Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2008, 12:39

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 czerwca 2008)

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Pięć milionów Xboksów w Europie, premiery echochrome i Final Fantasy Tactics A2, DirectX 10 w Cryostasis, demo Top Spin 3, nowe informacje i Crashu i Spyro, dodatki do Ace Combat i RACE 07, firmware dla PSP, co dalej z White Knight Story i inne. Zapraszamy do lektury.

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Pięć milionów Xboksów w Europie, premiery echochrome i Final Fantasy Tactics A2, DirectX 10 w Cryostasis, demo Top Spin 3, nowe informacje i Crashu i Spyro, dodatki do Ace Combat i RACE 07, firmware dla PSP, co dalej z White Knight Story i inne. Zapraszamy do lektury.

Xbox 360

David Gosen pełniący funkcję wice prezesa działu marketingu w europejskim oddziale Microsoftu poinformował, że Stary Kontynent pochłonął już pięć milionów sztuk konsoli Xbox 360. Firma jest zadowolona i jak twierdzi wciąż ma sprzedanych dwie trzecie miliona sztuk konsol więcej niż jej największy konkurent, czyli PlayStation 3. Zważając na to, że Xbox 360 wystartował rok ze sporym okładem wcześniej niż dziecko Sony, to chyba jednak nienajlepszy wynik.

echochrome

W przyszłym tygodniu do rąk posiadaczy PSP i PS3 powinna trafić europejska wersja gry echochrome. Na PlayStation Store program zadebiutuje 3 lipca. Wersja sklepowa pojawi się 4 lipca.

Cryostasis

Coraz więcej zapowiadanych gier korzystać będzie z technologii DirectX 10. Do tego elitarnego grona dołączy także nowa produkcja ukraińskiej firmy Action Forms, Cryostasis: Sleep of Reasons. Więcej o fabule programu dowiecie się z naszej Encyklopedii.

Top Spin 3

W usłudze Xbox Live Marketplace pojawiło się demo gry Top Spin 3. Jego objętość to tylko niecałe 400MB. Miłego ściągania.

Spyro i Crash

W tym i tym miejscu pojawiły się nowe zbiory pytań i odpowiedzi dotyczących gier Crash: Mind Over Mutant i Spyro The Dragon: Dawn of the Dragon. Dodatkowo oficjalna strona smoczka Spyro oferuje również możliwość zagrania w całkiem sympatyczną mini-gierkę. Wydawcą obu programów jest firma Sierra Entertainment.

Ace Combat 6

Teraz coś dla fanów podniebnych wojaży. Atari i Namco Bandai poinformowały o nowej zawartości dodatkowej dla gry Ace Combat 6: Fires of Liberation, która wczoraj pojawiła się na Xbox Live Marketplace. Więcej szczegółów tutaj.

Urban Extreme: Street Rage

Data Design Interactive zapowiedziała grę Urban Extreme: Street Rage na konsolę Nintendo Wii. Program pojawi się ze znaczkiem Popcorn Arcade i zaoferuje trzydzieści dwa różne auta, tryb kariery, możliwość zabawy na podzielonym ekranie i niczym nieograniczoną rozwałkę pojazdów przeciwników podczas wyścigów w miejskich sceneriach. Więcej danych w Encyklopedii.

PlayStation Portable

Sony udostępniło możliwość pobrania kolejnej wersji firmware dla konsolki PSP. Na wersję 4.01 składa się jedynie rozszerzenie funkcjonalności opcji Internet Search o kilka języków i możliwość odgrywania większej ilości formatów plików video.

My Dress-Up

Jeżeli ktoś czuje się niespełnionym kreatorem mody, to może sięgnąć po grę zatytułowaną My Dress-Up, która za sprawą firmy Oxygen Games pojawi się tegorocznej jesieni na DS-ie. Program należy do serii My Games, która umożliwia na przykład prowadzenie własnego pamiętnika (My Secret Diary), którym później będzie można wymienić się z przyjaciółką lub przyjacielem czy My Make-Up, pozwalającego sprawdzić czy kolor szminki komponuje się z kolorem torebki.

