Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSANDPCSwitch
Okładka Venture Kid (AND)

Venture Kid

Przygotowana przez firmę FDG Entertainment dwuwymiarowa platformówka, nawiązująca do klasyków z ery komputerów i konsol 8-bitowych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Okładka Venture Kid (AND)

data premiery gry:

anulowana

AND

13sty2016

iOS

3maj2018

PC

2maj2019

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Venture Kid to wydana na platformę PC, iOS itd. retro platformówka 2D. Grę opracowało studio FDG Entertainment i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Fabuła Venture Kid obraca się wokół szalonego naukowca imieniem Teklov, który rozpoczął budowę kosmicznej fortecy. Plan łotra jest prosty – przekonał on wszystkich, że wyposażenie tej megastruktury w potężne uzbrojenie umożliwi zaprowadzenie pokoju na świecie. Nie wspomniał jednak, że cel ten zamierza osiągnąć, przejmując całkowitą władzę nad planetą. Ostatnią nadzieją ludzkości staje się chłopiec imieniem Andy (w tej roli my), który spróbuje przeszkodzić w realizacji ambicji Teklova.

Mechanika

Tworząc wydane na platformę PC, iOS itd. Venture Kid, autorzy wzorowali się na 8-bitowych konsolowych platformówkach, w tym zwłaszcza na cyklu Mega Man. Podczas zabawy eksplorujemy duże dwuwymiarowe poziomy o częściowo otwartej strukturze, które zostały gęsto wypełnione pułapkami i sekretami. Mapy roją się także od przeciwników, zarówno tych standardowych, jak i potężniejszych. W walce z nimi korzystamy ze sporego arsenału uzbrojenia, a do tego możemy sobie pomóc poprzez stopniowe odblokowywanie ośmiu różnorodnych ulepszeń postaci.

Kwestie techniczne

Wszystko to wykonano w pełnej dużych pikseli stylistyce retro i opatrzono ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Matta Creamera. Gra oferuje czułe sterowanie za pomocą interfejsu dotykowego, ale posiada także opcję korzystania z padów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Venture Kid

12+

Wymagania sprzętowe Venture Kid

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 50 MB HDD
  • Windows XP SP2
Najlepsze mobilne gry stycznia (m.in. Crashlands, Sky Chasers i Circa Infinity)
Najlepsze mobilne gry stycznia (m.in. Crashlands, Sky Chasers i Circa Infinity)

wiadomość2 lutego 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne stycznia. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Crashlands, Circa Infinity, The Pirate: Caribbean Hunt, Battlehand, Dungelot: Shattered Lands, Sky Chasers, Pocket Mortys i Venture Kid.

Premiera Venture Kid – retro platformówki zainspirowanej cyklem Mega Man
Premiera Venture Kid – retro platformówki zainspirowanej cyklem Mega Man

wiadomość15 stycznia 2016

Do sprzedaży w App Store trafiła retro platformówka Venture Kid. Na ukończeniu są także prace nad wersjami na Androida i pecety.

iOS
AND
PC
Switch