Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Spectrobes: Beyond the Portals (NDS)

Spectrobes: Beyond the Portals NDS

Druga odsłona serii "Spectrobes". Poznajemy dalsze losy Rallena i Jeeny, zajmując się odkopywaniem skamienielin, eksploracją kosmosu oraz staczaniem walk.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Spectrobes: Beyond the Portals (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

7października2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beyond the Portals to oficjalna kontynuacja wydanej w 2007 roku gry Spectrobes, łączącej w sobie elementy klasycznego RPG-a oraz prostej zręcznościówki. Opisywany sequel nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do rozgrywki, oferując zbliżone rozwiązania do swojego poprzednika. Za przygotowanie gry ponownie odpowiedzialne jest studio developerskie Jupiter Corporation. Firma ta znana jest również za sprawą innej gry z gatunku RPG, a mianowicie The World Ends With You.

Miłośnicy pierwszej części serii mają okazję do tego żeby poznać dalsze losy dwójki intergalaktycznych oficerów. W przeciwieństwie do pierwszej części Spectrobes, w której grywalna była jedynie postać Rallena, tym razem przewidziano też możliwość przejęcia kontroli nad Jeeną. Fabuła drugiej odsłony cyklu w znacznym stopniu nawiązuje do zbadania okoliczności powstania portali prowadzących do odległych wymiarów galaktyki.

Właściwa rozgrywka ma bardzo zbliżony przebieg do pierwszej części. Kluczowy punkt zabawy stanowi odnajdywanie skamienielin tytułowych istot. Z usług tych stworów można bowiem następnie korzystać. Po odnalezieniu skamienieliny w pierwszej kolejności wykorzystuje się stylusa, symulując wykopywanie obiektu z ziemi. Następnie gracz musi dmuchnąć w mikrofon żeby ostatecznie odsłonić swoją zdobycz. Pozyskane Spectroby wykorzystuje się w trakcie staczanych walk, aktywując oferowane przez nie ataki oraz dodatkowe umiejętności. W danym momencie aktywne można mieć jedynie dwa stwory, co wymusza konieczność dopasowywania ich do aktualnie panujących warunków na polu bitwy.

Lista zawartych w sequelu nowości obejmuje przede wszystkim zmianę sposobu obserwacji otoczenia. Gra w większym stopniu stara się ukazywać trójwymiarowe plansze, których badanie wymagane jest do osiągnięcia ostatecznego sukcesu. Gracz w dowolnym momencie rozgrywki może teraz skorzystać z podręcznej mapy, na której zaznaczane są najważniejsze cele.

Tryb multiplayer oparty został o zupełnie nowy moduł o nazwie DGamer. System ten pozwala na wchodzenie w interakcje z graczami z całego świata. Uczestnicy zabawy mogą się ze sobą porozumiewać (także głosowo – obsługa mikrofonu), przystępować do pojedynczych potyczek czy brać udział w bardziej profesjonalnych turniejach. Na potrzeby zabawy można także wygenerować trójwymiarowy avatar, symbolizujący prowadzoną przez siebie postać.

Akcja w dalszym ciągu rozgrywana jest na dolnym ekranie konsoli. Górny ekranik może natomiast służyć wyświetlaniu okna inwentarza, statystyk postaci czy też mapy najbliższej okolicy. Grafika utrzymana jest w stylu dalekowschodniego anime.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Spectrobes: Beyond the Portals

Klasyfikacja PEGI Spectrobes: Beyond the Portals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 października 2008)

wiadomość8 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: podbijamy Europę, wyruszamy w podróż z intergalaktycznymi oficerami, gramy w demo Tom Clancy’s EndWar, słuchamy ścieżki dźwiękowej Fable, czekamy na europejską premierę Afro Samurai i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Disney zapowiada kontynuację Spectrobes
Disney zapowiada kontynuację Spectrobes

wiadomość20 marca 2008

Firma Disney Interactive zaanonsowała pozycję o tytule Spectrobes: Beyond the Portals. Produkcja będąca kontynuacją zeszłorocznego hitu Spectrobes (ponad milion sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych) ukaże się na światowym rynku jesienią bieżącego roku i zostanie wydana wyłącznie na konsolę Nintendo DS.

Druga odsłona gry Spectrobes zaanonsowana
Druga odsłona gry Spectrobes zaanonsowana

wiadomość13 lipca 2007

Być może komercyjny sukces gry Spectrobes mógł wydawać się nieco dziwnym, ale z pewnością nie zaskoczył on samych producentów tegoż jRPG, ekipy Jupiter Corporation, która rozpoczęła już prace nad sequelem swego dzieła. Taką właśnie informację podał dzisiaj mediom koncern Disney Interactive.