RACE 07

SimBin, firma odpowiedzialna za jedne z najwierniejszych symulacji samochodów sportowych, jakie obecnie dostępne są na rynku poinformowała, że w usłudze Steam pojawił się darmowy dodatek do RACE 07. W środku dodatkowa trasa i samochody: BMW 320si i Vauxhall Vectra VXR. Szczegóły bezpośrednio w Steamie.

Final Fantasy Tactics A2

Dzisiaj, tj. 27 czerwca zadebiutowało europejskie wydanie gry Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift. Jest to trzecia część trylogii Ivalice Alliance i jednocześnie sequel wydanej w 2003 roku na Game Boya Advance Final Fantasy Tactics Advance.

Silkroad Online

Niezależny producent, kalifornijska firma Joymax poinformowała, że przechowuje ponad 7,2 milionów kont w darmowej grze MMO Silkroad Online, z czego sto tysięcy jest stale aktywnych. Włącznie z licencjonowanymi partnerami w czterech innych krajach konta założyło już ponad osiemnaście milionów użytkowników, z czego stale aktywnych jest sto siedemdziesiąt tysięcy. Włącznie z serwerami usytuowanymi w Korei Południowej.

PlayStation 3 i PlayStation Portable

Sony ujawniło, że klienci firmy zakupili do tej pory na świecie ponad pięćdziesiąt milionów konsol PS3 i PSP. Padło słowo ponad, ale rachunki nie do końca się zgadzają, bowiem oficjalnie podano również jednostkowe liczby. Dwanaście milionów PS3 i trzydzieści siedem milionów PSP. Łącznie daje to czterdzieści dziewięć milionów.

9,8 milionów zarejestrowanych użytkowników usługi PlayStation Network ściągnęło dotychczas sto siedemdziesiąt milionów plików.

White Knight Story

Jedną z pierwszych pokazanych gier na Playstation 3 było White Knight Story ekipy Level 5. Od tamtej pory o tym erpegu zrobiło się prawie zupełnie cicho, niemniej jednak pora w końcu odkryć karty. Gra ukaże się w sklepach w tym roku fiskalnym, a więc nie później niż do końca marca 2009 roku.

Mega Man

Nowy numer Nintendo Power przyniósł informację, wedle której w usłudze Wiiware pojawi się dziewiąta część przygód Mega Mana. Na razie brak choć przybliżonej daty premiery.

Guinness World Records: The Videogame

Traveller Tales nie próżnuje, ale na chwilę chce odpocząć od gier o LEGO-ludzikach. Po Gwiezdnych Wojnach, Indiana Jones i Batmanie panowie zabrali się za Księgę Rekordów Guinnessa w formie gry video. Będziemy mogli więc zza swojego biurka tudzież z wygodnego fotela posmakować trudów przejścia po linie nad Wielkim Kanionem czy zjeść (sic!) Jumbo Jeta. Premiera odbędzie się jesienią tego roku.

Virtual Console

Pięć nowych/starych gier zawitało dzisiaj do usługi Virtual Console. Znane z Commodore 64 Cybernoid i Summer Games 2 kosztują po 500 Wii Punktów. Z konsoli NeoGeo pochodzi King of the Monsters (900 Wii Punktów). Zakup Pac-Attack, dla którego oryginalną platformą był SNES, to koszt rzędu 800 Wii Punktów, podobnie jak Super Fantasy Zone z Megadrive’a.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Roogoo

City Life 2009 Edition

Yakuza 3

Stalker: Clear Sky

Champions Online

Jumpgate: Evolution

Moscow Racer

Spectrobes: Beyond the Portals

Alone in the Dark

Final Fantasy Tactics A2

Runes of Magic

Soul Bubbles

Space Siege

Ghostbusters: The Videogame

Kung Fu Panda

Super Street Fighter II Turbo HD Remix

Tales of Vesperia

Fallen Empire: Legions

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

NBA Live 09

Command & Conquer 3: Kane’s Wrath

Blood Bowl

International Athletics

Alone in the Dark – Z dziennika developera #3

Pangya! Golf with Style

gry