mocno zakręcona. Co chwila pojawiają się niezrozumiałe symbole i liczby, wyzwania pozornie nie składają się w logiczny ciąg, a styl wizualny skacze od jednego ekstremum do drugiego. W rzeczywistości wszystko to jednak ma sens i wraz z pokonywaniem kolejnych wyzwań zaczyna się powoli układać w jedną spójną całość. Tak jak my składamy figury z trójkątów, tak gra składa w naszej głowie wzór z na pierwszy rzut oka przypadkowych fragmentów. Nie możemy powiedzieć nic więcej, aby nie zepsuć Wam przyjemności odkrywania sekretów Yankai's Triangle samemu. Stwierdzimy jedynie, że warto spróbować, gdyż to jedna z najbardziej fascynujących mobilnych produkcji ostatnich miesięcy.

Yankai's Triangle w App Store (13 PLN)

Yankai's Triangle w Google Play (14 PLN)

Mercenaries Saga 2

Ostatnią listopadową premierą, którą chcemy Wam polecić jest Mercenaries Saga 2. To taktyczne RPG pełnymi garściami czerpiące z takich klasyków jak Final Fantasy Tactics czy Ogre Battle. Gra nie ma za grosz oryginalności, ale oferuje obszerną kampanię, rozbudowane mechanizmy walki i dobre zbalansowanie jednostek. Do tego nie posiada psujących zabawę w tym gatunku typowych mikropłatności. Na iOS-ie jest to produkcja premium. Na Androidzie można ją pobrać za darmo w formie dema, a potem odblokować całą zawartość jednorazowym zakupem.

Mercenaries Saga 2 w App Store (13 PLN)

Mercenaries Saga 2 w Google Play (za darmo)