Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSAND
Okładka Vulture Island (PC)
OkładkaVulture Island (PC)

Vulture Island

Mobilna platformówka 2D opracowana przez studio Donut Games, twórców udanego Traps n' Gemstones. Vulture Island opowiada o przygodzie czwórki dzieciaków, które w wyniku awarii zbudowanej przez siebie maszyny latającej trafiły na tajemniczą wyspę.

Zręcznościowe | platformówki | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vulture Island Premiera

19wrz2016

iOS

20wrz2016

AND

31paź2016

PC

Vulture Island to wydana na mobilny system PC, iOS i AND dwuwymiarowa platformówka. Grę opracowało studio Donut Games, czyli autorzy ciepło przyjętego Traps n' Gemstones.

Fabuła

Fabuła opowiada o czwórce dzieci. Najsprytniejsze z nich, czyli chłopiec imieniem Benjamin, konstruuje maszynę latającą i zabiera swoich przyjaciół – Aleksa, Paulę i Stellę – w podróż dookoła świata. W trakcie lotu dochodzi do awarii i bohaterowie zmuszeni zostają do skorzystania ze spadochronów. Lądują na morzu i z trudem dopływają do brzegu tajemniczej wyspy. Tam Alex, Paul i Stella odkrywają, że gdzieś po drodze zgubili Benjamina.

Mechanika

Wydane na system PC, iOS i AND Vulture Island jest klasycznie zrealizowaną dwuwymiarową platformówką. Podczas zabawy pędzimy więc przez duże mapy w prawą stronę ekranu, unikamy zagrożeń i eliminujemy wrogów. Zbieramy również złote monety, które służą potem do kupowania coraz lepszego uzbrojenia oraz przydatnych przedmiotów. Do tej drugiej kategorii należy wiele obiektów, które mają znaczenie fabularne, np. bilet, pozwalający odbyć podróż do nowego regionu.

Świat eksplorujemy na odrębnej mapie, ukazującej wyspę z lotu ptaka. Ten element przypomina rozwiązania z przygodowych gier akcji. Każdy z bohaterów ma do wyboru inne ścieżki wędrówki. Po drodze wpadamy do sklepików, rozmawiamy z postaciami niezależnymi i podejmujemy się wykonania zadań. Z poziomu tej mapy decydujemy potem, na który platformówkowy poziom się przenieść.

Gracz może wcielić się w trzy postacie, ale wpływa to jedynie na to, które poziomy dostaje w kampanii. Przebywając na mapie wyspy, możemy swobodnie przełączać się między bohaterami, co pozwala nam zobaczyć wszystkie atrakcje, jak również zgromadzić większe fundusze.

Kwestie techniczne

Vulture Island oferuje atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w pełnym dużych pikseli stylu retro, przywodzącym na myśl produkcje z 16-bitowych konsol.

Sterowanie jest proste i obejmuje ruch w prawo i lewo, wykonanie skoku oraz atak. Jest także czułe i dopracowane, co ma kluczowe znaczenie, gdyż gra wymusza dużą precyzję.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Vulture Island: 12+

Vulture Island Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 50 MB HDD
  • Windows 7
iOS
AND
PC