Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2014, 21:12

autor: Draug

Assassin’s Creed: Unity – darmowe DLC Dead Kings rekompensatą za błędy

Firma Ubisoft postanowiła zrehabilitować się za wypuszczenie na rynek Assassin’s Creed: Unity z zatrważającą liczbą błędów, oferując posiadaczom gry za darmo dodatek Dead Kings. DLC miało być pierwotnie częścią przepustki sezonowej, więc w ramach rekompensaty jej nabywcy dostaną za darmo jedną grę (do wyboru są m.in. Far Cry 4, The Crew i Watch_Dogs).

Ofiarą zgilotynowania przez wirtualną rewolucję francuską padł już niejeden... komputer. - Assassin’s Creed: Unity – darmowe DLC Dead Kings rekompensatą za błędy - wiadomość - 2014-11-26
Ofiarą zgilotynowania przez wirtualną rewolucję francuską padł już niejeden... komputer.
Assassin’s Creed: Unity w skrócie:
  • Producent: Ubisoft Montreal (w asyście paru innych zespołów)
  • Wydawca: Ubisoft
  • Gatunek: sandboksowa gra akcji z widokiem TPP w realiach Wielkiej Rewolucji Francuskiej
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 11 listopada 2014
  • Nasza ocena: 9 / 10 (g40st)

Assassin’s Creed: Unity okazało się dla graczy (zwłaszcza pecetowych) doświadczeniem, mówiąc delikatnie, pozostawiającym pewien niesmak. Co prawda, patch goni patch i kolejne błędy są naprawiane – akurat dzisiaj ukazała się ostatnia łatka, likwidująca podobno jakieś trzysta usterek – jednak Ubisoft najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że najnowsza odsłona serii o konflikcie Asasynów i Templariuszy poważnie nadszarpnęła zaufanie społeczności wobec firmy. Francuski gigant postanowił zrehabilitować się, oferując wszystkim posiadaczom omawianego tytułu za darmo duży dodatek Dead Kings, który ma zadebiutować w najbliższych miesiącach. Pierwotnie DLC było planowane jako część przepustki sezonowej, więc aby jej nabywcy nie czuli się pokrzywdzeni, dla nich również szykowany jest „prezent” – i to znacznie bardziej okazały.

Posiadacze Season Passa otrzymają za darmo jedną grę, wybraną z puli sześciu tytułów:

Nie wiadomo, kiedy dokładnie oferta wejdzie w życie; zapowiedziano jedynie, że nastąpi to „wkrótce”. Jeśli zdążył Wam wykluć się w głowie chytry plan, aby kupić teraz przepustkę i zgarnąć gratis jakąś nowość o znacznie większej wartości, to niestety możecie go od razu wyrzucić do kosza – Ubisoft wycofał Season Pass ze sprzedaży, zabezpieczając się przed takim rozwojem wypadków.

Assassin’s Creed: Unity – darmowe DLC Dead Kings rekompensatą za błędy - ilustracja #3Warto napomknąć, że darmowy dodatek jako wynagrodzenie graczom frustracji i cierpień to ostatnio coraz popularniejsze rozwiązanie. Nieco wcześniej skorzystało z niego studio Evolution przy grze DriveClub – aby zrekompensować posiadaczom tej sieciowej samochodówki problemy z serwerami, utrzymujące się przez tygodnie po debiucie produkcji (i nadal nie rozwiązane), deweloper obdarzył wszystkich nabywców tytułu dwoma DLC planowanymi pierwotnie jako część przepustki sezonowej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach