Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 czerwca 2008

Poradnik: 9 Kompania

Redakcja GRYOnline.pl, 27 czerwca 2008, 18:43

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do taktycznej strategii czasu rzeczywistego, jaką jest 9 kompania, gry opartej na znakomitym rosyjskim filmie pod tym samym tytułem. Podobnie jak film opowiada ona o radzieckiej interwencji wojskowej w Afganistanie, która miała miejsce w latach 1979-89."

Boogie SuperStar w październiku
Boogie SuperStar w październiku

vampire, 27 czerwca 2008, 17:29

Firma Electronic Arts zapowiedziała wydanie nowej gry muzyczno-tanecznej kierowanej głównie do żeńskiej części graczy - Boogie SuperStar. Tytuł ten tworzony jest wyłącznie z myślą o konsoli Wii i powinien ukazać się w Europie i Stanach Zjednoczonych w okolicach października

Możliwość wyboru wersji językowej w polskiej edycji Fallouta 3
Możliwość wyboru wersji językowej w polskiej edycji Fallouta 3

Przemysław Zamęcki, 27 czerwca 2008, 16:56

Wczoraj w oficjalnym oświadczeniu firma Cenega Poland poinformowała o wydaniu gry Fallout 3 w wersji PC w pełnej polskiej wersji językowej. Jak się okazuje, nie wszycy zainteresowani wykazali się pełnym zrozumieniem w tej sprawie, w związku z czym pojawiło się mnóstwo głosów optujących za pozostawieniem także oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

Narzędzie DRM Tool dla Xboxa 360 już dostępne

vampire, 27 czerwca 2008, 14:32

Jak wiemy, wszystko co zostanie zakupione za pośrednictwem usługi Xbox Live przypisane zostaje do konsoli, której używaliśmy w momencie dokonania transakcji. Dlatego też do tej pory w przypadku wymiany sprzętu nie mogliśmy na przykład grać w tytuły z Xbox Live Arcade bez łączenia się z Internetem. Na szczęście wczoraj Microsoft wypuścił specjalne narzędzie, DRM Tool.

Kontroler Falcon 3D wspomoże grających w Counter-Strike'a
Kontroler Falcon 3D wspomoże grających w Counter-Strike'a

Przemysław Zamęcki, 27 czerwca 2008, 14:17

O Falconie 3D, urządzeniu, które miałoby zastąpić graczom klawiaturę i myszkę informowaliśmy na początku kwietnia. Nieco cudacznie wyglądające urządzenie pozwala na znacznie większe wczucie się w grę, a to dzięki symulowaniu na przykład odrzutu broni w trakcie strzelania czy też jej faktury. Widać jakiś potencjał w tym jest, a przynajmniej zauważyło go Valve, które właśnie podpisało odpowiednie porozumienie z producentem Falcona 3D, firmą Novint.

Szykuje się kolejna obniżka cen Xboxów 360
Szykuje się kolejna obniżka cen Xboxów 360

vampire, 27 czerwca 2008, 13:32

W sieci pojawiły się doniesienia, że już niedługo mieszkańcy Stanów Zjednoczonych doczekają się spadku cen Xboxa 360. Informacja ta znajduje się na skanach z niewydanej jeszcze ulotki reklamowej ogromnej, amerykańskiej sieci handlowej - Wal-Mart. Widnieje na nich cena 299,99 USD (około 632 zł) za wersję Premium, co w porównaniu z obecną - 349,99 USD (około 739 zł) daje 50 dolarów upustu.

Games Convention pozostanie w Lipsku również w przyszłym roku

Przemysław Zamęcki, 27 czerwca 2008, 13:19

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, impreza Games Convention nie zamierza się nigdzie przenosić i nadal organizowana będzie w Lipsku. Takiego zdania jest przynajmniej szef Targów Lipskich, Wolfgang Marzin.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 czerwca 2008)

Przemysław Zamęcki, 27 czerwca 2008, 12:39

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Pięć milionów Xboksów w Europie, premiery echochrome i Final Fantasy Tactics A2, DirectX 10 w Cryostasis, demo Top Spin 3, nowe informacje i Crashu i Spyro, dodatki do Ace Combat i RACE 07, firmware dla PSP, co dalej z White Knight Story i inne. Zapraszamy do lektury.

Blisko 38 godzin dialogów w Fable 2
Blisko 38 godzin dialogów w Fable 2

Vercetti, 27 czerwca 2008, 11:50

Londyńskie studio dźwiękowe Side w najnowszym wydaniu swojego newslettera zamieściło kilka danych liczbowych, które zainteresują w szczególności fanów serii Fable oraz tropicieli wszelkich ciekawostek mających związek z grami.

