Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 listopada 2016, 14:19

autor: Adrian Werner

Super Cat Bros. – na urządzenia mobilne trafiła kolejna wyśmienita platformówka

Długa już lista mobilnych perełek platformówkowych właśnie uległa wydłużeniu o nową pozycję. Jest nią gra Super Cat Bros. autorstwa studia Neutronized.

Fani mobilnych platformówek nie mają ostatnio powodów do narzekań. Do długiej już lisy wyśmienitych tegorocznych premier z tego gatunku właśnie dołączyła kolejna perełka w postaci gry Super Cat Bros.

Produkcja jest oldskulową platformówką, dlatego nie posiada rozbudowanej warstwy fabularnej. Historia opowiada losy kota imieniem Alex, który musi odszukać na tajemniczej wyspie pięcioro rodzeństwa, a następnie znaleźć sposób na powrót do domu całą grupą.

Na pierwszy rzut oka Super Cat Bros. przypomina klasyczne platformówki. Mamy więc tutaj małe dwuwymiarowe mapy, przez które musimy się mozolnie przedzierać walcząc z wrogami i omijając różnorodne niebezpieczeństwa. Gra ma jednak kilka elementów, które wyróżniają ją na tle innych przedstawicieli tego gatunku.

Przede wszystkim dosyć nietypowo zrealizowano sterowanie, które opiera się na systemie gestów. Jego podstawy są proste – dotknięcie lewej lub prawej strony ekranu inicjuje ruch w daną stronę. Podwójne pacnięcie aktywuje krótki sprint, a jeśli zrobimy to na brzegu platformy to kot wykona skok naprzód. Ponadto, gdy futrzak dojdzie do ściany, to zacznie się automatycznie na nią wspinać, a dotknięcie drugiej strony ekranu w takiej sytuacji spowoduje zeskoczenie. Ta mechanika wymaga odrobiny treningu, ale gdy już ją opanujemy to doskonale sprawdza się w akcji.

Dodatkowym urozmaiceniem jest fakt, że każdy kot posiada unikalne cechy. Wiele map jest początkowo niemożliwa do przejścia i daje się ukończyć dopiero do odnalezieniu odpowiedniej postaci. Przykładowo, część poziomów ma sekcje podwodne i poradzi sobie z nimi jedynie futrzak potrafiący pływać. 

Gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Co ciekawe, obie te wersje, choć identyczne, różnią się tytułami. W App Store produkcja funkcjonuje jako Super Cat Tales, a w Google Play jako Super Cat Bros. Na obu platformach produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Super Cat Tales w App Store

Super Cat Bros. w Google Play