Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2008, 10:35

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Prace nad Dreamfall Chapters zawieszone, FunCom nie rezygnuje z projektu

Od kilku miesięcy nie mieliśmy żadnych sygnałów o stanie prac nad zapowiedzianym przed blisko dwoma laty Dreamfall Chapters, epizodycznej, sieciowej kontynuacji Najdłuższej Podróży i Dreamfall: The Longest Journey. Główny projektant gry, Ragnar Tørnquist poruszył jednak sprawę developingu przygodówki na swoim blogu, stwierdzając, że… cały proces został na razie zawieszony.

Od kilku miesięcy nie mieliśmy żadnych sygnałów o stanie prac nad zapowiedzianym przed blisko dwoma laty Dreamfall Chapters, epizodycznej, sieciowej kontynuacji Najdłuższej Podróży i Dreamfall: The Longest Journey. Główny projektant gry, Ragnar Tornquist poruszył jednak sprawę developingu przygodówki na swoim blogu, stwierdzając, że… cały proces został na razie zawieszony.

Prace nad Dreamfall Chapters zawieszone, FunCom nie rezygnuje z projektu - ilustracja #1

Nie ma się jednak o co bać, bo według zapewnień czołowego designera norweskiego FunComu historia April Ryan i Zoe Castillo doczeka się kontynuacji, gdy tylko firma zrealizuje swoje bieżące przedsięwzięcia. Smuci jedynie fakt, że zadań tych jest całkiem sporo. Obecnie ekipa opiekuje się uruchomionym niedawno MMO Age of Conan, pracuje w pocie czoła nad The Secret World, a w zanadrzu ma jeszcze kilka innych pomysłów. Dreamfall Chapters ciągle widnieje jednak na liście rzeczy do zrobienia, a całe uniwersum Stark i Arkadii zdaniem Tornquista nadaje się do jeszcze większej, aniżeli jeden projekt, eksploatacji.

O powstanie nowej części jednej z najlepszych gier adventure ostatnich lat nie musimy się zatem martwić. Gorzej w kwestii premiery tytułu. Czy po raz kolejny na produkcję z logiem TLJ przyjdzie nam czekać sześć lat?