Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPS4XONEiOSPSVAND
Okładka Devious Dungeon 2 (Switch)

Devious Dungeon 2

W Devious Dungeon 2 powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, która została odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D

Okładka Devious Dungeon 2 (Switch)

data premiery gry:

9kwi2015

iOS

30paź2015

AND

14maj2019

PSV PS4

15maj2019

XONE

17maj2019

Switch

Devious Dungeon 2 to dwuwymiarowa platformówka fantasy dostępna na urządzenia mobilne. Grę opracowali ludzie ze studia Ravenous Games, czyli ci sami twórcy, którzy odpowiadali za część pierwszą.

Produkcja oparta została na tych samych fundamentach co część pierwsza. Powracamy więc do znanej z pierwowzoru typowej krainy fantasy, która została odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w lekkim stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu. W zrealizowaniu tego celu przeszkadzają liczne potwory i pułapki. Ponownie rozgrywkę spinają mechanizmy RPG, pozwalające na gromadzenie punktów doświadczenia, a dodatkową atrakcją jest system losowego generowania map.

Autorzy nie zapomnieli o wprowadzeniu ulepszeń w stosunku do części pierwszej. Przede wszystkim, tym razem otrzymujemy do wyboru jednego z trzech bohaterów, z których każdy reprezentuje odmienną klasę, z własnym ekwipunkiem i umiejętnościami. Wśród dostępnych herosów znalazł się barbarzyńca, łotrzyk oraz mag. Pierwszy z nich może korzystać z najcięższego uzbrojenia i jest bardziej odporny na obrażenia. Łotrzyk z kolei jest najszybszą postacią, a jego mobilność dodatkowo zwiększa zdolność wykonywania podwójnych skoków. Natomiast mag posiada dostęp do sporego zestawu zaklęć, w tym czaru lewitacji.

Devious Dungeon 2 oferuje także zatrzęsienie nowych typów map, przeciwników, bossów, skarbów oraz pułapek. Grafika i system sterowania nie uległy większym zmianom, ale to akurat nie stanowi większego problemu, gdyż pierwowzór prezentował się ładnie i posiadał jeden z najlepszych systemów sterowania, jakie można znaleźć w mobilnych platformówkach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Devious Dungeon 2

Klasyfikacja PEGI Devious Dungeon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Devious Dungeon 2 - średniowieczny rogalik w nowej perełce tygodnia
Devious Dungeon 2 - średniowieczny rogalik w nowej perełce tygodnia

wiadomość9 listopada 2015

W tym tygodniu do mobilnej perełki wybraliśmy Devious Dungeon 2 - platformówkę roguelike osadzoną w średniowiecznym świecie. Dla fanatyków machania mieczami jest to jedna z ciekawszych tego typu produkcji.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Spider-Man Unlimited, Boom Beach)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Spider-Man Unlimited, Boom Beach)

wiadomość13 maja 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Spider-Man Unlimited, Bubble Witch 2 Saga, Boom Beach, Paper Dungeon czy Devious Dungeon 2.

Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. DuckTales Remastered, Rogue Star, Implosion)
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. DuckTales Remastered, Rogue Star, Implosion)

wiadomość6 maja 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne czwartego miesiąca tego roku. Wśród polecanych kwietniowych pozycji znalazły się takie produkcje jak DuckTales Remastered, Football Manager Classic 2015, Forgotten Memories, Sorcery! 3, Implosion, Ys Chronicles 1, Rogue Star oraz Devious Dungeon 2.

Nadchodzi Devious Dungeon 2
Nadchodzi Devious Dungeon 2

wiadomość9 lutego 2015

Studio Ravenous Games zapowiedziało Devious Dungeon 2, czyli kontynuację jednej z najlepszych mobilnych platformówek zeszłego roku.

iOS
AND
PSV
PS4
XONE
Switch