Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 stycznia 2015, 11:35

autor: Adrian Werner

2-bit Cowboy – retro platformówka debiutuje na Androidzie

Kilka miesięcy po debiucie na iOS doczekaliśmy się premiery androidowej wersji 2-bit Cowboy, czyli retro platformówki osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu.

Nadrabiania zaległości przez Androida ciąg dalszy. Najnowszą udaną produkcją z iOS, która wreszcie doczekała się konwersji na system firmy Google stała się retro platformówka 2-bit Cowboy, opracowana w sposób mający przywoływać nostalgię za czasami pierwszej generacji konsoli przenośnej Gameboy. Autorzy wycenili swoje dzieło na 3,5 zł. Warto dodać też, że gra nie wymaga do zabawy połączenia z Internetem.

Tworząc fabułę twórcy czerpali pełnymi garściami ze starych czarno-białych westernów – otrzymujemy zatem świat z jasnym podziałem na dobrych i złych, a nam przychodzi wcielić się w rolę młodego szeryfa, broniącego niewielkiego miasteczka na Dzikim Zachodzie przed atakami bandytów. Scenariusz jest jednak tylko pretekstem do wypełniania kolejnych misji. Ponadto poza głównym wątkiem autorzy zapełnili kampanię licznymi opcjonalnymi zadaniami pobocznymi.

2-bit Cowboy to klasyczna dwuwymiarowa platformówka, więc podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem map, omijaniem przeszkód i pułapek oraz walką z przeciwnikami za pomocą broni palnej. Poziomy mają często otwartą strukturę i tym samym oferują sporą swobodę zwiedzania świata. Dodatkową atrakcją jest możliwość podróżowania konno oraz modyfikowania wyglądu postaci. Autorzy wprowadzili także spory zestaw ciekawych mini gierek, takich jak ujeżdżanie byków, jazda wózkami w kopalniach czy kilka typów gier hazardowych w kasynach.

Ponadto kluczową rolę odgrywa gromadzenie pieniędzy. Dokonujemy tego niszcząc napotkane skrzynie i beczki, a także korzystając z systemu listów gończych, który nagradza za eliminowanie konkretnych przeciwników. Zgromadzone fundusze wydajemy potem w sklepikach na zakup pomocnych przedmiotów.