Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2015, 11:48

autor: luckie

Assassin's Creed: Unity - Dead Kings dostępny za darmo

Dodatek Dead Kings do gry Assassin's Creed: Unity od dziś ma być dostępny do pobrania za darmo w wersji na PC i Xboksa One, a jutro trafi także na PlayStation 4. W związku z premierą pierwszego DLC, studio Ubisoft opublikowało zwiastun z rozgrywką.

Przygody Arno na Paryżu się nie kończą - Assassin's Creed: Unity - Dead Kings dostępny za darmo - wiadomość - 2015-01-13
Przygody Arno na Paryżu się nie kończą

Dziś na świecie debiutuje Assassin's Creed: Unity - Dead Kings, pierwsze DLC do ubiegłorocznej, nextgenowej odsłony serii Assassin’s Creed. Dodatek ten planowo miał wchodzić w skład przepustki sezonowej, ale jak pamiętamy, firma Ubisoft zdecydowała się wypuścić go za darmo dla wszystkich posiadaczy Assassin’s Creed: Unity w ramach rekompensaty za fatalny początkowy stan techniczny gry. W zależności od posiadanej platformy sprzętowej (PC, PlayStation 4, Xbox One) Dead Kings znajdziemy w serwisie Uplay (DLC powinno pojawić się dziś w sklepie), PlayStation Network lub Xbox Live. Tradycyjnie, wersja na PS4 powinna ukazać się w środę, czyli jutro. Z okazji premiery dodatku, twórcy przygotowali nowy zwiastun, ukazujący fragmenty rozgrywki.

DLC Dead Kings zdążyło już zostać ocenione przez zachodnie media branżowe, a dokładniej przez serwis IGN, który przyznał mu dobrą ocenę 7,8/10. Zdaniem recenzenta, jeśli przymknie się oko na przeciętną warstwę fabularną, rozszerzenie może zapewnić sporo dobrej zabawy, dzięki nowej, obszernej lokacji oraz ciekawej dodatkowej broni.

Akcja dodatku rozgrywa się po zakończeniu histori z podstawki. W Dead Kings Arno, główny bohater Unity, opuszcza Paryż, by udać się do niewielkiego miasteczka Saint-Denis. Tam, odkrywa on tajemnicę katakumb, miejsca pochówku francuskich monarchów, którym bardzo interesuje się frakcja łowców skarbów. Oprócz samego miasta, gracz ma okazję zwiedzić rozległe podziemia, pełne zagadek i rozmaitych zagrożeń. Interesującym bonusem jest też tzw. Guillotine Gun – swoiste połączenie topora i wyrzutni granatów.

  1. Recenzja gry Assassin’s Creed: Unity
  2. Poradnik do gry Assassin’s Creed: Unity
  3. Kompendium wiedzy o grze Assassin’s Creed: Unity
  4. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed: Unity