Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS3XONEX360ANDSwitchiOS
Okładka Valiant Hearts: The Great War (PC)

Valiant Hearts: The Great War

Oryginalna przygodowa gra akcji, rozgrywająca się w realiach I wojny światowej. Za jej powstanie odpowiada studio Ubisoft Montpellier, znane głównie z bestsellerowych platformówek Rayman Origins i Rayman Legends.

Przygodowe | I wojna światowa | platformówki | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | przygodowe gry akcji

Okładka Valiant Hearts: The Great War (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

25cze2014

PC PS3 X360 PS4 XONE

4wrz2014

iOS

26lis2014

AND

8lis2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valiant Hearts: The Great War to osadzona w czasach I wojny światowej przygodowa gra akcji o rysunkowej, dwuwymiarowej oprawie graficznej. Za powstanie tytułu odpowiada studio Ubisoft Montpellier, mające na koncie między innymi bardzo udane dwuwymiarowe zręcznościówki Rayman Origins i Rayman Legends.

Fabuła

Fabuła opowiada o czwórce ludzi, których losy splatają się w okopach frontu zachodniego. Mamy tu francuskiego farmera zmuszonego do służby w wojsku, amerykańskiego ochotnika szukającego prywatnej zemsty, belgijską sanitariuszkę, próbującą odszukać zaginionego ojca oraz niemieckiego piechura, którego rozdzielono z rodziną. Czynnikiem, który łączy wszystkie te postaci jest dobrotliwy pies, mający interesującą właściwość kierowania wydarzeń w życiu ludzi na właściwe tory oraz chęć jak najszybszego powrotu do normalnego życia. Opowieść toczy się na przestrzeni lat 1914-1918, a poszczególne etapy mają miejsce w różnych okresach chronologicznych. Co ciekawe, fabułę mocno oparto na autentycznych listach żołnierzy pochodzących z czasów I wojny światowej.

Mechanika

Charakter rozgrywki jest w dużym stopniu uzależniony od sterowanej w danej chwili postaci. Zabawa oferuje zatem zarówno elementy zręcznościowe, jak i takie, w których musimy wysilić szare komórki. Oprócz sekwencji wymagających szybkiego i sprawnego poruszania się, nie brakuje mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek do rozwiązania, a nawet scen rodem ze skradanek, kiedy przychodzi nam przemykać niezauważenie obok przeciwników, odwracając ich uwagę rzucanymi kamieniami. Zaimplementowano również elementy eksploracyjne, ponadto często możemy liczyć na towarzystwo wspomnianego wcześniej czworonoga, który udziela nam pomocy.

Kwestie techniczne

Tworząc omawiany tytuł, wykorzystano silnik UbiArt Framework (znany choćby ze wspomnianych gier z serii Rayman), toteż mamy tu do czynienia z bardzo estetyczną i klimatyczną oprawą wizualną, przypominającą komiks. Mimo tego, że historia opowiedziana w Valiant Hearts należy do wyjątkowo smutnych, deweloper postarał się, by produkcja mogła wywołać również uśmiech na naszych twarzach. Wydarzenia lat 1914-1918 zostały bowiem ukazane nieco karykaturalnie – uwidacznia się to szczególnie przy projektach postaci, które w pełni odzwierciedlają stereotypy przypisywane swoim narodowościom (na przykład Niemcy są tutaj wielkimi miłośnikami piwa i bez przerwy raczą się tym złocistym trunkiem).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 2657 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 54,90 PLN

Gry podobne do Valiant Hearts: The Great War

Klasyfikacja PEGI Valiant Hearts: The Great War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Valiant Hearts: The Great War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Recenzja gry Valiant Hearts - piękna i poruszająca opowieść z czasów I wojny światowej
Recenzja gry Valiant Hearts - piękna i poruszająca opowieść z czasów I wojny światowej

Recenzja 25 czerwca 2014, 12:00

Mocno uproszczono także wspomniane sekwencje zręcznościowe, które już po kilku pierwszych sekundach możemy przechodzić z zamkniętymi oczami. Jedynym, co potrafiło mnie porządnie zaskoczyć, były elementy skradania, które zaprojektowano nie tylko z głową, ale także i nutką fantazji, co zresztą bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Trzeba jednak przyznać, iż nawet pomimo swojej prostoty, wszystkie wymienione mechanizmy rozgrywki połączono w dobrze zbalansowaną całość, dzięki czemu ani przez chwilę nie mamy poczucia monotonii.

PC
PS3
X360
PS4
XONE
iOS
AND
Switch