Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSViOSXONESwitchPCANDPS4
Okładka Devious Dungeon 2 (PSV)
OkładkaDevious Dungeon 2 (PSV)

Devious Dungeon 2

Platformówka, w której powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, która została odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Devious Dungeon 2 Premiera

9kwi2015

iOS

30paź2015

AND

14maj2019

PSV PS4

15maj2019

XONE

17maj2019

Switch

21paź2020

PC

Gry podobne do Devious Dungeon 2

Minecraft

Shovel Knight

Rogue Legacy

Devious Dungeon 2 jest drugą odsłoną cyklu platformowych gier akcji z elementami RPG, zapoczątkowanego w 2014 roku. Tytuł zadebiutował najpierw na urządzeniach mobilnych (za opracowaniem i wydaniem wersji na smartfony oraz tablety stoi studio Ravenous Games), a później trafił również na inne platformy (stworzenie edycji na komputery osobiste i konsole przypadło zespołowi Woblyware, natomiast wydanie – firmie Ratalaika Games).

Fabuła

W Devious Dungeon 2 warstwa fabularna nie odgrywa szczególnie ważnej roli. Produkcja zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, a dokładnie – do mrocznego zamku, którego sekrety przyciągają licznych poszukiwaczy przygód. Podczas rozgrywki wcielamy się w jednego z takich awanturników, stawiającego czoła niebezpieczeństwom czającym się w fortecy, by zdobyć cenny łup.

Mechanika

Zabawę w Devious Dungeon 2 rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech postaci, z których każda reprezentuje odmienną klasę i posiada unikalne zdolności. Podczas gdy barbarzyńca dysponuje większą odpornością na obrażenia oraz walczy przy użyciu ciężkiej broni, łotrzyk potrafi szybko się poruszać i wykonywać podwójne skoki, natomiast mag korzysta z zaklęć ofensywnych, a także rzuca inne czary, pokroju lewitacji.

Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak przejść do właściwej rozgrywki, podczas której akcję obserwujemy z boku. Na grę składa się sześć różnych światów podzielonych na poziomy generowane proceduralnie. W każdym z nich czekają rozmaite zadania, których realizację utrudniają nam liczne przeszkody terenowe, pułapki, a także przeciwnicy, na czele z bossami. Podczas starć z adwersarzami równie ważny, co zręczne palce i odpowiedni refleks, jest odpowiednio wyposażony i rozwinięty bohater.

W miarę postępów zdobywamy punkty doświadczenia i awansujemy na kolejne poziomy (mamy wówczas szansę na zwiększenie obrażeń zadawanych przez protagonistę bądź podniesienie maksymalnej liczby jego punktów życia), z kolei coraz lepszy ekwipunek możemy nabyć w specjalnym sklepie.

Kwestie techniczne

Devious Dungeon 2 posiada barwną, dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art. Zabawie towarzyszy soundtrack tworzący atmosferę wielkiej przygody.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Devious Dungeon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Devious Dungeon 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows 7
iOS
AND
PSV
PS4
XONE
Switch
PC