Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchiOSAND
Okładka Venture Kid (PC)
OkładkaVenture Kid (PC)

Venture Kid

Przygotowana przez firmę FDG Entertainment dwuwymiarowa platformówka, nawiązująca do klasyków z ery komputerów i konsol 8-bitowych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Venture Kid Premiera

anulowana

AND

13sty2016

iOS

3maj2018

PC

2maj2019

Switch

Gry podobne do Venture Kid

Spelunky

Mega Man Legacy Collection

Miles & Kilo

Venture Kid to wydana na platformę PC, iOS itd. retro platformówka 2D. Grę opracowało studio FDG Entertainment i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Fabuła Venture Kid obraca się wokół szalonego naukowca imieniem Teklov, który rozpoczął budowę kosmicznej fortecy. Plan łotra jest prosty – przekonał on wszystkich, że wyposażenie tej megastruktury w potężne uzbrojenie umożliwi zaprowadzenie pokoju na świecie. Nie wspomniał jednak, że cel ten zamierza osiągnąć, przejmując całkowitą władzę nad planetą. Ostatnią nadzieją ludzkości staje się chłopiec imieniem Andy (w tej roli my), który spróbuje przeszkodzić w realizacji ambicji Teklova.

Mechanika

Tworząc wydane na platformę PC, iOS itd. Venture Kid, autorzy wzorowali się na 8-bitowych konsolowych platformówkach, w tym zwłaszcza na cyklu Mega Man. Podczas zabawy eksplorujemy duże dwuwymiarowe poziomy o częściowo otwartej strukturze, które zostały gęsto wypełnione pułapkami i sekretami. Mapy roją się także od przeciwników, zarówno tych standardowych, jak i potężniejszych. W walce z nimi korzystamy ze sporego arsenału uzbrojenia, a do tego możemy sobie pomóc poprzez stopniowe odblokowywanie ośmiu różnorodnych ulepszeń postaci.

Kwestie techniczne

Wszystko to wykonano w pełnej dużych pikseli stylistyce retro i opatrzono ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Matta Creamera. Gra oferuje czułe sterowanie za pomocą interfejsu dotykowego, ale posiada także opcję korzystania z padów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Venture Kid: 12+

Venture Kid Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 50 MB HDD
  • Windows XP SP2
iOS
AND
PC
Switch