Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCSwitchXONEPS4iOSPS3X360
Okładka Valiant Hearts: The Great War (PC)
OkładkaValiant Hearts: The Great War (PC)

Valiant Hearts: The Great War

Oryginalna przygodowa gra akcji, rozgrywająca się w realiach I wojny światowej. Za jej powstanie odpowiada studio Ubisoft Montpellier, znane głównie z bestsellerowych platformówek Rayman Origins i Rayman Legends.

Przygodowe | I wojna światowa | platformówki | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | przygodowe gry akcji | gry zaangażowane | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Valiant Hearts: The Great War Premiera

25cze2014

PC X360 PS3 PS4 XONE

4wrz2014

iOS

26lis2014

AND

8lis2018

Switch

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Valiant Hearts: The Great War

My Memory of Us

Submerged

11-11: Memories Retold

Valiant Hearts: The Great War to osadzona w czasach I wojny światowej przygodowa gra akcji o rysunkowej, dwuwymiarowej oprawie graficznej. Za powstanie tytułu odpowiada studio Ubisoft Montpellier, mające na koncie między innymi bardzo udane dwuwymiarowe zręcznościówki Rayman Origins i Rayman Legends.

Fabuła

Fabuła opowiada o czwórce ludzi, których losy splatają się w okopach frontu zachodniego. Mamy tu francuskiego farmera zmuszonego do służby w wojsku, amerykańskiego ochotnika szukającego prywatnej zemsty, belgijską sanitariuszkę, próbującą odszukać zaginionego ojca oraz niemieckiego piechura, którego rozdzielono z rodziną. Czynnikiem, który łączy wszystkie te postaci jest dobrotliwy pies, mający interesującą właściwość kierowania wydarzeń w życiu ludzi na właściwe tory oraz chęć jak najszybszego powrotu do normalnego życia. Opowieść toczy się na przestrzeni lat 1914-1918, a poszczególne etapy mają miejsce w różnych okresach chronologicznych. Co ciekawe, fabułę mocno oparto na autentycznych listach żołnierzy pochodzących z czasów I wojny światowej.

Mechanika

Charakter rozgrywki jest w dużym stopniu uzależniony od sterowanej w danej chwili postaci. Zabawa oferuje zatem zarówno elementy zręcznościowe, jak i takie, w których musimy wysilić szare komórki. Oprócz sekwencji wymagających szybkiego i sprawnego poruszania się, nie brakuje mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek do rozwiązania, a nawet scen rodem ze skradanek, kiedy przychodzi nam przemykać niezauważenie obok przeciwników, odwracając ich uwagę rzucanymi kamieniami. Zaimplementowano również elementy eksploracyjne, ponadto często możemy liczyć na towarzystwo wspomnianego wcześniej czworonoga, który udziela nam pomocy.

Kwestie techniczne

Tworząc omawiany tytuł, wykorzystano silnik UbiArt Framework (znany choćby ze wspomnianych gier z serii Rayman), toteż mamy tu do czynienia z bardzo estetyczną i klimatyczną oprawą wizualną, przypominającą komiks. Mimo tego, że historia opowiedziana w Valiant Hearts należy do wyjątkowo smutnych, deweloper postarał się, by produkcja mogła wywołać również uśmiech na naszych twarzach. Wydarzenia lat 1914-1918 zostały bowiem ukazane nieco karykaturalnie – uwidacznia się to szczególnie przy projektach postaci, które w pełni odzwierciedlają stereotypy przypisywane swoim narodowościom (na przykład Niemcy są tutaj wielkimi miłośnikami piwa i bez przerwy raczą się tym złocistym trunkiem).

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9,1 / 10 na podstawie 2764 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Valiant Hearts: The Great War cena w dniu premiery: 54,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Valiant Hearts: The Great War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Valiant Hearts: The Great War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
PS3
X360
PS4
XONE
iOS
AND
Switch