Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2014, 21:12

Assassin’s Creed: Unity – darmowe DLC Dead Kings rekompensatą za błędy

Firma Ubisoft postanowiła zrehabilitować się za wypuszczenie na rynek Assassin’s Creed: Unity z zatrważającą liczbą błędów, oferując posiadaczom gry za darmo dodatek Dead Kings. DLC miało być pierwotnie częścią przepustki sezonowej, więc w ramach rekompensaty jej nabywcy dostaną za darmo jedną grę (do wyboru są m.in. Far Cry 4, The Crew i Watch_Dogs).

Ofiarą zgilotynowania przez wirtualną rewolucję francuską padł już niejeden... komputer. - Assassin’s Creed: Unity – darmowe DLC Dead Kings rekompensatą za błędy - wiadomość - 2014-11-26
Ofiarą zgilotynowania przez wirtualną rewolucję francuską padł już niejeden... komputer.
Assassin’s Creed: Unity w skrócie:
  • Producent: Ubisoft Montreal (w asyście paru innych zespołów)
  • Wydawca: Ubisoft
  • Gatunek: sandboksowa gra akcji z widokiem TPP w realiach Wielkiej Rewolucji Francuskiej
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 11 listopada 2014
  • Nasza ocena: 9 / 10 (g40st)

Assassin’s Creed: Unity okazało się dla graczy (zwłaszcza pecetowych) doświadczeniem, mówiąc delikatnie, pozostawiającym pewien niesmak. Co prawda, patch goni patch i kolejne błędy są naprawiane – akurat dzisiaj ukazała się ostatnia łatka, likwidująca podobno jakieś trzysta usterek – jednak Ubisoft najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że najnowsza odsłona serii o konflikcie Asasynów i Templariuszy poważnie nadszarpnęła zaufanie społeczności wobec firmy. Francuski gigant postanowił zrehabilitować się, oferując wszystkim posiadaczom omawianego tytułu za darmo duży dodatek Dead Kings, który ma zadebiutować w najbliższych miesiącach. Pierwotnie DLC było planowane jako część przepustki sezonowej, więc aby jej nabywcy nie czuli się pokrzywdzeni, dla nich również szykowany jest „prezent” – i to znacznie bardziej okazały.

Posiadacze Season Passa otrzymają za darmo jedną grę, wybraną z puli sześciu tytułów:

Nie wiadomo, kiedy dokładnie oferta wejdzie w życie; zapowiedziano jedynie, że nastąpi to „wkrótce”. Jeśli zdążył Wam wykluć się w głowie chytry plan, aby kupić teraz przepustkę i zgarnąć gratis jakąś nowość o znacznie większej wartości, to niestety możecie go od razu wyrzucić do kosza – Ubisoft wycofał Season Pass ze sprzedaży, zabezpieczając się przed takim rozwojem wypadków.

Assassin’s Creed: Unity – darmowe DLC Dead Kings rekompensatą za błędy - ilustracja #3Warto napomknąć, że darmowy dodatek jako wynagrodzenie graczom frustracji i cierpień to ostatnio coraz popularniejsze rozwiązanie. Nieco wcześniej skorzystało z niego studio Evolution przy grze DriveClub – aby zrekompensować posiadaczom tej sieciowej samochodówki problemy z serwerami, utrzymujące się przez tygodnie po debiucie produkcji (i nadal nie rozwiązane), deweloper obdarzył wszystkich nabywców tytułu dwoma DLC planowanymi pierwotnie jako część przepustki sezonowej.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej