Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 lutego 2015, 11:45

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Devious Dungeon 2

Studio Ravenous Games zapowiedziało Devious Dungeon 2, czyli kontynuację jednej z najlepszych mobilnych platformówek zeszłego roku.

Mamy dobre wieści dla fanów mobilnej platformówki fantasy Devious Dungeon. Jej autorzy, czyli ludzie ze studia Ravenous Games, poinformowali, że pracują nad kontynuacją, która zatytułowana zostanie po prostu Devious Dungeon 2.

Gra oparta zostanie na tych samych fundamentach co część pierwsza. Powrócimy do znanej z pierwowzoru typowej krainy fantasy, która zostanie odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w lekkim stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza będzie odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu. W zrealizowaniu tego celu przeszkadzać mają liczne potwory i pułapki. Ponownie rozgrywkę spinać będą mechanizmy RPG, pozwalające na gromadzenie punktów doświadczenia, a dodatkową atrakcją ma być system losowego generowania map.

Autorzy planują także liczne ulepszenia w stosunku do części pierwszej. Przede wszystkim, otrzymamy tym razem wybór jednego z trzech bohaterów, z których każdy reprezentować ma odmienną klasę, z własnym ekwipunkiem i umiejętnościami. Wśród dostępnych herosów znajdzie się barbarzyńca, łotrzyk oraz mag. Pierwszy z nich będzie mógł korzystać z najcięższego uzbrojenia i ma być bardziej odporny na obrażenia. Łotrzyk z kolei będzie najszybszą postacią, a jego mobilność dodatkowo zwiększy zdolność wykonywania podwójnych skoków. Natomiast mag oczywiście otrzyma dostęp do sporego zestawu zaklęć, w tym czaru lewitacji.

Devious Dungeon 2 ma także zaoferować zatrzęsienie nowych typów map, przeciwników, bossów, skarbów oraz pułapek. Grafika i system sterowania nie ulegną większym zmianom, ale to akurat nie stanowi większego problemu, gdyż pierwowzór prezentował się ładnie i posiadał jeden z najlepszych systemów sterowania, jakie można znaleźć w mobilnych platformówkach.

Gra zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Niestety, na razie autorzy nie są w stanie podać żadnej, nawet przybliżonej daty premiery.