Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSVPS4iOSANDXONESwitch
Okładka Devious Dungeon 2 (PC)

Devious Dungeon 2

Platformówka, w której powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, która została odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | indie | side-scroll

Okładka Devious Dungeon 2 (PC)

data premiery gry:

9kwi2015

iOS

30paź2015

AND

14maj2019

PSV PS4

15maj2019

XONE

17maj2019

Switch

21paź2020

PC

Devious Dungeon 2 jest drugą odsłoną cyklu platformowych gier akcji z elementami RPG, zapoczątkowanego w 2014 roku. Tytuł zadebiutował najpierw na urządzeniach mobilnych (za opracowaniem i wydaniem wersji na smartfony oraz tablety stoi studio Ravenous Games), a później trafił również na inne platformy (stworzenie edycji na komputery osobiste i konsole przypadło zespołowi Woblyware, natomiast wydanie – firmie Ratalaika Games).

Fabuła

W Devious Dungeon 2 warstwa fabularna nie odgrywa szczególnie ważnej roli. Produkcja zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, a dokładnie – do mrocznego zamku, którego sekrety przyciągają licznych poszukiwaczy przygód. Podczas rozgrywki wcielamy się w jednego z takich awanturników, stawiającego czoła niebezpieczeństwom czającym się w fortecy, by zdobyć cenny łup.

Mechanika

Zabawę w Devious Dungeon 2 rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech postaci, z których każda reprezentuje odmienną klasę i posiada unikalne zdolności. Podczas gdy barbarzyńca dysponuje większą odpornością na obrażenia oraz walczy przy użyciu ciężkiej broni, łotrzyk potrafi szybko się poruszać i wykonywać podwójne skoki, natomiast mag korzysta z zaklęć ofensywnych, a także rzuca inne czary, pokroju lewitacji.

Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak przejść do właściwej rozgrywki, podczas której akcję obserwujemy z boku. Na grę składa się sześć różnych światów podzielonych na poziomy generowane proceduralnie. W każdym z nich czekają rozmaite zadania, których realizację utrudniają nam liczne przeszkody terenowe, pułapki, a także przeciwnicy, na czele z bossami. Podczas starć z adwersarzami równie ważny, co zręczne palce i odpowiedni refleks, jest odpowiednio wyposażony i rozwinięty bohater.

W miarę postępów zdobywamy punkty doświadczenia i awansujemy na kolejne poziomy (mamy wówczas szansę na zwiększenie obrażeń zadawanych przez protagonistę bądź podniesienie maksymalnej liczby jego punktów życia), z kolei coraz lepszy ekwipunek możemy nabyć w specjalnym sklepie.

Kwestie techniczne

Devious Dungeon 2 posiada barwną, dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art. Zabawie towarzyszy soundtrack tworzący atmosferę wielkiej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 28,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Devious Dungeon 2

Klasyfikacja PEGI Devious Dungeon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Devious Dungeon 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows 7
Devious Dungeon 2 - średniowieczny rogalik w nowej perełce tygodnia
Devious Dungeon 2 - średniowieczny rogalik w nowej perełce tygodnia

wiadomość9 listopada 2015

W tym tygodniu do mobilnej perełki wybraliśmy Devious Dungeon 2 - platformówkę roguelike osadzoną w średniowiecznym świecie. Dla fanatyków machania mieczami jest to jedna z ciekawszych tego typu produkcji.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Spider-Man Unlimited, Boom Beach)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Spider-Man Unlimited, Boom Beach)

wiadomość13 maja 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Spider-Man Unlimited, Bubble Witch 2 Saga, Boom Beach, Paper Dungeon czy Devious Dungeon 2.

Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. DuckTales Remastered, Rogue Star, Implosion)
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. DuckTales Remastered, Rogue Star, Implosion)

wiadomość6 maja 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne czwartego miesiąca tego roku. Wśród polecanych kwietniowych pozycji znalazły się takie produkcje jak DuckTales Remastered, Football Manager Classic 2015, Forgotten Memories, Sorcery! 3, Implosion, Ys Chronicles 1, Rogue Star oraz Devious Dungeon 2.

Nadchodzi Devious Dungeon 2
Nadchodzi Devious Dungeon 2

wiadomość9 lutego 2015

Studio Ravenous Games zapowiedziało Devious Dungeon 2, czyli kontynuację jednej z najlepszych mobilnych platformówek zeszłego roku.

iOS
AND
PSV
PS4
XONE
Switch
PC