Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger (PC)

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger PC

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger to kolejna, po T-72 Balkans on Fire, symulacja czołgu, przy której tworzeniu brali udział programiści i projektanci studia IDDK.

Symulacje | II wojna światowa | czołgi

PC Windows
Okładka WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger to kolejna, po T-72 Balkans on Fire, symulacja czołgu, przy której tworzeniu brali udział programiści i projektanci studia IDDK. Tym razem akcja przenosi nas w czasy II Wojny Światowej, kiedy to Sowieci po zwycięskiej bitwie pod Kurskiem ruszyli na Berlin, w ślad za cofającymi się wojskami niemieckimi.

Gra oferuje dwie kampanie - rosyjską i niemiecką. Gracz ma okazję wzięcia udziału w jednej z ważniejszych ofensyw sowieckich tego okresu - operacji Bagration, rozpoczętej w 1954 roku na Białorusi. Zgodnie z tytułem gry, możemy wcielić się w dowódcę rosyjskiego T-34, bądź też niemieckiego Tygrysa. Kampanie, w których bierzemy udział, podzielone są na szereg misji o nie linearnej strukturze. Walki toczą się w realistycznych lokacjach - białoruskie krajobrazy zostały wymodelowane na podstawie setek zdjęć i map tych rejonów z początku dwudziestego wieku.

Twórcy gry przyłożyli się do postawionego przed nimi zadania. Tworząc modele fizyki i zachowania się czołgów, korzystano z najbardziej szczegółowych dokumentacji technicznych, do jakich zdołano dotrzeć. Dzięki temu powstał realistyczny model pojazdów bojowych jak również ich uzbrojenia (pod uwagę wzięto m.in. masę czołgów, masę pocisków, początkową prędkość różnego rodzaju amunicji itp.) Również otoczenia cechują się sporym poziomem interakcji - wszędzie widać eksplozje, dym, zniszczone pojazdy czy budynki. Czołgi oraz inne obiekty mogą być trafione pociskiem lub staranowane, prezentując następnie różny poziom zniszczeń. Do stworzenia zapierających dech w piersiach efektów graficznych, m.in. dynamicznego cieniowania czy bump mappingu oraz szczegółowego wymodelowania jednostek i otoczeń, wykorzystano silnik Napalm, użyty m.in. w grze Whirlwind of Vietnam. Dzięki nowym technologiom zastosowanym w WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger, udało się uzyskać mapy o wielkości do 40 kilometrów kwadratowych.

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger oferuje rozgrywkę dla jednego gracza, jak również szereg trybów multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 421 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Gry podobne do WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

Klasyfikacja PEGI WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger - Wywiad
WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger - Wywiad

Przed premierą 18 grudnia 2006, 13:25

Nikita: Nie możemy powiedzieć, że odrzuciliśmy pomysł zrekonstruowania bitwy pod Kurskiem. Prawda jest taka, że poważnie rozważamy stworzenie sequela do T-34 vs. Tiger. Dlatego bitwa pod Kurskiem i inne legendarne działania II Wojny Światowej ciągle mają szansę stać się podstawą dla dalszych możliwych części. II Wojna Światowa otwiera szeroki zakres do posuwania się w tym kierunku. Mam na myśli wszystkie liczne pojazdy i najrozleglejsze bitwy będące podstawą wojny. Tak więc, nigdy nie zapomnimy wspaniałych operacji II Wojny Światowej. Po prostu odraczamy realizację, opinia o T-34 vs. Tiger będzie determinantem i zasugeruje nam właściwy kierunek, w którym będziemy dalej podążać.