Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2014, 23:10

Dreamfall: Chapters - drugi odcinek "wkrótce"; zobacz nowy zwiastun

Studio Red Thread Games pokazało dziś graczom zwiastun do drugiego odcinka swojej gry przygodowej, Dreamfall: Chapters. Kolejny epizod nazywać się będzie Rebels, a jego premiery możemy spodziewać się "już wkrótce".

Pierwszy rozdział Dreamfall: Chapters, zatytułowany Reborn, trafił na dyski graczy z całego świata już ponad miesiąc temu. Najwyższa pora więc, by zaczęły się pojawiać informacje na temat epizodu drugiego. Studio Red Thread Games zaprezentowało nam dziś jego zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej. Nie sprecyzowano w nim daty premiery odcinka o nazwie Rebels, ale zadebiutuje on „już wkrótce”.

Przypomnijmy, że Rebels będzie drugim rozdziałem Dreamfall: Chapters. Pierwszy epizod, Reborn, miał swoją premierę 21 października i zebrał przeciętne oceny od recenzentów (średnia na serwisie Metacritic utrzymuje się na poziomie 72/100). Krytycy uznali wówczas grę za obiecującą, jednak nie do końca satysfakcjonującą; ponadto wątpliwości budził fakt, że zamiast zamykać niedokończone wątki z części poprzednich, przedstawiona historia tworzyła nowe.

Czy norweskiemu zespołowi kolejny raz uda się zauroczyć graczy? - Drugi odcinek Dreamfall: Chapters
Czy norweskiemu zespołowi kolejny raz uda się zauroczyć graczy?

Dreamfall: Chapters to trzecia część zapoczątkowanej w 2000 roku serii gier przygodowych - dwie poprzednie to Dreamfall: The Longest Journey i The Longest Journey. Produkcją najnowszej odsłony cyklu zajęło się norweskie studio Red Thread Games, które potrzebne fundusze zebrało w serwisie Kickstarter. Sam tytuł został podzielony na pięć odcinków, w których wcielając się w rolę znanej z poprzedniej części Zoe Castillo oraz skazańca Kiana Alvane'a, odwiedzamy trzy światy – magiczną Arcadię, futurystyczne Stark oraz krainę snów, Storyime. Polegająca głównie na interakcjach z innymi postaciami oraz rozwiązywaniu zagadek gra trafiła dotychczas wyłącznie na PC, choć planowana jest także wersja na PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dreamfall: Chapters
  2. Oficjalna strona internetowa studia Red Thread Games
  3. Recenzja pierwszego odcinka gry Dreamfall: Chapters – najdłuższa podróż trwa!