Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2014, 20:55

autor: Ender

DayZ – plany rozwoju gry, wersja beta pod koniec 2015 roku

Twórcy DayZ ujawnili nowe plany rozwoju produkcji. Według nich gra wejdzie w fazę beta-testów dopiero w czwartym kwartale przyszłego roku. Premiera ostatecznej edycji tytułu nastąpi w 2016 roku.

Na premierę wersji beta poczekamy jeszcze cały rok - DayZ nie zostanie ukończone przed początkiem 2016 rokiem - wiadomość - 2014-11-26
Na premierę wersji beta poczekamy jeszcze cały rok

Studio Bohemia Interactive przedstawiło graczom nowy plan rozwoju DayZ, które pomimo prawie roku od debiutu znajduje się wciąż w wersji alfa. Jak się dowiadujemy z informacji deweloperów, już za tydzień tytuł podrożeje o kilkanaście procent. Dla przypomnienia, gra obecnie sprzedawana jest na Steamie w programie wczesnego dostępu w cenie 23,79 euro, czyli około 100 zł. Zmiana ta będzie wyznaczać kolejny etap rozwoju produkcji. Od tej chwili twórcy będą pracować nad ulepszaniem oraz implementowaniem kolejnych elementów rozgrywki, takich jak pojazdy, ulepszone AI czy dzikie zwierzęta.

Z przedstawionego harmonogramu fani survivalowego przeboju mogą wyciągnąć dość ponure wnioski. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami autorów (co nie było do tej pory ich mocną stroną), DayZ wejdzie w fazę beta-testów dopiero pod koniec przyszłego roku, a jego ostateczna premiera planowana jest na 2016 rok. Warto zaznaczyć, że Bohemia chciała początkowo żeby beta trafiła do graczy jeszcze przed końcem tego roku. Mamy więc od czynienia z blisko 12-miesięcznym opóźnieniem.

Harmonogram prac nad DayZ

I kwartał 2015 roku

 1. Pojazdy
 2. Zaawansowana dystrybucja przedmiotów (loot)
 3. Nowy renderer
 4. Nowe AI zombie
 5. Podstawowy system skradania się (zombie i zwierzęta)
 6. Choroby

II kwartał 2015 roku

 1. Zaawansowane opcje pojazdów (naprawy oraz modyfikacje)
 2. Zaawansowane zachowanie zwierząt (cykle życia, grupowe zachowanie)
 3. Statystyki gracza
 4. Nowy interfejs użytkownika
 5. Wskaźnik staminy gracza
 6. Dynamiczne eventy w trakcie rozgrywki

III kwartał 2015 roku

 1. Pułapki
 2. Barykady
 3. Cykl życia naszej postaci + nowe umiejętności
 4. Zwierzęta drapieżniki + ptaki
 5. Środki transportu powietrznego
 6. Prototyp konsolowej wersji gry (najprawdopodobniej jedynie PlayStation 4)

IV kwartał 2015 roku

 1. Zwierzęta towarzysze
 2. Pełna integracja z opcjami społecznościowymi serwisu Steam
 3. Konstrukcje (podstawowe opcje budowania)
 4. Wersja Beta, zmiana sugerowanej ceny gry – 34,99 euro (ok. 150 zł)

DayZ to samodzielna wersja popularnej modyfikacji do gry ArmA II. W tym sieciowym FPS-ie trafiamy do rozległego, postkomunistycznego kraju, który padł ofiarą epidemii zombie. Gra skupia się w dużej mierze na elementach survivalowych, a inni gracze są tutaj niebezpieczeństwem o wiele bardziej poważnym, niż żywe trupy. Produkcja na razie znajduje się w wersji alfa. Poza edycją na pecety, deweloperzy zapowiedzieli także edycję na PlayStation 4.

 1. DayZ w serwisie Steam