Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2008, 10:49

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: podbijamy Europę, wyruszamy w podróż z intergalaktycznymi oficerami, gramy w demo Tom Clancy’s EndWar, słuchamy ścieżki dźwiękowej Fable, czekamy na europejską premierę Afro Samurai i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: podbijamy Europę, wyruszamy w podróż z intergalaktycznymi oficerami, gramy w demo Tom Clancy’s EndWar, słuchamy ścieżki dźwiękowej Fable, czekamy na europejską premierę Afro Samurai i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Europa Universalis III Complete

Poznaliśmy datę europejskiej premiery Europa Universalis III Complete. Z informacji przedstawionych przez Paradox Interactive wynika, że dojdzie do niej już 17 października. W skład kompilacji wejdzie podstawowa wersja Europa Universalis III, a także dwa dodatki - Napoleon's Ambition and In Nomine.

Spectrobes: Beyond The Portals

Disney poinformował nas o wprowadzeniu na amerykański rynek produkcji o tytule Spectrobes: Beyond The Portals, jRPG w której przejmujemy kontrolę nad dwoma intergalaktycznymi oficerami – Jeeną i Ralleną. Tytuł jest kontynuacją jednej z lepiej sprzedających się pozycji autorstwa firm trzecich w historii konsoli Nintendo DS. Debiut europejski zostanie zorganizowany w grudniu.

MySims Kingdom

Electronic Arts ogłosiło zakończenie dewelopingu pozycji o tytule MySims Kingdom, powstającej z myślą o Wii i NDS. Gra trafi ma półki europejskich sklepów 31 października, a trzy dni wcześniej wyląduje w Stanach Zjednoczonych. W MySims Kingdom zadaniem gracza jest wspomożenie króla Rolanda i jego poddanych w odbudowie zniszczone Królestwa.

Crash Bandicoot: Mind over Mutant

W sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych znalazła się także najnowsza odsłona przygód słynnego kurokrada Crasha Bandicoota. Crash Bandicoot: Mind over Mutant, bo taki nosi tytuł, zostało wydane w wersjach na Xbox 360, PlayStation 2, Wii, PSP i NDS. Premiera europejska odbędzie się na początku listopada.

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger, najnowszy symulator czołgu osadzony w czasach II wojny światowej autorstwa firm G5 software i Lighthouse Interactive, został ukończony i już 24 października zostanie wydany w wybranych krajach Unii Europejskiej. W grze ukazany zostanie triumf sowieckiej armii w trakcie letniej kampanii 1944 roku.

Ship Simulator 2008

Już w najbliższy piątek opublikowana zostanie europejska edycja kolekcjonerskiego wydania gry Ship Simulator 2008. W jej skład wejdą zaktualizowana podstawka, dodatek New Horizons, 70-stronicowy Dziennik Kapitana oraz film „Making of” na płycie DVD.

Afro Samurai

Afro Samurai autorstwa japońskiej firmy Namco Bandai zostanie wydane w Europie. Poinformował o tym koncern Atari, który został tym samym oficjalnym wydawcą przygód tytułowego Afro. Mariaż hip hopu i japońskiej kultury oraz Samuel L. Jackson wcielający się w głównego bohatera? To nie może się nie udać. Jakość Afro Samurai przyjdzie nam przetestować na początku 2009 roku.

Fable

Serwis http://www.sumthingdigital.com/ przygotował nie lada gratkę dla wszystkich fanów cyklu Fable. Otóż, wszyscy zainteresowani mogą zaopatrzyć się w zestaw darmowych utworów z części pierwszej, uzupełniony o trzy kompozycje, które usłyszymy w części drugiej. Co należy zrobić by je pobrać? Wystarczy kliknąć banerek Fable Collection znajdujący się w prawy górnym rogu głównej strony serwisu.

Scene It? Box Office Smash

Poznaliśmy tytuł pierwszej produkcji, która wykorzysta jedną z ciekawszych funkcjonalności nowego dashboardu konsoli Xbox 360 – system Xbox Live Avatars, czyli wirtualne postaci pełniące podobną rolę do słynnych Mii z platformy Wii. Będzie nią quiz Scene It? Box Office Smash, którego światowa premiera zapowiedziana została właśnie na 28 października. Czy oznacza to, że mniej więcej w tym czasie przeprowadzona zostanie wielka jesienna aktualizacja Xbox Live? Dowiemy się już niedługo.

Deca Sports

Firma Hudson Entertainment poinformowała, że produkcja o tytule Deca Sports przeznaczona na Wii sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy. Pod uwagę wzięta została sprzedaż na całym świecie.

NeuroSky

Firma NeuroSky, zajmująca się produkcją urządzeń kontrolowanych przy pomocy fal mózgowych, przedstawi już dzisiaj grę komputerową wykorzystującą takowy system kontroli (za pomocą systemu NeuroSky MindSet). Powstała ona przy współpracy z japońskim Square Enix. Prezentacja zostanie przeprowadzona pod szyldem targów Tokyo Game Show 2008.

Nintendo

Japoński koncern Nintendo poinformował o braku możliwości wykorzystywania popularnych Wii Points (przy pomocy których można dokonywać zakupów za pośrednictwem Virtual Console, czy WiiWare) w sieciowym sklepie DSi Shop, powstałym z myślą o przyszłych właścicielach nowego modelu Nintendo DS. Od listopada do użytku wprowadzone zostaną bowiem Nintendo Points, które będzie można przeznaczyć bądź to na zakupy związane Wii, bądź DSi. Współdzielenie jednego konta nie będzie możliwe. Osoby, które zechcą nabyć dobra opublikowane w każdym z systemów, zostaną zmuszone do zasilenia odpowiednią sumą obu kont.

MotorStorm: Pacific Rift

W ramach serwisu PS3Trophies opublikowany został zestaw Trofeów, które będzie można zdobyć w grze MotorStorm: Pacific Rift.

DanceDanceRevolution: Disney Grooves

Konami zapowiedziało rychłą premierę kolejnej odsłony taneczego cyklu Dance Dance Revolution. Będzie nią DanceDanceRevolution: Disney Grooves przeznaczone na Wii. W grze natkniemy się na znane disnejowskie postaci, a także utwory, które możemy kojarzyć z najpopularniejszymi filmami słynnej wytwórni. Debiut gry nastąpi w marcu 2009 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Resident Evil 5

Guitar Hero: On Tour Decades

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Quantum of Solace - demo movie #1

Quantum of Solace - demo movie #2

Mirror's Edge - poziom Flight

Mirror's Edge - poziom Storm Drains

Halo Wars

Gears of War 2

gry