Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 czerwca 2008

Piwo i orzeszki – Giełdowe mydło i powidło
Piwo i orzeszki – Giełdowe mydło i powidło

Fulko de Lorche, 20 czerwca 2008, 16:56

Giełda elektroniczna. Wielkie zbiorowisko sprzętu i softu, gdzie każdy teoretycznie może coś kupić, sprzedać czy zamienić, a także poplotkować i „obszamić” kiełbaskę z rusztu.

Nadchodzi Bolt - kolejna adaptacja filmu Disneya
Nadchodzi Bolt - kolejna adaptacja filmu Disneya

Vercetti, 20 czerwca 2008, 15:11

Przyzwyczailiśmy się już, że co głośniejsze filmy animowane wraz ze swoją premierą na srebrnym ekranie otrzymują także grę, która ma za zadanie promować je wśród najmłodszych odbiorców. Tak było w przypadku Aut czy Ratatuj, podobnie będzie także z nowym dzieckiem wytwórni Walta Disneya, Boltem.

Producenci Ojca chrzestnego w sądzie

Vercetti, 20 czerwca 2008, 14:30

Podczas gdy Electronic Arts pracuje już nad drugą odsłoną wirtualnego Ojca chrzestnego, udzielająca mu filmowej licencji wytwórnia Paramount Pictures może wkrótce stracić okrągły milion dolarów. Takiej właśnie kwoty domaga się od koncernu Anthony Puzo, syn pisarza, bez którego mafijna historia o rodzinie Corleone nigdy by nie powstała.

Shellshock 2 dozwolony od lat 18

fsm, 20 czerwca 2008, 13:36

Gry o wojnie w Wietnamie jakoś nie mają szczęścia do osiągania statusu wysoko ocenianych hitów. Być może sequel strzelanki Shellshock: Nam ‘67 z 2004 roku okaże się godny miana przeboju?

Dark Cloud 3 w produkcji?
Dark Cloud 3 w produkcji?

Vercetti, 20 czerwca 2008, 13:31

Fani konsolowych jRPG pamiętają z pewnością dwie odsłony wysoko ocenianego Dark Clouda, który jeszcze kilka lat temu święcił triumfy na PlayStation 2. Jeśli wierzyć doniesieniom zawartym w najnowszym wydaniu włoskiego magazynu PSMania, odpowiedzialna za całą sagę firma Level 5 pracuje już na trzecią odsłoną swojej serii.

Dziś  europejska premiera Crisis Core: Final Fantasy VII
Dziś europejska premiera Crisis Core: Final Fantasy VII

vampire, 20 czerwca 2008, 13:19

Już dziś swoją europejską premierę ma przygotowany wyłącznie z myślą o Sony PSP prequel siódmej, przez wielu uważanej za najlepszą, części Final Fantasy. Przypomnijmy, że na Starym Kontynencie dostępne jest także specjalne wydanie składające się z gry oraz albumu zawierającego związane z nią artworki.

Hell’s Highway – data premiery i garść informacji

Von Zay, 20 czerwca 2008, 13:12

Wszystkich, których nie znudziły jeszcze strzelanki osadzone w klimatach drugiej wojny światowej, z pewnością zainteresują najnowsze wieści z Ubisoftu dotyczące Brothers in Arms: Hell’s Highway. Firma podała oficjalną datę premiery: gra ukaże się 26 sierpnia bieżącego roku na wszystkich platformach. Z tej okazji twórcy gry, Randy Pitchford oraz Benny Wilson, postanowili przybliżyć nieco jej świat.

Spore: Fabryka Stworów - konkurs na najciekawszego stwora
Spore: Fabryka Stworów - konkurs na najciekawszego stwora

Redakcja GRYOnline.pl, 20 czerwca 2008, 12:31

Dzisiaj trafiła do sprzedaży Spore: Fabryka Stworów. Jako że od tygodnia mieliśmy możliwość bawienia się pełną wersją tego edytora, poniżej zamieszczamy małą próbkę naszych „sporowych” alter ego.

Prace nad Final Fantasy Versus XIII idą zgodnie z planem
Prace nad Final Fantasy Versus XIII idą zgodnie z planem

Vercetti, 20 czerwca 2008, 12:27

Szczęśliwie dla tych, którzy czekają na grę Final Fantasy Versus XIII, Square Enix zdementowało wczorajszą wiadomość o przerwaniu prac nad wspomnianym przedsięwzięciem, tłumacząc wszystko nadinterpretacją i błędnym tłumaczeniem wywiadu z Tetsuyą Nomurą, opublikowanego w ostatnim wydaniu japońskiego magazynu Famitsu. W rzeczywistości firma nie zawiesiła żadnego projektu.

Dziś premiera Alone in the Dark. Wymagana aktywacja przez Sieć!
Dziś premiera Alone in the Dark. Wymagana aktywacja przez Sieć!

Przemysław Zamęcki, 20 czerwca 2008, 12:11

Dziś światowa premiera piątej części Alone in the Dark. Serii, która stała się prekursorem wśród wszelkich survival horrorów i wzorem do naśladowania dla najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku: Resident Evil i Silent Hill.

Powstają dwie nowe gry w uniwersum Star Wars
Powstają dwie nowe gry w uniwersum Star Wars

vampire, 20 czerwca 2008, 11:50

Wczoraj firma LucasArts zapowiedziała kolejne dwie gry osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen, tym razem tworzone jedynie z myślą o konsolach Nintendo. I tak, Wii otrzyma Star Wars The Clone Wars: Lightsaber Duels, natomiast DS Star Wars The Clone Wars: Jedi Alliance. Obydwie produkcje bazują na nadchodzącej serii telewizyjnej i filmie animowanym zatytułowanych The Clone Wars.

Bioshock bez limitu aktywacji
Bioshock bez limitu aktywacji

Vercetti, 20 czerwca 2008, 11:30

O tym, jak wiele problemów może sprawić potwierdzanie oryginalności gier przez sieć, przekonali się ostatnio świeżo upieczeni nabywcy pecetowego Mass Effecta, którzy bez kontaktu z pomocą techniczną Electronic Arts nie aktywują swego produktu więcej niż trzy razy. W jeszcze gorszym położeniu, bo z limitem zaledwie dwóch aktywacji, znajdowali się w ubiegłym roku posiadacze Bioshocka.

Xbox Fun Day 2008 - zapisy rozpoczęte! Szczegółowy plan zlotu!
Xbox Fun Day 2008 - zapisy rozpoczęte! Szczegółowy plan zlotu!

Redakcja GRYOnline.pl, 20 czerwca 2008, 10:46

Przygotowania do tegorocznego zlotu Xbox Fun Day 2008 wkraczają w kulminacyjny etap. Miesiąc temu głosami internautów zostało wybrane miejsce imprezy. Przypomnijmy, że Fun Day 2008 zostanie zorganizowany w Niedzicy (camping Polana Sosny).

Data premiery A Vampyre Story wyznaczona
Data premiery A Vampyre Story wyznaczona

Przemysław Zamęcki, 20 czerwca 2008, 10:31

A Vampyre Story, gra przygodowa studia Autumn Moon Entertainment, otrzymała w końcu oficjalną datę premiery. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 20 czerwca 2008, 09:37

Mistrz podziemi, łatki do Team Fortress 2 i Kane’s Wrath, ucieczka z muzeum, Frank Klepacki oficjalnie w Red Alert 3, E3 bez Lucasa, Neil Young odszedł z EA i aktualizacja europejskiego PS Store to dzisiaj najciekawsze tematy w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.