Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Super Cat Tales (iOS)

Super Cat Tales

Super Cat Bros.

Dwuwymiarowa platformówka mobilna wydana w modelu free-to-play z mikropłatnościami. Super Cat Bros. wzorowane jest na oldskulowych platformówkach, dlatego fabuła ma tu marginalne znaczenie.

Zręcznościowe | platformówki | 2D

Okładka Super Cat Tales (iOS)

data premiery gry:

17lis2016

iOS AND

Super Cat Bros. (Super Cat Tales na platformie iOS) to dwuwymiarowa platformówka. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją włoskie studio Neutronized.

Fabuła

Autorzy wzorowali się na oldskulowych platformówkach i dlatego nie zawracali sobie głowy przygotowaniem rozbudowanej warstwy fabularnej. Historia opowiada o losach kota imieniem Alex, który musi odszukać na tajemniczej wyspie pięcioro rodzeństwa, a następnie znaleźć sposób na wspólny powrót do domu. Scenariusz jest tutaj jedynie pretekstem do zabawy i nie odgrywa żadnej istotnej roli w rozgrywce.

Mechanika

Wydane na system AND i iOS Super Cat Bros. to dosyć klasycznie zrealizowana mobilna platformówka. Podczas zabawy musimy więc przedzierać się przez małe dwuwymiarowe mapy, walcząc z wrogami i omijając różnorodne niebezpieczeństwa. Poziomy są krótkie – ich przejście zajmuje góra kilka minut. Poziom trudności jest jednak wysoki, więc często potrzebujemy wielu prób na dotarcie do mety.

Gra oferuje dosyć nietypowy system sterowania oparty na prostych gestach. Dotknięcie lewej lub prawej strony ekranu inicjuje ruch w daną stronę. Podwójne pacnięcie aktywuje krótki sprint, a jeśli zrobimy to na brzegu platformy, kot wykonuje skok naprzód. Ponadto, gdy futrzak dojdzie do ściany, zaczyna się automatycznie na nią wspinać, a dotknięcie drugiej strony ekranu w takiej sytuacji nakazuje mu zeskoczyć.

Zabawę urozmaica to, że każdy kot posiada unikalne cechy. Wiele map jest początkowo niemożliwych do przejścia; można je ukończyć dopiero do odnalezieniu odpowiedniej postaci. Przykładowo, część poziomów może mieć sekcje podwodne, z którymi radzi sobie jedynie futrzak potrafiący pływać. Ponadto podczas zabawy gromadzimy dzwonki pełniące rolę wirtualnej waluty. Pozwala ona kupować przedmioty oraz werbować pomocników, którzy potem pomagają w pokonywaniu trudniejszych poziomów.

Kwestie techniczne

Super Cat Bros. na platformę AND i iOS zostało zrealizowane w stylistyce retro. Autorzy wzorowali się na 16-bitowych platformówkach, więc oprawa jest pełna jasnych kolorów oraz dużych pikseli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Super Cat Tales

Wymagania wiekowe Super Cat Tales

odpowiednia dla każdego wieku

RunGunJumpGun, Yankai's Triangle, F1 2016 i inne najlepsze mobilne gry listopada
RunGunJumpGun, Yankai's Triangle, F1 2016 i inne najlepsze mobilne gry listopada

wiadomość5 grudnia 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne listopada. Wśród polecanych pozycji znalazły się Super Cat Bros., Kathy Rain, Football Manager Touch 2017, F1 2016, RunGunJumpGun, SteamWorld Heist, Yankai's Triangle oraz Mercenaries Saga 2.

Super Cat Bros. – na urządzenia mobilne trafiła kolejna wyśmienita platformówka
Super Cat Bros. – na urządzenia mobilne trafiła kolejna wyśmienita platformówka

wiadomość28 listopada 2016

Długa już lista mobilnych perełek platformówkowych właśnie uległa wydłużeniu o nową pozycję. Jest nią gra Super Cat Bros. autorstwa studia Neutronized.

iOS
AND