Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXBOX
Okładka Dreamfall: The Longest Journey (PC)

Dreamfall: The Longest Journey

Druga część znakomitej gry przygodowej, The Longest Journey, jaka została zrealizowana i wydana w 2000 roku przez firmę Funcom. Jej akcja osadzona została w tych samych realiach, w których mieliśmy okazję przebywać w oryginalnym The Longest Journey, tj.

Przygodowe | fantasy | science fiction | point-and-click | urban fantasy

Okładka Dreamfall: The Longest Journey (PC)

producent: FunCom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

17kwi2006

PC XBOX

Dreamfall to druga część znakomitej gry przygodowej, The Longest Journey, zrealizowanej i wydanej w 2000 roku przez firmę Funcom. Jej akcja osadzona została w tych samych realiach, w których mieliśmy okazję przebywać w oryginalnym The Longest Journey, tj. kompilacja fantasy i science fiction. Sama rozgrywka stanowi mieszankę elementów akcji oraz przygody (grafika 3D – widok TPP), co jest nieco odmienną formą aniżeli klasyczna przygodówka „point and click” z jaką mieliśmy do czynienia poprzednio. Autorzy twierdzą też, iż podczas produkcji inspirowali się takimi grami jak: Eternal Darkness, Silent Hill, Resident Evil, Knights of the Old Republic, Shenmue, Prince of Persia.

Fabuła Dreamfall rozgrywa się w dziesięć lat po wydarzeniach, jakie miały miejsce w The Longest Journey. April Ryan, bohaterka The Longest Journey powraca. Mamy okazję zobaczyć jak na przestrzeni tych lat zmieniła się ze słodkiej osiemnastoletniej dziewczyny w dorosłą, pozbawioną złudzeń kobietę. Jednak nie jest już ona główną postacią gry. Ta rola przypadła całkowicie nowej postaci, dwudziestoletniej kobiecie, Zoë Castillo. To ona musi odkryć kulisy konspiracji, jaka obejmuje swym zasięgiem trzy równoległe światy (świat magii - Arcadia, techniki – Stark, oraz trzeci, świat poza światami – świat Zimy). W przygodzie pomogą jej też dwie inne postacie, wspomniana powyżej April Ryan oraz tajemniczy mężczyzna o imieniu Kian. Każdą z nich będziemy mieli okazję poprowadzić przez różne niebezpieczeństwa, pokonać napotkanych przeciwników, wykonać szereg questów, rozwiązać liczne zagadki oraz rozmawiać z napotkanymi postaciami pobocznymi (część znanych z The Longest Journey). Poznamy też ich przeszłość, dobre i złe cechy oraz przeznaczenie. Akcja gry poprowadzi bohaterów przez całą gamę egzotycznych i odmiennych lokacji, jak futurystyczna metropolia Casablanca, magiczne miasto Marcuria, podziemnie jaskinie, siedem mórz, czy gęste lasy i puszcze.

Elementem, o którym należy powiedzieć, jest specjalna budowa gry, pozwalająca rozwiązać dany problem na kilka sposobów. Czy zdecydujemy się użyć brutalnej siły, czy też umysłu zależy tylko od nas. Naturalnie ma to też ogromny wpływ na dalszy rozwój akcji. Ponadto należy też wspomnieć o dużej interaktywności otoczenia uzyskanej dzięki funkcji „Focus Field”, oraz prostym, intuicyjnym interfejsie i systemie sterowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2221 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Dreamfall: The Longest Journey

Klasyfikacja PEGI Dreamfall: The Longest Journey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dreamfall: The Longest Journey

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP SP2
Dreamfall: The Longest Journey - recenzja gry
Dreamfall: The Longest Journey - recenzja gry

Recenzja 21 lipca 2006, 12:06

Dalsze opowiadanie treści fabuły pozbawione jest sensu, gdyż musiałbym zdradzić rzeczy, które ujawnione w nieodpowiednim momencie mogłyby niechybnie zepsuć dalszą zabawę. Dodam, że w grze dzieje się bardzo dużo, nie ma czasu na nudę, akcja zmienia się błyskawicznie, nie pozwalając na chwilę oddechu. Wiem, zabrzmiało to jakbym opisywał jakiegoś kolejnego, marnego FPS-a, którego bohater, wśród huku wystrzałów i wybuchów, dzielnie wyzwala świat. Ale tutaj rzeczywiście tak jest. Szepnę jeszcze, co zapewne zainteresuje tych, którzy grali w Najdłuższą Podróż, że znów dane wam będzie spotkać osoby i postaci oraz odwiedzić niektóre miejsca, dobrze znane z tamtej przygody. Kogo i jakie? Tego dowiedzcie się już sami. Warto.

PC
XBOX