Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka 2-bit Cowboy (iOS)

2-bit Cowboy

2-bit Cowboy to dwuwymiarowa platformówka zespołu Cascadia Games, która wykonana została w stylistyce wzorowanej na grach dostępnych na 8-bitową konsolę Gameboy. Akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie, pozwalając na wcielenie się w szeryfa broniącego małego miasteczka.

Zręcznościowe | platformówki | western | 2D

Okładka 2-bit Cowboy (iOS)

data premiery gry:

8maj2014

iOS

9sty2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

2-bit Cowboy to platfformówka 2D wykonana w konwencji retro. Za wyprodukowanie gry odpowiada studio Cascadia Games.

Tworząc fabułę twórcy czerpali pełnymi garściami ze starych czarno-białych westernów – otrzymujemy zatem świat z jasnym podziałem na dobrych i złych, a nam przychodzi wcielić się w rolę młodego szeryfa, broniącego niewielkiego miasteczka na Dzikim Zachodzie przed atakami bandytów. Scenariusz jest jednak tylko pretekstem do wypełniania kolejnych misji. Ponadto poza głównym wątkiem autorzy zapełnili kampanię licznymi opcjonalnymi zadaniami pobocznymi.

2-bit Cowboy to klasyczna dwuwymiarowa platformówka, więc podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem map, omijaniem przeszkód i pułapek oraz walką z przeciwnikami za pomocą broni palnej. Poziomy mają często otwartą strukturę i tym samym oferują sporą swobodę zwiedzania świata. Dodatkową atrakcją jest możliwość podróżowania konno oraz modyfikowania wyglądu postaci. Autorzy wprowadzili także spory zestaw ciekawych mini gierek, takich jak ujeżdżanie byków, jazda wózkami w kopalniach czy kilka typów gier hazardowych w kasynach.

Ponadto kluczową rolę odgrywa gromadzenie pieniędzy. Dokonujemy tego niszcząc napotkane skrzynie i beczki, a także korzystając z systemu listów gończych, który nagradza za eliminowanie konkretnych przeciwników. Zgromadzone fundusze wydajemy potem w sklepikach na zakup pomocnych przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe 2-bit Cowboy

odpowiednia dla każdego wieku

2-bit Cowboy – retro platformówka debiutuje na Androidzie
2-bit Cowboy – retro platformówka debiutuje na Androidzie

wiadomość13 stycznia 2015

Kilka miesięcy po debiucie na iOS doczekaliśmy się premiery androidowej wersji 2-bit Cowboy, czyli retro platformówki osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu.

AND
iOS