Premier Manager 09 zapowiedziany
Premier Manager 09 zapowiedziany

vampire, 27 czerwca 2008, 11:32

Firma Zoo Digital Publishing zapowiedziała wczoraj wydanie kolejnej, czternastej już odsłony piłkarskiego menadżera - Premier Manager. Gra ukaże się 15 sierpnia w wersjach na PC oraz PS2. Na razie jest to prawdopodobnie jedyna produkcja tego typu, która zawita w tym roku na starszą konsolę Sony.

Sacred 2 także na PlayStation 3
Sacred 2 także na PlayStation 3

Vercetti, 27 czerwca 2008, 10:49

Przez blisko rok niemiecka firma Ascaron Entertainment utrzymywała w tajemnicy, że prócz gry Sacred 2: Fallen Angel w wersji na PC i Xboksa 360 ma w opracowaniu także edycję na konsole PlayStation 3. Wreszcie jednak deweloperzy wyczekiwanego przez graczy cRPG przerwali milczenie i ogłosili, że ich tytuł wzbogaci portfolio next-gena Sony jeszcze tej jesieni.

Wkrótce zadebiutuje pecetowe demo gry Frontlines: Fuel of War
Wkrótce zadebiutuje pecetowe demo gry Frontlines: Fuel of War

Przemysław Zamęcki, 27 czerwca 2008, 10:32

Oficjalna strona firmy Kaos Studios przynosi świetną wiadomość dla fanów sieciowych strzelanin, którzy nie mieli jeszcze okazji wypróbować w działaniu gry Frontlines: Fuel of War. Otóż prawie w pięć miesięcy po rynkowym debiucie, pojawi się w końcu pecetowa wersja demonstracyjna.

Sony prezentuje działanie sklepu z filmami na PlayStation 3
Sony prezentuje działanie sklepu z filmami na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 27 czerwca 2008, 10:19

O dostarczeniu przez Sony, za pośrednictwem konsoli PlayStation 3, do naszych domów usługi Video on Demand wiemy już od ponad roku, kiedy to gazeta Korea Times doniosła o negocjacjach z koreańskimi firmami mogącymi nawiązać współpracę w tej kwestii. Premiera nowej usługi zbliża się wielkimi krokami również do Stanów Zjednoczonych, a także Japonii i Europy.

Obrazki Blizzarda na dzień przed...
Obrazki Blizzarda na dzień przed...

fsm, 27 czerwca 2008, 09:54

Wszyscy, którzy czujnie obserwują tajemnicze działania Blizzarda na przestrzeni ostatnich dni, już z pewnością wiedzą, że strona www firmy wita nasz dziś nowym obrazkiem.

Powstaje Forged by Chaos – MMO na silniku CryENGINE 2
Powstaje Forged by Chaos – MMO na silniku CryENGINE 2

Vercetti, 27 czerwca 2008, 09:50

Cypryjska firma Troxit Services Ltd wraz z należącą do niej ekipą Panzar Studio poinformowała, że pracuje nad nową, sieciową grą fantasy o nazwie Forged by Chaos, której główny atut ma stanowić nieprzeciętna oprawa wizualna. Za generowanie widoków, jakie uświadczymy w projekcie, odpowiedzialny będzie silnik CryENGINE 2, ten sam, który wykorzystano wcześniej w Crysisie.

Europejska lista utworów w Guitar Hero: On Tour

vampire, 27 czerwca 2008, 09:33

Firma Activision podała już pełną listę utworów, jakie pojawią się w europejskiej wersji Guitar Hero: On Tour. Chociaż w brytyjskiej edycji gry, pokryje się ona z tą znaną zza oceanu, to już w przeznaczonej dla Francji, Włoch i Hiszpanii prezentować się będzie nieco inaczej.

Ubisoft zapowiedział kolejnego Perskiego Księcia

Przemysław Zamęcki, 27 czerwca 2008, 09:17

Kolejny książę zaatakuje w tym roku handheldy. Francuski Ubisoft zapowiedział bowiem na koniec tego roku grę Prince of Persia: The Fallen King, za którą odpowiedzialne jest studio w Casablance.

Rozpoczęły się zapisy na otwarte beta testy gry Jumpgate: Evolution
Rozpoczęły się zapisy na otwarte beta testy gry Jumpgate: Evolution

Przemysław Zamęcki, 27 czerwca 2008, 08:47

Rozpoczęły się zapisy na beta testy gry Jumpgate: Evolution, kosmicznego MMO przygotowywanego przez ekipę Net Devil.

World of Warcraft z nowym zabezpieczeniem

Vercetti, 27 czerwca 2008, 08:18

Podczas gdy spekulacje w związku z nowym projektem studia Blizzard Entertainment z każdym dniem przybierają na sile, producent serii Diablo, StarCraft i WarCraft postanowił zafundować swoim fanom odskocznię od plotek i już teraz zadbał o jedno, oficjalne oświadczenie prasowe. Informacja ta nie dotyczy jednak kolejnej gry, lecz elektronicznego zabezpieczenia do World of Warcraft.