Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 listopada 2014, 20:12

autor: Jiker

Valiant Hearts: The Great War – przygodowa platformówka wreszcie na Androidzie

Firma Ubisoft wprowadziła do oferty platformy Google Play androidową wersję przygodowej platformówki Valiant Hearts: The Great War. Udana produkcja, dostępna od blisko trzech miesięcy na iOS, została wydana w modelu epizodycznym.

Blisko trzy miesiące przyszło czekać posiadaczom smartfonów i tabletów z Androidem na dedykowaną wersję przygodowej platformówki Valiant Hearts: The Great War. Co ciekawe, firma Ubisoft wprowadziła ją na platformę Google Play niemal bez zapowiedzi – do wczoraj nic nie wskazywało na to, aby mobilna wersja gry miała ukazać się na czymś więcej, niż tylko urządzeniach z iOS (premiera w App Store odbyła się na początku września). Na szczęście stało się inaczej i dzieło studia Ubisoft Montpellier mogą przetestować kolejni gracze.

Gra, podobnie jak odsłona na iOS, została wydana w modelu epizodycznym. Pierwszy rozdział historii został udostępniony w cenie około 19 złotych. Kolejne trzy epizody można dokupić z poziomu gry za niecałych 15 złotych każdy, bądź w pakiecie za ok. 33 złote (w ten sposób można zaoszczędzić 12 złotych). Warto dodać, że wszyscy nabywcy gry otrzymują w prezencie interaktywny komiks Valiant Hearts: Dogs of War, poświęcony psu Waltowi oraz jego przygodom.

Valiant Hearts: The Great War opowiada historię czworga zwyczajnych ludzi, których życiowe plany pokrzyżował wybuch I wojny światowej. Tytuł stanowi połączenie platformówki, przygodówki i gry logicznej, nie brakuje w nim też kilku scen pełnych akcji. Dopracowana mechanika zabawy współgra z nieco karykaturalną, a mimo to niezwykle sugestywną prezentacją szarej, wojennej rzeczywistości, w jakiej przyszło żyć milionom uczestników jednego z największych konfliktów zbrojnych w historii świata.

W stosunku do pecetowo-konsolowego oryginału nie zmieniło się wiele. Produkcja oferuje emocjonalną, 6-godzinną kampanię, podzieloną na cztery rozdziały, w których kontrolujemy różnych bohaterów (oczywiście towarzyszy im pies Walt). Udało się również utrzymać wysoki poziom dwuwymiarowej szaty graficznej, napędzanej przez doskonały silnik UbiArt Framework. Zmiany wprowadzono jedynie w zakresie systemu sterowania, który został dostosowany do obsługi za pomocą ekranu dotykowego.

W związku z przeniesieniem Valiant Hearts: The Great War na Androida pojawia się pytanie, czy istnieje szansa na debiut na smartfonach z systemem Windows Phone. Nie jest to wykluczone, aczkolwiek w obliczu ostatnich działań firmy Ubisoft (m.in. usunięcie Assassin’s Creed Pirates z polskiego Windows Phone Store, czy też Rayman Jungle Run z amerykańskiej wersji sklepu) niczego nie można być pewnym. Mamy nadzieję, że owe zawirowania są jedynie tymczasowe.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.