Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 listopada 2014, 20:12

autor: Jiker

Valiant Hearts: The Great War – przygodowa platformówka wreszcie na Androidzie

Firma Ubisoft wprowadziła do oferty platformy Google Play androidową wersję przygodowej platformówki Valiant Hearts: The Great War. Udana produkcja, dostępna od blisko trzech miesięcy na iOS, została wydana w modelu epizodycznym.

Blisko trzy miesiące przyszło czekać posiadaczom smartfonów i tabletów z Androidem na dedykowaną wersję przygodowej platformówki Valiant Hearts: The Great War. Co ciekawe, firma Ubisoft wprowadziła ją na platformę Google Play niemal bez zapowiedzi – do wczoraj nic nie wskazywało na to, aby mobilna wersja gry miała ukazać się na czymś więcej, niż tylko urządzeniach z iOS (premiera w App Store odbyła się na początku września). Na szczęście stało się inaczej i dzieło studia Ubisoft Montpellier mogą przetestować kolejni gracze.

Gra, podobnie jak odsłona na iOS, została wydana w modelu epizodycznym. Pierwszy rozdział historii został udostępniony w cenie około 19 złotych. Kolejne trzy epizody można dokupić z poziomu gry za niecałych 15 złotych każdy, bądź w pakiecie za ok. 33 złote (w ten sposób można zaoszczędzić 12 złotych). Warto dodać, że wszyscy nabywcy gry otrzymują w prezencie interaktywny komiks Valiant Hearts: Dogs of War, poświęcony psu Waltowi oraz jego przygodom.

Valiant Hearts: The Great War opowiada historię czworga zwyczajnych ludzi, których życiowe plany pokrzyżował wybuch I wojny światowej. Tytuł stanowi połączenie platformówki, przygodówki i gry logicznej, nie brakuje w nim też kilku scen pełnych akcji. Dopracowana mechanika zabawy współgra z nieco karykaturalną, a mimo to niezwykle sugestywną prezentacją szarej, wojennej rzeczywistości, w jakiej przyszło żyć milionom uczestników jednego z największych konfliktów zbrojnych w historii świata.

W stosunku do pecetowo-konsolowego oryginału nie zmieniło się wiele. Produkcja oferuje emocjonalną, 6-godzinną kampanię, podzieloną na cztery rozdziały, w których kontrolujemy różnych bohaterów (oczywiście towarzyszy im pies Walt). Udało się również utrzymać wysoki poziom dwuwymiarowej szaty graficznej, napędzanej przez doskonały silnik UbiArt Framework. Zmiany wprowadzono jedynie w zakresie systemu sterowania, który został dostosowany do obsługi za pomocą ekranu dotykowego.

W związku z przeniesieniem Valiant Hearts: The Great War na Androida pojawia się pytanie, czy istnieje szansa na debiut na smartfonach z systemem Windows Phone. Nie jest to wykluczone, aczkolwiek w obliczu ostatnich działań firmy Ubisoft (m.in. usunięcie Assassin’s Creed Pirates z polskiego Windows Phone Store, czy też Rayman Jungle Run z amerykańskiej wersji sklepu) niczego nie można być pewnym. Mamy nadzieję, że owe zawirowania są jedynie tymczasowe.